BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Červenec 2008

Slovensko v dešti 2008

28. července 2008 v 11:00 | Jíťa |  Slovensko
SLOVENSKO V DEŠTI 2008
Letošní dovolená se od mnoha těch předchozích moc nelišila, místem naší rodinné rekreace se už asi po šesté stala země našich jihovýchodních sousedů - Slovensko, ale přece jenom by se našlo pár menších detailů, které z dnes už uplynulé dovolené udělaly nezapomenutelný zážitek...
...Čaro mrtvého mora...
Za zakotvení v malé vesničce jménem Podhájská, kde jsme už nebyli plných pět let mohlo vlastně jen to, že silnice E50 byla v Bučovicích uzavřená a objížďka nás nahnala na silnici 54 do Kyjova, Veselí nad Moravou, Nového města nad Váhom a tak dále až do zmíněného letoviska. V Podhájskej se nachází termální koupaliště s vyhlášenou slanou vodou. Dost se to tam za pět let změnilo, přibyla ulička se stánky (říklali jsme jí Stodolní :o) ), devět baráčků s restauracemi, na koupališti pak pár soch, dva studené bazény spíš pro dětičky a umělé kachny a čápi nastrkaní všude možně.
Ovšem co se kempu týče, za cenu ubytování, která rozhodně nebyla nijak nízká, bych čekala odpovídající zázemí a vybavení, jež ale zdaleka neměl. Což o to, voda na podlaze u umyvadel až k WC se dá přežít, ale rybník v kuchyňce, kde jsou myslím jen dva sporáky?! A to bahno na příjezdovce po nočním neustálém dešti, kde se smekala i auta s pohonem 4x4?! A to ani nemluvím o kohoutovi, který nám po dvě noci vždy po druhé hodině ranní "zpříjemňoval" spánek... Nebudu zamlčovat fakt, že jsme ho chtěli rochnout a uvařit na propanbutanové bombě k večeři... ;-) Proti tomuhle ptákovi byla železniční trať a drnčení vlaků jen asi 100 metrů za hlavou úplná ukolébavka...


...kdo uteče, uschne...
Přesně tohle jsme si řekli v úterý ráno, kdy alespoň na chvilku přestalo cedit z olověných mraků, sbalili jsme mokrej stan a svoje věci a spěšně se přesunuli do naší oblíbené a suprové Kremnice, která leží jižně od Malé Fatry. Sice se mně v hlavě honily různé myšlenky, když jsem z auta viděla mraky přímo se přelévající přes strmé kopce v okolí, ale po příjezdu do kempu (který je mimochodem mnohem lépe vybavený, v kuchyňce asi 6 ledniček, dva dvouvařiče, mikrovlna, sklokemramika...) začalo krásně svítit sluníčko a vysušilo nám promočený stan. Na koupalku nebyl skoro nikdo, takž jsme si bezvadně zaplavali.
Na každou noc jsme se museli trochu oblíct, což znamenalo vzít si dvoje ponožky, triko, mikinu a tepláky, protože noční teploty se pohybovaly kolem 13 - 10°C. Ve dne to bylo celkem dobrý, příjemné teploty, občas taky lilo, to je fakt, ale nebylo to tak hrozný (vyjma jené bouřky, kdy nebyly vidět kopce kolem, brutálně se ochladilo a lilo jak z hasičšé stříkačky...).
Občas jsme zašli do města na zmrzku (doporučuju banánovou, punčovou, mandlovou a karamelovou), na procházku do míst, kde jsme ještě nebyli a hlavně jsme se koupali. Ač je to k nevíře, spálila jsem si ramena... :o)
...odjezd...
Při návratu domů jsme se stavili v Trenčíně a zašli jsme i na Trenčanský hrad, moc se mě líbil... A mohla jsem si podržet poštolku... :o) Když už jsme se blížili k domovu, byl krásnej západ sluce, obloha zatažená černými mraky a na obzoru rudá čára. Krása.
Sečteno a podtrženo, letošní zhruba desetidenní dovolená se až na větší či menší průtrže mračen povedla a budu asi ještě dost dlouho vzpomínat na to, jak skoro do dvou do rána hlasitě řečnila jedna velká skupinka lidí kolem nějakého motokrosaře, posilněná dvěma pořádnými sudy piva... :o)

Jak jsem byla na Billech

25. července 2008 v 13:02 | Jíťa |  Všeho druhu
31.5.2008, pěkný podvečr, nefouká a sluníčko se pomalu kloní k obzoru. Vracím se s rodiči od babičky, když tu náhle mé sluchové orgány zaslechnou podivné zvuky linoucí se směrem od místního pivovaru. Říkám si, co se to zas děje? A v zápětí mně to došlo - ten den se konal společný konzert Divokýho Billa a Čechomorů! Tak si v pokoji zase otevřu okno a budu poslouchat, ono to je docela dobře slyšet...
Kolem 21:00 nám to s tátou nedalo a přece jen se šli na tu slávu mrknout, ikdyž jen od hlavní silnice, kde samosebou neuvidíte nic jiného, než pódium otočené zády k vám a ještě navíc zahalené černým přehozem, aby ani to málo neuniklo. Chvilku jsme jen tak postávali, poslouchali Čechomory a divili se nad ulicemi zaplněnými auty až daleko do kopce.
Jenže pak mě napadlo celý areál pivovaru obejít. Proč? Občas se tam potloukám a chodím tamtudy na výlety, takže zadní oblast piváče mě není neznámá. No, ještěže jsme to udělali. Vzadu se nacházela celkem početná skupinka posluchačů, někteří i na střeše auta. No jo, ale jak vidět přes plot? Hliněná hromada napravo byla beznadějně zabraná, když tu náhle padla do našeho zorného pole kupka nalevo, sice menší, z listí, větví a já nevím čeho všeho, ale svůj účel splnila dokonale!
Lidi! Tohle byl fakt zážitek! Na takovýmhle pořádným konzertu jsem v životě nebyla (nepočítám majálesy - ten letošní se fakt povedl!), tekže si představte, jak jsem na Holase, Bláhu a spol. čučela! Sice jsme od pódia byli daleko asi tak 200 - 300 metrů, ale díky výbornému přiblížení našeho foťáku se mě podařlo pár písniček nafilmovat. Zkoušela jsem i fotit, ale bez stativu, ve tmě a navíc se zoomem na maximum se to dalo udržet jen těžko, přesto všechno se mě ale pár fotek povedlo, tak se mrkněte! :o)

Ahoj! :-)

25. července 2008 v 12:57 | Jíťa |  Moje kecy
Ahoj všem!
Právě jste vstoupili na blogovací území jednoho malého a vcelku bezvýznamného človíčka, který by se s vámi prostřednictvím blogu chtěl podělit o své zážitky, fotky, písničky, názory a mnoho dalšího. Jsem ráda, že jste si udělali čas a přišli se sem podívat; přála bych si, aby to nebylo naposled...
Pokud jste taky tak zažraní do Pána Prstenů, mrkněte se na můj první blog
http://ernil-i-pheriannath.blog.cz, za dva roky existence je tam toho celkem dost...
Mějte se moc hezky a užijte si prázdniny jak to jen v tomhle propršeném čase jde.
Vaše Jíťa :o)