BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Slovensko v dešti 2008

28. července 2008 v 11:00 | Jíťa |  Slovensko
SLOVENSKO V DEŠTI 2008
Letošní dovolená se od mnoha těch předchozích moc nelišila, místem naší rodinné rekreace se už asi po šesté stala země našich jihovýchodních sousedů - Slovensko, ale přece jenom by se našlo pár menších detailů, které z dnes už uplynulé dovolené udělaly nezapomenutelný zážitek...
...Čaro mrtvého mora...
Za zakotvení v malé vesničce jménem Podhájská, kde jsme už nebyli plných pět let mohlo vlastně jen to, že silnice E50 byla v Bučovicích uzavřená a objížďka nás nahnala na silnici 54 do Kyjova, Veselí nad Moravou, Nového města nad Váhom a tak dále až do zmíněného letoviska. V Podhájskej se nachází termální koupaliště s vyhlášenou slanou vodou. Dost se to tam za pět let změnilo, přibyla ulička se stánky (říklali jsme jí Stodolní :o) ), devět baráčků s restauracemi, na koupališti pak pár soch, dva studené bazény spíš pro dětičky a umělé kachny a čápi nastrkaní všude možně.
Ovšem co se kempu týče, za cenu ubytování, která rozhodně nebyla nijak nízká, bych čekala odpovídající zázemí a vybavení, jež ale zdaleka neměl. Což o to, voda na podlaze u umyvadel až k WC se dá přežít, ale rybník v kuchyňce, kde jsou myslím jen dva sporáky?! A to bahno na příjezdovce po nočním neustálém dešti, kde se smekala i auta s pohonem 4x4?! A to ani nemluvím o kohoutovi, který nám po dvě noci vždy po druhé hodině ranní "zpříjemňoval" spánek... Nebudu zamlčovat fakt, že jsme ho chtěli rochnout a uvařit na propanbutanové bombě k večeři... ;-) Proti tomuhle ptákovi byla železniční trať a drnčení vlaků jen asi 100 metrů za hlavou úplná ukolébavka...


...kdo uteče, uschne...
Přesně tohle jsme si řekli v úterý ráno, kdy alespoň na chvilku přestalo cedit z olověných mraků, sbalili jsme mokrej stan a svoje věci a spěšně se přesunuli do naší oblíbené a suprové Kremnice, která leží jižně od Malé Fatry. Sice se mně v hlavě honily různé myšlenky, když jsem z auta viděla mraky přímo se přelévající přes strmé kopce v okolí, ale po příjezdu do kempu (který je mimochodem mnohem lépe vybavený, v kuchyňce asi 6 ledniček, dva dvouvařiče, mikrovlna, sklokemramika...) začalo krásně svítit sluníčko a vysušilo nám promočený stan. Na koupalku nebyl skoro nikdo, takž jsme si bezvadně zaplavali.
Na každou noc jsme se museli trochu oblíct, což znamenalo vzít si dvoje ponožky, triko, mikinu a tepláky, protože noční teploty se pohybovaly kolem 13 - 10°C. Ve dne to bylo celkem dobrý, příjemné teploty, občas taky lilo, to je fakt, ale nebylo to tak hrozný (vyjma jené bouřky, kdy nebyly vidět kopce kolem, brutálně se ochladilo a lilo jak z hasičšé stříkačky...).
Občas jsme zašli do města na zmrzku (doporučuju banánovou, punčovou, mandlovou a karamelovou), na procházku do míst, kde jsme ještě nebyli a hlavně jsme se koupali. Ač je to k nevíře, spálila jsem si ramena... :o)
...odjezd...
Při návratu domů jsme se stavili v Trenčíně a zašli jsme i na Trenčanský hrad, moc se mě líbil... A mohla jsem si podržet poštolku... :o) Když už jsme se blížili k domovu, byl krásnej západ sluce, obloha zatažená černými mraky a na obzoru rudá čára. Krása.
Sečteno a podtrženo, letošní zhruba desetidenní dovolená se až na větší či menší průtrže mračen povedla a budu asi ještě dost dlouho vzpomínat na to, jak skoro do dvou do rána hlasitě řečnila jedna velká skupinka lidí kolem nějakého motokrosaře, posilněná dvěma pořádnými sudy piva... :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | E-mail | Web | 30. července 2008 v 18:22 | Reagovat

takže super? To jsem ráda... vítej zpět :o)

PS: moc krásné fotky :o)

2 Jíťa Jíťa | E-mail | Web | 31. července 2008 v 18:18 | Reagovat

Dík za uvítání a za pochvalu fotek... Jo, líbilo se mě to, konečně jsem zase po roce někam vypadla ze zdí bytu... :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama