BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Září 2009

My way to Ireland...Oh my God! :o)

11. září 2009 v 19:36 | Jíťa |  Irsko 2009
Jo, přesně tak. Pane Bože. Můj ty Elendil. Už zejtra. Za pár hodin sednu do busu, který mě odveze daleko od všeho, co tak důvěrně a dlouho znám, od přátel, kamarádů, známých i od lidí, které znám jen od vidění, ale přesto do mého života tak nějak patří a mám je ráda. Pryč z rodného údolí směrem na Prahu, Plzeň, Rozvadov, Frankfurt, Kolín, Nizozemsko, Belgii, francouzké Calais, nočním trajektem přes La Manche, kolem probouzejícího se Londýna směrem na Oxford, večer Holyhead a 3.5 hodinový trajekt přes Irské moře do... Ano, do Irska. Ireland. Érie. Přímo do Dublinu. Baile Atha Cliath.
To bude zítra a pozítří. Jenže teď je pořád pátek 11. 9. 2009, 19: 21. Mám sbaleno (doufám, že všechno) a jen tak poslouchám muziku, abych přišla na trošku jiné myšlenky a vyhnala z hlavy všechny ty katastrofické scénáře. Lhala bych, kdybych tvrdila, že se vůbec nebojím a hýřím optimismem. Jasně, těším se, že uvidím krásnou zemi, poznám zajímavý lidi a že zase spatřím mé milované moře (v tomto případě spíš oceán - Atlantik). Ale taky z mám z toho všeho trochu jíšku. Znáte to - člověk si pořád říká: Co mně chybí? Co si mám ještě vzít? Co když todleto, co když támhleto? Ach jo...
Ale už teď vím, že sotva se rozjedem, všechny pochybnosti a nervozita ze mě spadnou, a budu si celou cestu vychutnávat kilometr po kilometru, míli za mílí a námořní uzel za uzlem... :o)
Mějte se všichni krásně, držte mně, prosím, palečky a někdy si na mě vzpomeňte.
Vaše Jíťa :o)
P.S.: Pokud najednou začnete příští týden škytat, tak se vůbec nedivte. To na vás zrovna vzpomínám... ;o)