BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta...1

1. září 2010 v 14:14 | Jíťa |  Život maturanta
ŽIVOT MATURANTA... 1

Milí přátelé a poutníci, vítejte v prvním ze série článků s názvem Život maturanta. Nápad na něco takového se mou hlavou prohnal před pár hodinami, kdy jsem se vrátila ze školy, ještě plná dojmů z prvního školního dne roku 2010/2011. Tento rok je totiž mým posledním ,,normálním". Čeká mě totiž ta neúprosná a nesmlouvavá potvora MATURITA.
No, a právě to mě inspirovalo ke psaní těhle článků. Mám v plánu zde zveřejňovat moje myšlenky ohledně školy, učiva a všeho toho dění kolem - triček, maturitního plesu, svaťáku atd. Však uvidíte.

Hadriánova zeď, Skotsko

,,Černou růži na stůl dám, v očích mlhu..." line se potichu z repráčků krásná písnička Kamila Střihavky (můžete si ji poslechnout v článku hned pod tímhle). Až si tak říkám, jestli nebudu mít za chvíli mlhu v očích já. Při pohledu na nový rozvrh sice nezelenám hrůzou, ale ZSV ve čtvrtek (čili zítra) ráno je trochu moc i pro můj otrlý žaludek. Víte, profesorku vyučující tento předmět zrovna nemám dvakrát  v lásce. A to ostatně platí o zmíněném předmětu. Přijde mi to většinou jako nějaké žvatlání o ničem, z psychologie a sociologie si pamatuju maximálně věci jako flegmatik, melancholik, autismus, hysterie ap., z ústavy bych v hlavě možná ještě něco mohla mít i když..., marketig a management mi byl/nebyl vysvětlen a teď se mám těšit na filozofii, no potěš... :-)
S jednou úžasnou paní profesorkou, bez které by naše škola asi spadla, si užiju 8 hodin týdně - 4x matika, 2x seminární matika + 2x seminární IVT, to bude haluz! :-) A v každém předmětu bude s neuvěřitelnou frekvencí říkat, jak je šíleně ve skluzu ;-)

kapka
Po dnešku mám konečně tošku celistvější představu o STÁTNÍ MATURITĚ, která mě čeká. Státní část: ČJ + AJxNJ/M, Profilová část: 2-3 předměty, které si vyberete z nabídky vypsané ředitelem. Takže vlastně žádné velké vzrůšo, jen prý možná s tím rozdílem, že pokud budete maturovat v profilový části z nějakého jazyka, měla by PRÝ proběhnout už jen ústní část (což je na jednu stranu divné, ale na druhou - proč ne, ulehčí se člověku práce).
Třídní taky říkala, že letošní maturita jaksi nastaví onu pomyslnou laťku dalším ročníkům - podle toho, jak dopadne náš ročník, se pak budou hodnotit i ty ostatní (samosebou, že celorepublikově, ne jen podle naši školy :) ). Když to dořekla, pomyslela jsem si: ,,Tak to ta laťka asi moc vysoko nebude!" :-)

To je hrůza, jaká je venku kosa. Budu asi muset jít něco koupit, ale moc se mě do tý zimy nechce. Včera (31. 8.), se u nás v paneláku začalo topit, myslím, že je to historicky nejdřív. Ale přála bych si, aby byl pěknej podzim, modrá obloha, barevný listí... Jako stvořené pro procházky a focení.
Teď mě napadlo, že jsem se tu ještě nikdy takhle o sobě nerozepsala. Což je škoda. Však já to napravím. Fakt, mám v plánu sem začít víc psát, ne jen dávat písničky, videa, fotky a reportáže z cest (i když ty se píšou skoro samy).

Život maturanta... Jaký vlastně je? No, víte, nevím. :) Nedivte se, vždyť jím jsem zatím jen pár hodin! Snad se mně povede do jeho tajů pořádně proniknout a podat vám o něm hodnotnou a důvěryhodnou zprávu. Mějte se zatím krásně!

Vaše Jíťa :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | Web | 14. září 2010 v 14:52 | Reagovat

to je skvělý a originální nápad! :o) Už se těším na sériová pokračování :o)) držím palce!

2 Jíťa Jíťa | Web | 17. září 2010 v 17:46 | Reagovat

Děkuju, právě se chystám napsat 3. díl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama