BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 2

3. září 2010 v 18:53 | Jíťa |  Život maturanta
ŽIVOT MATURANTA 2 :o)

(Kabát - Na sever)

Milé děti! Pohodlně se usaďte, pohádka začíná...
Ale kdež, žádné pohádky se tady dneska povídat nebudou, spíš by se sem hodil nápis jako: ŠKOLOU NADŠENÝM PRVŇÁČKŮM NEPŘÍSTUPNO :)
Do školy chodím celkem 3 dny a už jsem se stačila naštvat - a to zrovna dneska. Ono taky - kdo by dokázal 5 hodin téměř v kuse poslouchat neustálé řeči o matuře? Eee... Jestli o víkednu uslyším slovo MATURITA, budu vraždit!!!


Začátek školního roku jsem přežila, myslím, bez úhony. Ovšem jak to bude dál, to nevím, protože mě dneska neuvěřitelně padala hlava. Ne, že by se mě chtělo pohroužit do snových krajů, jen jsem jaksi nedokázala udržet hlavu vzpřímeně a pořád jsem čučela nales..lavici, na sešit, na penál... Včera mě zase hlava neuveřitelně bolela, úvaha o Valetolu ale zůstala pouze
úvahou.
Moji kolegové a kolegyně se s nadšením pustili do studia katalogu nabízejícího zhotovení trik, skleniček, šerp a stužek pro maturující lid. Pořád o tom diskutijí, řeší barvy, tvary, a já nevím, co ještě. K tomu taky samozřejmě probíhá neustálá diskuze na téma PLES a okrajově se taky dá zaslechnout něco o tablu. Nevím, ale připadá mně, že je to trochu brzo, vždyť jsme teprve začali. Osobně bych radši vnovala pozornost té zkoušce dospělosti a ne takovým vcelku nicotným věcem.

Co se plesu týče, naprosto se mně na něj nechce. Nikdy jsem na žádném nebyla a z šatů mám hrůzu, poněvadž v nich vypadám jak idiot. (Tak osataně vypadám ve všem.) Přijde mi to jako nějaká nabubřelá povrchní zábava, kde se lidi přátelí a obdivují si róby, ale hned na rohem se pomluví. Nevím, co na tom kdo vidí. Možná, že za půl roku budu kroutit hlavou a divit se, jak jsem si něco takového mohla myslet. Kdo ví...

Začali jsme pomalu probírat, hlavně v dějáku, matice a fyzice, rozjíždí se čeština, chemie (opakování, tfuj...), a ZSV (ech...). Dneska jsme  angličtině psali cosi jako maturitní test, byly to 3 verze, každá o něco málo težší. Není to na známky (ještě, že tak), ale bavilo mě to vyplňovat a přemýšlet nad správnými odpověďmi. Navíc přišel Bridge (angl. časopis), tohle číslo se opravdu povedlo. Zjišťuju, že mě anglina po cca 3 letech stagnace zase začíná bavit! :-) Sice chci státně maturovat z matiky, ale anglinu bych si dala v profilové části, na informatice by se to mohlo hodit, ačkoli VŠ nebudou brát maturu jako spněné přijímačky, ale přece jen, maturita z jazyka se neztratí a alespoň se něco naučím.

Večer bude na PrimaCOOL Top Gear, už se moc těším. Znáte tenhle britský pořad o autech? Já jako automobilový nadšenec ho žeru! :-) Nějaké to video se nachází v rubruce TopGear v menu, tak se můžete juknout. Taky jsem zjistila, že mě docela baví správcování profilu mého 1. blogu na Facebooku. A to tomu není tak dávno, co jsem říkala: ,,Facebook? Nikdy!" No, ono to je ale tak trochu pravda, páč svůj osobní prfil nemám, jen imaginární, právě kvůli obsluze profilu blogu. :-)

Mějte se krásně, užívejte podzim a když tady někde necháte komentář, tak se vůbec nebudu zlobit! :-)
Vaše Jíťa :o)

P.S.: Ještě něco: při ranní cestě do školy jsem nasála studený vzduch, sluníčko svítilo, bylo mokro... A mě najednou připadalo, že jem v Londýně :-)
Parlament z druhé strany
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | Web | 14. září 2010 v 14:56 | Reagovat

ty jsi asi v matice hodně dobrá, že? Smekám... :o) a plesu se neboj ;o)

2 Jíťa Jíťa | Web | 17. září 2010 v 17:47 | Reagovat

Mno, zas takovej talent nejsem, ale baví mě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama