BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 3

17. září 2010 v 18:52 | Jíťa |  Život maturanta
ŽIVOT MATURANTA 3 :o)

Zdravím vás, lidčky!
Dneska máme 17. září a já hlásím, že pořád ještě žiju. Sice si ke mně našla cestu jakási rýmová viróza, ale bojuju s ní zuby nehty a jak tak pozoruju, začínají té potvoře smrkavé docházet síly a otupovat zbraně. :-) Řekla bych, že první tvrdý zásah jsem ji zasadila ve středu malou stopečkou pravé domácí uleželé slivovičky po obědě a pak večer jednou růžovou pilulkou Ibuprofenu. Čtvrtek byl ve znamení další ofenzívy z mé strany bitevního pole - langoš s pořádnou vrstvou mimořádně silného česneku (ten jsem mimochodem cítila ještě dneska ve škole). Boji zdar! :-)


A škola... To bude asi na dlouho. Mám za sebou obávanou opakovací písemku z chemie. Výsledek? K mé velké radosti nejlMonumen Valleyepší známka: 1-!!! Juchů! Ale nic to nemění na faktu, že k chemii nechovám kdovíjakou velkou lásku a náklonnost, a taky na mém názoru, že život takového průměrného obyčejného studenta (jako třeba mě) by byl bez chemie o dost radostnější. ;-)
Začali jsme maturitně opakovat okruhy z češtiny, což znamená toto: každé úterý malý testík z beletristiské části otázky (prostě vybraná knížka a k tomu historicko-literární kontext) a každý pátek hnípání se v nebeletristické části otázky (zpravidla úryvek z oné knížky + úryvek z něčeho jiného, co se k tomu vztahuje + otázky k tomuto textu). Král Oidipus a Kosmova Kronika jsou docela v pohodě, takže si zatím nestěžuju. Na pořadu příštího týdne bude Královédvorský rukopis - podle mého jedna z nelepších otázek, páč se mně dobře učí. ;-)
Co se matiky týče, v pondělí píšeme z funkcí, grafů a definičních oborů. Něco podobného mě čeká ve středu z matematického semináře. A aby byl výčet hlášených písemek úplný, přidávám ještě opakovačku filozofie ze ZSV. Takže mě asi čeká učící víkend... :-(

Teď jsem si vzpomněla na jednu perličku ze školních lavic: Při hodině ZSV byl kolega vyzván k napsání tématu hodiny na tabuli. Vzal křídu a za chvilku svůj úkol splnil. Jen s jednou malou chybičkou. Na tabuli se totiž skvěl nápis: ANTICKÁ FYLOZOFIE....

Mohla bych se taky trošku zmínit o maturitním plesu, stužkách, trikách atd., že? Mno, barvy na stužky už byly jakš takš s velkými porodními bolestmi vybrány, teď se štěkáme ohledně nápisu na nich a na tričkách (pro ty ještě barva vybraná není). Ples bude zřejmě 14. 1. a já už vím, kdo mě na něj s nejvědší pravděpodobností učeše: jedna naše sousedka, která je kadeřnice. Ha! :-) No, tak ještě přežít proceduru s výběrem šatů a botek a jde se...

K2Naši se momentálně dívají na Discovery na program Bořiči mýtů. Něco jako Brainiac na PrimaCOOLu, samé bláznivé a netradiční pokusy. Například včera chtěli šípem rozštípnout jiný šíp. Po dlooouhé řadě pokusů se jim to povedlo... :-) A když už jsme u televize, doporučuju taky pořad Nutné k přežití (Ultimate survival) na stejném kanálu. Jistý maník radí, co a jak v divočině, jak spravit loď pryskyřicí, co si nacpat do bundy jako izolaci, jak postavit stan ze dřeva, jak na poušti vykuchat velblouda a zalézt do něj... Prostě borec! :-)

Při cestě ze školy mě dneska napadlo, že by nebylo od věci jít někam fotit. Jenže když zkombinujete rýmu, nutnost učení a jednu akci, které se nemůžu vyhnout a která mě sebere půl neděle, vyjde vám, že mi to nevyjde. Ale snad bych mohla někam vyjít o prázdninách kolem 28. 9. ... Tak mně držte palečky!
Taky je tomu rok, co jsem byla v Irsku. Konkrétně dneska před rokem (17. 9. 2009) jsem objevovala krásy Dublinu a poloostrova Howth. Dlouho tu nepřibyl článek s fotkami z téhle expedice, ale nebojte, já se polepším. Snad bych ještě mohla dodat, že jsem výročí odjezdu do této krásné země oslavila šálkem irského čaje. :o)

To by asi bylo prozatím všechno. Jdu vyzkoumat, co je mému milovanému počítači (nechce se zapínat), možná připravím něco na 1. blog a potom se půjdu juknout na Top Gear :-)

Vaše Jíťa :o)

Dostali jsme EU diáře, vyfotila jsem vám ho na sešitu jménem Dějepis:
Diář
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | Web | 22. září 2010 v 16:54 | Reagovat

takže vlastně samá radost, jak to tak pozoruju - učení, učení, učení... :o) taky jsme na gymplu dostávali EU diáře a program s tím, jak vykuchat velblouda a udělat si z něj skrýš musí být zajímavý!! ;o)

2 Jíťa Jíťa | Web | 24. září 2010 v 17:33 | Reagovat

No to víš že je to zajímavý! Jednou zase vytahoval z močálu ovci, stáhl ji a udělal si z ní spacák :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama