BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

My journey to Ireland... 5 - Dublin

1. října 2010 v 19:08 | Jíťa |  Irsko 2009
DUBLIN

V hlavním (a zároveň největším) městě Irska jsem strávila dva dny: 14. a 17. září 2009. Za tu dobu jsem zde viděla spustu věcí a budov - Christ Church Cathedral, St. Patric´s cathedral, dublinský hrad (sídlo prezidentky), budovy Old Jameson´s distillery, muzeum pivovaru Guiness, nákupní tepnu O´Connel street, slavný Temple Bar...

Christchurch cathedral:
Christchurch cathedral
Deník, 14. 9. 2009, 13:01
Musím říct, že Dublin je hodně zajímavý místo; všude plno krámků, hospůdek, architektonicky krásných budov (př. antické sloupy) a vůně chutného jídla a pití.

Ano, to je úplná pravda. Sice nevím, jak to v Dublinu vypadá teď v souvislosti s krizím, ale když jsem tam byla já, nebyl problém narazit na nějaký obchod nebo úžasnou ozdobenou hospůdku. Pokud se ovšem do Dublinských ulic vydáte po ránu (7-12:00), nečekejte, že uvidíte pověstný irský veselý život - nikde nikdo, maximálně občas uvidíte, jak někdo zametá ulici (to platí pro centrum dublinské zábavy - Temple bar a pro hlavní obchodní tepnu - O´Connel street). U řeky Liffea [lifí] je v téhle době situace mírně jiná - přece jen musejí i Irové do práce :-)

Dublin
Dublin
Deník, 17. 9. 2009:
(...) Prošli jsme přes hrad (sídlo prezidentky) do areálu Trinity college. Zde jistá osoba ztratila na WC foťák a díky tomu jsme tam strávili místo 15 minut skoro 45, což hlavně mně vyhovovalo - mohla jsem se kochat irským univerzitním životem a představovat si, jaký by bylo tady studovat...

No jo, Trinity college - Dublinská univerzita. Narozdíl od Oxfordu zde budovy nejsou stavěné z béžových šutrů, ale bílých kvádrů a celkově to celé místo vypadá tak trochu šedivě. To ovšem nic neubírá na specifické atmosféře univerzity. :-)
Trinity college
Trinity college
Dublinský hrad:
dublin - hrad
Deník, 17. 9. 2009:
(...)No, a pak jsme dostali 2h rozchod (k mé velké radosti). Takže jsem se sama (a bez mapy - ta zůstala v krosně v buse a ten byl neznámo kde) pustila do uliček Temple Baru, kde to začínalo s přibývajícím časem ožívat - lidé posedávali v hospůdkách a venkovních zahrádkách, pouliční umělci provozovali svoje umění, zástupci restaurací lákali na delikatesy rozdáváním jídelních lístků a nějaký maník hrál na elektrickou kytaru (nutno říci, že dost dobře!).
temple bar
temple bar
temple bar
Ale to bych nebyla já, abych omezila své kroky poze na Temple Bar. :-) Přešla jsem řeku, vymotala se mezi spletí přechodů a semaforů a ocitla se na O´Connel street, kde to taktéž začalo ožívat:
O´Connel street ráno:
o´connel street
O´Connel street večer:
O´connel street
Deník, 17. 9. 2009:
Řeknu vám, že Londýn je taková vznešená nóbl dáma, aristokratka, zatímco Dublin je rozpustilá holka s dlouhými zrzavými vlasy, zelenýma očima, veselá, bezstarostná, užívající si života a popíjející Guiness a Old Jameson´s. Prostě fajn holka. (...)
Ačkoli je to město celkem malé, všechny ty jeho hospůdky, kavárnička a obchůdky spolu s řekou Liffea a celkovou atmosférou vás chytnou za srdce. (...)
Musím říct, že jen hodně nerada jsem šla na místo srazu a přesouvala se do přístavu na trajekt do Anglie. Sbohem, Dubline, ač ty na mě možná zapomeneš, já budu ve svém srdci mít vzpomínku na tebe navždy!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | Web | 18. října 2010 v 15:40 | Reagovat

jéé, Dublin! Ty máš ty články ze zahraničí vždycky tak pěkně udělané, že má čtenář pocit, jako by tam právě byl :D

2 Nazgúl Nazgúl | E-mail | Web | 18. října 2010 v 15:51 | Reagovat

Och Dublin, hned bych tam bydlela. :-D

3 Jíťa Jíťa | Web | 18. října 2010 v 16:49 | Reagovat

[1]: Ynko, děkuju :-) to víš, takovéhle články se píšou skoro samy :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama