BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 4

8. října 2010 v 17:20 | Jíťa |  Život maturanta
(Lesní manekýn - Katapult)

Vážení a milí,
vítám vás u dalšího článku z rubriky nesoucí honosný a všeříkající název Život maturanta. Na následujících řádcích se vám pokusím podat jakýs takýs nástin věcí dnů minulých, probíhajících a budoucích. Berte to vše, prosím, s rezervou. :-)

Včera jsme se se třídou dohodli, že po vyučování nepůjdeme hned domů, ale uděláme si rychlou poradu ohledně šerp a triček. Na místo srazu dorazila slabá půlka, ale i tak jsme začali jednat. Po všemožném hlasování nám vyšlo, že by šerpy měly být tyrkysové. Následovala menší hádka. Fajn, řeklo se, tak tedy tyrkysové. Nyní přišlo na řadu písmo a jeho barva, což se řešilo takovým stylem, že pomalu nikdo nevěděl, o čem je zrovna řeč. NakoNZnec zbyly 2 fonty a strhla se hádka o něco větší, než předešlá. Po ní se usneslo, že první typ půjde na šerpy a stužky a ten druhý na trika. Výborně. A teď přišla na přetřes barva písma. V tomto momentě nastal konec. Na internetu jsme projížděli všechny možné varianty, někdo se ozval, že by bylo lepší mít šerpy růžové. Proti

tomu se ozval protinázor o šerpách fialových. Z toho vzešlo nové hlasování o barvě šerpy. A ještě jedno. A několik hádek do krve. Následně vyhrála fialová. Uf. A co to písmo? Zelená. Sříbrná. Slonová kost... Rozešli jsme se domů po 1.5 hodině, naštvaní, rozhádaní, s předběžným výsledkem: fialová šerpa + písmo barvy slonové kosti.
Dneska se šerpy přeřásaly znovu, protože se to každému přes noc rozleželo. Podržte se, na plné čáře vyhrála tyrkysová se slonovou kostí (na písmo). Takže jsem tam, kde jsme byli a já doufám, že už definitivně. :-) Když si to člověk vezme, tak vlastně vůbec o nic nejde. :-)

V pondělí, úterý a středu píšeme onu celorepublikově známou a stále přetřásanou generálku státní maturity. Výhoda tkví podle mého v tom, že máme skvělou možnost zkusit si, co nás čeká a taky se o víkendu nemusíme učit. :-) Jinak je to spíš k smíchu: musí se kontrolovat slovníky, pravidla pravopisu, kalkulačky, tašky budeme muset dát pryč, mobily asi taky, a budeme se asi legitimovat přes občanku a osobní číslo... Mezi jednotlivými částmi jsou někdy i 3 hodinové prostoje. No, komedie na entou, n je od jedné do nekonečna (ehm, vzpomínka na posloupnosti). :-)

Na faktu, že nesnáším ZSV se nic nemění. ;-) Ale zjistila jsem, že na jednom oboru na informatice v Brně se člověk musí učit i cosi z práv (souvisí to s ochranou dat, bezpečností a tak). No potěš.

Zítra mizím do Brna na veletrh Boat Brno a Caravaning Brno, myslím, že nemusím vysvětlovat, jak se těším. Byla jsem tam v roce 2008 a opravdu to stálo za to! Sice pršelo, ale i tak: úžasná atmosféra, všude něco ke koukání, spousta prospektů, vozitek, propisek, lidí... :-) Jetě musím mrknout do mapy, abych se zejtra někde nemotala.

Mno, dneska už by to asi stačilo, ne? Ještě zkusím najít písničku Lesní manekýn a dát ji nahoru k poslechu, určitě si ji pusťte, je výborná! :-)

Vaše Jíťa :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama