BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 5 ...šaty a maturity

15. října 2010 v 18:43 | Jíťa |  Život maturanta
(Karel Gott - C´est la vie)

Šaty a maturity... Dvě slova, která, řekla bych, přesně vystihují průběh tohoto týdne; a to takto:
  • ŠATY... Překonala jsem nechuť a odpor a konečně se dokopala k činu, co se výběru mé plesové róby týče. Podařilo se mně u nás ve městě najít dvě švadleny, což je docela úspěch, protože jsem se do ulic vydávala plná obav, jestli vůbec někoho zabývajícího se touto profesí najdu. Takže se asi příští týden za jednou tou paní vypravím a domluvím se sní, jak bych si to představovala a samozřejmě se taky nechám poučit, jak to v téhle branži chodí. Jo, když už mluvím o šatech, na internetu jsem objevila fotku s moc hezkými šaty, o kterých jsem mimo jiné mé kamarádce řekla, že se mi líbí tolik, že bych si je snad i na ten ples vzala na sebe. :-)
saty
  • MATURITA... Jak asi mnozí z vás víte či tušíte, tenhle týden proběhla ona slavná generálka státních maturit. Řekla bych, že ČJ, AJ i matika byly poměrně lehké. V češtině se sice vyskytlo pár úkolů, které nebyly zas tak jednoznačné a dalo by se o správném řešení polemizovat, ale i tak nebyl problém test vyplnit. Hodně zvědavá jsem byla na matiku, bála jsem se, že mně test hodně strhne hřebínek, ale opak byl pravdou - úlohy naprosto jednoduché (a to i bez jakékoliv přípravy); jediný problém nastal v momentě, kdy jsem si u jednoho úkolu našla chybu a na papíru, kde se zaškrtávaly odpovědi, jsem zašala začerňovat políčko u úplně jiného příkladu, který jsem vyřešila dobře... Zasloužím odstřelit, co? Mno, přes to zatmavené políčko jsem se pokusila vyrýt křížek, i okem by to člověk poznal, ale zda oklamu výpočetní techniku... Hm, kdo ví? ;-)
Další dosti podstatnou věcí je, že jsme se jako třída dohodli na tričkách - budou to zelené polokošile :-) Za celou dobu, co na gymplu působím, jsem u žádých mforrestaturantů tuto volbu neviděla, takže budeme konečně alespoň trošku originální. :-)
Od kamarádky jsem si půjčila Eragona. Knížka je to zajímavá, přiznávám, že mě na ni nalákal nedávno vysílaný film (jenž mě taktéž zaujal). Jsem sice zatím na začátku, ale začínám tušit, že se od něj za chvíli nebudu moct odtrhnout. No jo, to je tak, když má někdo talent. Já už mám asi 4 roky rozepsaný jeden western, 2 roky druhý, a ani jeden nejsem schopná dovést do konce. :-)
Dneska jsem se taky konečně vydal po dlouhé době fotit - nějaké to listí, rybníky, cesty, šípky... Až se v tom všem pohrabu, vyberu ty nepovedenější fotky a uspořádám zde malou podzimní výstavu. (fotka tady v pravo není moje)

Nesmím taky zapomenout na testy TSP, které mě čekají při přijímačkách na Masaryčku v Brně. Mám za sebou pár zkušebních testů, časově je stíhám, úspešnost cca 72%. Stráty jsou způsobené většinou špatným přečtením zadání a taky tím, že se trošku ztrácím ve výrocích, negacích, pravdivostních hodnotách... Ech. Tohle jsme brali i v matice, takže sedím u stolu, před sebou test, papír s mými výsledky a sešit z matiky nalistovaný v sekci pné tabulek s 1 a 0. :-)Však ono se to poddá!!!
Čím dál víc mně taky blbne počítač, asi se budu muset vypravit do nedalekého ajťáckého kutlochu a poptat se ,,kolegů", třeba by mohli poradit. (no, většinou se to má tak, že jeden maník řekne, ať to přinesu, ale když mám štěstí, a je tam ten druhý, tak je šance na nějakou tu radu o dost větší) :o)

Pevné nervy a krásný podzim přeje
vaše Jíťa :-)

P.S. Písničku, co je nahoře k poslechu, zpívali nedávno dva mí kolegové naprosto neopakovatelným způsobem a skvěle se u toho tvářili :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | Web | 18. října 2010 v 15:44 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama