BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Listopad 2010

Podzim 2010

16. listopadu 2010 v 18:06 | Jíťa |  Focení - Příroda
Milí příchozí, pozor: pokračování fotek na téma Podzim 2010 je tu! Že jsem vás ale nechala čekat, což? :-) Víte, ono ani tak nede ty fotky vybrat, toršinku je upravit a přidat copyright, ale hlavně o to je vůbec vyfotit. Někdy přídu v pátek domů ze školy a jsem zralá tak akorát do postele, před sebou vidinu dalšího pracovního víkendu... Poslední dobou mě škola zaměstnává opravdu kvalitně, takže na focení samotné už mě tolik času nezbývá. Tyhle fotky vzikly někdy kolem 28. 10. a prázdnin kolem - západ slunce, stromy, les a pár záběrů na kousky ledu na rybníku. Mno, třeba se vám některá z nich bude líbit :-)
Vaše Jíťa :-)
P.S.: Za komentář budu jen a jen ráda ;-)
led
keř


listí
západ slunkastéblo
strom

větev na ledě
větve
stromy

Život maturanta 7... stužky a to ostatní

12. listopadu 2010 v 18:21 | Jíťa |  Život maturanta
Máme pátek večer, 17:46 odpoledne. Nevím jak vy, ale já se na páteční odpoledne vždycky strašně těším. Vypadnu ze školy, před sebou víkend (poslední dobou většinou zasvěcený učení), žádné písemky, nemusím sedět v lavici, poslouchat výklad a tvářit se, jak to žeru a že všemu rozumím... Prostě a jednoduše, v pátek odpoledne si jen tak existuju. :-)

Naposledy jsem se tady rozepsala o svých narozkách, ale za tu dobu se stalo poměrně dost zajímavých věcí, o kterých by nebylo od věci popovídat. Tou hlaví a největší akcí byl maturitní stužkovák, který se konal minulý pátek v jednom místním baru, kde se sešla celá naše třída spolu s cca 10 profesory. Bavili jsme se, jedli, popíjeli vše možné, prohlíželi fotky... Později se na nás přišly podívat i jisté existence do naší třídy nepatřící, takže jsem se po delší době potkala s jednou milou osobou a skvěle s ní pofolozofovala o smyslu života, světa a vůbec. ;-) Ač se na můj postužkovací stav doma málem vypisovaly kurzovní sázky, přišla jsem v cca 2:00 ráno naprosto normální, nevožralá a nemotající se, což je docela div, když uvážím, co jsem všechno měla. :-) Ale faktem je, že narozdíl od osatatních jsem se ještě držela dost zkrátka. ;-)
Stužky nosím připnuté na batohu, už je pár lidí obdivovalo. Řeknu vám, že přes všechny ty problémy a hádky při vymýšlení toho, co na nich bude a jak budou barevné, se nám stužky povedly skvěle, jak barevně, tak obsahově!
stuzky
 (ani jedna z těch stužek není naše, jsou tu jen tak pro ilustraci)

A jinak... Učení, písemky, blížící se rodičák, studené prsty, jednou týdně doučuju (příjemné narušení školního stereotypu); občas muzika a brnkání na kytaru, výjimečně televize (TopGear si ale utýct nenechám nikdy), povinná četba, myšlenky na šílené věci... A tak podobně, vždyť to znáte. Dneska jsem byla konečně zkoušená z mé ,,milované" chemie, mám 1! Jupí! :-) Měla jsem z ní hrůzu už skoro 3 měsíce a je to za mou, uf.
Tenhle týden byl obecně dosti nacvaknutý, celkem asi 8 písemek a nějaké to zkoušení k tomu. No jo no, holt rodičák se blíží a profesoři honí známky.

Dneska jsem si po obýváku chodila v šatech a botech na ples, připadala jsem si jak největší exot pod sluncem, ale nic jiného mi nezbývá, musím se v tom naučit existovat. Jo, ples bude asi taky sranda.
Těším se na maturtrička, měly by přijít každou chvílí. V pondělí se přihlašujeme k maturitě. Hm, už je to tu a úniku není. Čj, Aj, M, IVT a nepovinně všší M. Uvidíme, řekl slepý a šel do kina. :-D

Teda, já dneska plácám blbosti... Žádný smysl ten článek nemá, připadá mně to jen jako jakýsi náhodný sled vět, které na sebe nenavazují. Asi jsem přetažená. A nebo mám tvůrčí krizi. No, ať je to jak chce, loučím se s vámi a snad zas někdy příště stvořím něco smysluplného! :-)

Vaše Jíťa :-) 

elektrarna
(foceno večer poblíž Vídně)

Cyrano - Kryštof (2Bobule)

6. listopadu 2010 v 20:46 | Jíťa |  ČR + SR muzika

Jsi cukr i sůl, jsi nic,
jsi víc, jsi radost, jsi bolest, jsi všechno co mám
na dně mý lžičky.

Jsi anděl i opar na rtu,
jsi štěstí jako když Baník porazí Spartu
i hřebík za mými víčky.

A jsi do tmy hořící cigaretou,
napsaný román jen holou větou,
jsi árie o dvou prstokladech,
jsi poslední výdech a věčný nádech

Jsi mrazení v zádech,
jsi fronta v Tescu,
jsi kniha mouder
i třesků plesků

Jsi ráno,
co mám zakázáno,
jsi mé ráno,
co mám zakázáno

Jsi definitivní tečka a dalších tisíc slov,
jsi nemoc, jsi cure, jsi Friday I´m in love,
má poslední romantička.

Jsi můj pád i můj odraz ze dna,
jsi světlo, jsi tma, jsi bílá, jsi černá,
bez knotu hořící svíčka.

A jsi do tmy hořící cigaretou,
napsaný román jen holou větou,
jsi árie o dvou prstokladech,
jsi poslední výdech a věčný nádech

Jsi mrazení v zádech,
jsi fronta v Tescu
jsi kniha mouder
i třesků plesků

Jsi ráno,
co mám zakázáno,
jsi mé ráno,
co mám zakázáno

Jsi kniha mouder
i třesků plesků

Jsi ráno,
co mám zakázáno,
jsi mé ráno,
co mám zakázáno