BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 8 ...on žije...

5. prosince 2010 v 19:39 | Jí%ta |  Život maturanta
On žije... To snad není pravda!

Včera byla sobota. Večer jsem obsadila křeslo u televize a zapnula si nejmenovanou televizní stanci, která mě nalákala na film se zajímavým názvem Zapomenutý ostrov. To jsem ještě nevěděla, co mě čeká.
Alex Rover - Zapomenutý ostrov
Idilické prostředí ostrova, palmy, pláže, úžasný domek v pralese a jediné spojení se světem představuje internet, satelitní telefon a loď, která jednou za čas přiveze zásoby a ostatní věci, které biolog a jeho malá dcerka potřebují. Mezi těmi věcmi je taky knížka o Alexi Roverovi - dobrodruhovi - kterého malá Nim hltá a který je - jak vidno - jediným přítelem, zpovědníkem a oporou ženy, která ho ve svých příbězích stvořila. Takovej cowboj, dobrodruh... Jak chcete.
Mno, v momentě, kdy se v bytě spisovatelky zhmotnil jen tak z ničeho - prostě vystoupil ze vzduchu - a opřel se o futra, se o mě pokoušely mdloby a všechny choroby světa. Přesně tenhle motiv jsem totiž zamýšlela použít v jednom svém příběhu! Herňajs!
Jenže to není všechno: Alex Rover jako by z oka vypadl hlavnímu hrdinovi z mého (zatím bezejmeného) westernu! Jistě, pár menších odlišností by se našlo, ale jinak jsou si neuvěřitelně podobní!
Víte, já tak trošku píšu. Mám rozepsaný jeden velký a jeden malý western, jednu retrospektivu (něco na způsob vzpomínek na budoucnost, či na to, co se nestalo) a v hlavě nosím poměrně zajímavý nápad na fantasy. Právě ten velký western je tím prvním příběhem, který jsem kdy začala psát. Hlavní postavou je takový milý desperát (říkejme mu třeba Roy) obviněný ze všeho možného, kterého si vybere za komplice šerifova dcera a zažívají spolu jednu bláznivinu za druhou na cestě za spravedlností, ke které možná nedojdou. Roy do mé mysli vkráčel asi před 3 roky. Jeho charakter, chování i vzhled se postupně vyvíjely, až se ustálily na jakémsi ideáním středu. A já jeho zhmotnění teď spatřím v nějakém rodinném dobrodružném filmu! No uznejte, že mám na šok nárok! ;-)

Vaše Jíťa :o)

P.S.: Z maturity jsem se ještě nezbláznila :-)
P.P.S.: Už přišly maturtrika!
P.P.P.S.: O Royovi a jeho příběhu ještě uslyšíte! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | Web | 7. prosince 2010 v 17:37 | Reagovat

:D tak to je teda dobré... :o)

2 Jíťa Jíťa | Web | 7. prosince 2010 v 19:19 | Reagovat

no řeknu ti, že mě lezly oči z důlků, ještěže mám brejle :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama