BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 12... vivat tenisky :-)

16. ledna 2011 v 11:03 | Jíťa |  Život maturanta
Tenisky... Nosím je celý život a celý život taky říkám, že jsou k nezaplacení. Po pátku 14. ledna to mohu jen a jen potvrdit. Tenhle typ bot miluju.
Asi si ťukáte na čelo, proč tady teď plácám o teniskách, co? :-) Věřte ale, že povídání o maturitním plese se ani líp začít nedá,
žlutá růže
protože jsem celou tu dobu toužila odvléct nějakého kluka, praštiti ho do hlavy, sundat mu pohodlné lakýrky a jít to rozjet na parket. :-) Ne, že bych neměla svoje elegantní černé lodičky rozchozené, ale jak se ples chýlil ke svému neodvratnému konci, čím dál tím víc se hlásily moje unavené nožky...
Ale teď už hezky po pořádku. Poté, co jsem se nechala od kadeřnice a mamky trošku zkultivovat, jsme nasedli do auta a vydali se vstříc kulturnímu domu, kde jsme se převlíkli do šatů a kluci do obleků a šli jsme zkoušet nástup, zhasínání světel, hudbu... Nezdálo se to, ale 2.5 hodiny utekly jako voda, a už tu bylo zahájení plesu. ,,Dovolte, abychom vás přivítali na..." Bla bla bla, zatím co lidé v sále poslouchali úvodní uvítací slova moderátorů, my stáli před vchodem na parket a třásli se nervozitou, dodávali si odvahy, ujišťovali se, že tam vůbec nikdo není, a hecovali se, že to přece dáme :-) A pak to začlo, kluci vyběhli, holky za nima, salsa, backstreet boys, twist, barevný svítící tyčky po tmě a na konci parodie na zvedačku z Hříšného tance v podání mých dvou neodolatlených kolegů ;-) Lidi řvali smíchy, tleskali, prostě úspěch. nervozita opadla. \načež se přistoupilo k šerpování a házení peněz na šerpované studenty. Nechala jsem si k tomu zahrát Adiemus od Enyi, musím se přiznat, že lepší skladbu jsem si snad ani memohla vybrat! Jak to zadunělo... :-) Pak jsme se odebrali na pódium, byly proslovy, přiťukávání skleničkami, šerpy nám padaly z ramen... Následovalo sbírání drobáků, tanec s profesory a rodiči, dvě vystoupení profesionálních tanečníků a volná zábava vyplněná tancem, poslechem hudby a tombolou.
Když jsem se včera ráno vzbudila, bylo mi na nic. Smutno, prázdno. A přitom jsem se tam potkala s limi, na které jsem se moc těšila, zatancovala si, pokecala, neslítla ze schodů... Nevím. Když si tak přehrávám v hlavě průběh plesu, nemůžu přijít na to, co tam bylo vyloženě špatného - všechno přece sedlo! Ale tak mi potom řekněte, proč se cítím tak divně, když byl můj první ples pěknej?! Ach jo... asi se nechávám moc unášet melancholií a sentimentem. Nebo jsem už na zábavy a ples stará a měla bych to přenechat mladším. A nebo si jen namlovám, že tam bylo něco špatně? Kdo ví. Asi to už navždy zůstane zavřené za dveřmi kulturního domu...
,,Do you know, what´s worth fighting for..." Green day se mi linou z repráků a ospalé sluníčko nakukuje to pokoje. Jo jo, už končí bezstarostná léta a začíná období tvrdé práce. Jdu se učit a makat. Musím to zvládnout. Musím to všem natřít. Musím jim ukázat, že nepatřím do starýho železa. Musím. Chci.
Nevím, zdy si tenhle článek přečte někdo, kdo na tom plese byl. Každopádně bych ale chtěla poděkovat všem, kteří tam byli a dobře se bavili, protože to byl účel - vytvořit příjemnou atmosféru. Chci taky říct, že jsem strašně ráda zase viděla některé mé kolegy a kamarády, se kterými se moc nevídám, že jsme si pokecali a zablbli na parketu. Díky.
A díky taky vám, co jste tenhle článek dočetli do konce a neusnuli u něj. |Slibuju, že příště uř budu zase psát zábavněji - teď mi to nějak nejde, a nemůžu, nebo spíš ani nechci říct proč. Ale vězte, že se mi ples líbil a že jsem si ho užila! :-)
Mějte se moc hezky!
Jíťa :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 17. ledna 2011 v 19:17 | Reagovat

Mě hrál při šerpování taky Adiemus :D Tak to je sranda. Docela ti závidím takový pěkný ples. Náš ples za moc nestál, bylo to v malém prostoru, žádné místo, všude narváno, padaly mi šaty, pak nám vzal někdo židli od našeho stolu...Odešla jsem domu v půl jedenácté. Přeju ti, ať ti jde učení dobře a všechno zvládneš!

2 Jíťa Jíťa | Web | 18. ledna 2011 v 10:56 | Reagovat

Moc děkuju :-) Já tam vydržela až do konce, ale už mě pak strašně bolely nohy :-)

3 Ynka Ynka | Web | 16. února 2011 v 19:51 | Reagovat

jé, plesy mám ráda :o) jsem ráda, že sis to užila a z takových zvláštních nálad si nic nedělej, člověka to prostě chytne, ani neví proč a nezbyde mu nic jiného než to přečkat... a výběr šerpovací hudby chválím ;o)

4 Jíťa Jíťa | E-mail | Web | 16. února 2011 v 20:32 | Reagovat

[3]: Můj postoj vůči plesům se moc nezměnil, ale už k nim přece jen nemám takovou averzi jako dřív :-) A o Enyi jsem ani vteřinu nepřemýšlela - jasná volba! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama