BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Únor 2011

Enya - Wild child

18. února 2011 v 22:36 | Jíťa |  Zahraniční muzika

Ever close your eyes
Ever stop and listen
Ever feel alive
And you've nothing missing
You don't need a reason
Let the day go on and on

Let the rain fall down
Everywhere around you
Give into it now
Let the day surround you
You don't need a reason
Let the rain go on and on

What a day
What a day to take to
What a way
What a way
To make it through
What a day
What a day to take to
A wild child

Only take the time
From the helter skelter
Every day you find
Everything's in kilter
You don't need a reason
Let the day go on and on

Every summer sun
Every winter evening
Every spring to come
Every autumn leaving
You don't need a reason
Let it all go on and on

What a day
What a day to take to
What a way
What a way
To make it through
What a day
What a day to take to
A wild child

What a day
what a day to take to
What a way
What a way
To make it through
What a day
What a day to take to
A wild child
What a day
What a day to take to
What a way
What a way
To make it through
What a day
What a day to take to
Da-da-da
Da-da-da-da-da-da
What a way
What a way
To make it through
Da-da-da
Da-da-da-da-da-da
Da-da-da
Da-da-da-da-da-da
What a way
What a way
To make it through
What a day
What a day to take to
A wild child
What a day
What a day to take to
A wild child

Život maturanta 16... eh ;-)

18. února 2011 v 22:31 | Jíťa |  Život maturanta
(Enya - Long long journey)

Zdravím vás, lidičky zlatí, ještě pořád žiju! :-) A dokonce můžu říct, že mám momentálně docela dobrou náladu...
Za okny už se před mnoha hodinami usídlila paní Tma - tentokrát i se slečnou Mlhou. V televizi běží Slunce seno, v obýváku je příjemné telo (ale ne přetopeno), čaj voní a já si můžu po pracovní části týdne konečně alespoň na chvilku vydechnout a jen tak zachycovat myšlenky prostřednictvím klávesnice a jednoduchého textového editoru.sandDneska jsme psali z Češtiny, vyhlásily se písemky z AJ, M, NJ a dějáku, služba mi skončila... A odpoledne knihovna (ulovila jsem například knížky od Kerouacka a Bukowského či jedo díko Terryho Pratchetta). Poté následoval test TSP (mno, nic moc, kritické myšlení mně udělalo čáru přes rozpočet...). Když se to tak vezme, bylo toho na 1 den celkem dost (i když se to možná nezdá).

Předevčírem jsem se rozhodla, že se teď budu víc věnovat právě TSP - zhrozila jsem se, když mně došlo, že do termínu zkoušek zbývá už asi jen 12 týdnů... Panenko!!! Čili jsem trošku přeházela plán a jakýkoliv volný čas se budu snažit vyplnit řešením testových otázek. No, asi bych se měla zaměřit hlavně na kritický a analytický oddíl, to jsou největší ztrátovky. Eh... :(
Na víkend plánuju udělat co možná nejvíc práce - vypracovat pár otázek z IVT a naučit se prvních 12 teoretických částí, vypracovat 1,5 otázky na matiku (a další 3 dodělat), dopsat 2 otázky na ČJ... Herňajs, nějako se to kupí... To snad není možný, já snad fakt maturuju, či co?! ;)

Taky jsem si říkala, že bych se mohla zase vydat někam fotit. Ale... mám 2 problémy - čas a... zase čas. Pozoruju, že začínám silně nestíhat. Nebo je to jen pocit? Who knows... :D Ale slibuju, že sem dám ty fotky, o kterých jsem mluvila posledně!

A jinak... Nic moc se tu neděje (kromě mýho nepříjemnýho nočního lechtavýho kašle). Docela ráda bych někam vypadla, alespoň na chvilku. No jasně, zase mně myšlenky zalétávají do Kestřan (nebo alespoň na ,,můj" potok). :-) Nebo třeba do Vídně. Do Londýna. Do Dublinu. Do Krumlova. Do... Kamkoliv!!! :-) 

Mějte se moc krásně a užívejte víkendu!

Vaše Jíťa :o)

P.S.: Není nad to si v noci pustit Enyu a rozjímat ;-)

koleje

Život maturanta 15... matika a Gandalf

12. února 2011 v 19:39 | Jíťa |  Život maturanta
Ahoj lidičky... Já vím, je to hrůza, pořád píšu jenom články do Života maturanta... No jo, ale co mám jiného dělat, když nestíhám upravovat fotky a vymejšlet něco smysluplnějšího? Celý den sedím nad seminářem z matiky, už mám půlku další otázky hotovou. Teď jsem se ještě plácala s obrázkem Gandalfa a snažila se z něj stvořit pokud možno ucházející prolínačku - domácí úkol na IVT. No, posuďte sami :-)
gandalf
Celý týden si slibuju, jak o víkendu udělám alespoň jeden test TSP, ale co myslíte? Zase ani ťuk, místo toho se ďoubu v limitách a posloupnostech. Ale což, to taky musím udělat. Alespoň, že jsem se neflákala - seminář z matiky beru jako tu nejlepší přípravu na přijímačky na VUT. Tak si teď říkám, že mám docela kliku, že jsem si tu matiku oblíbila; herňajs, co bych bez ní dělala? :-D

No, TSP stihnu možná zítra dopoledne...

Počasí asi roupama neví, co by - nejdřív bylo 5 dní krásně, slezl všechen sníh, ale včera pořád lilo, přes noc to namrzlo a ještě se z oblohy snesla malá vrstva nového bílého poprašku. Fuj. Docela bych už uvítala jaro.

Tak nějak mě dneska nenapadá, co psát. Pokusím se možná ještě připravit fotky, které tady chci zveřejnit už asi 3 měsíce, doufám, že už se dneska konečně dokopu :-)

Mějte se moc hezky a zase přijďte! ;)

Vaše Jíťa :D

Život maturanta 14... všehochuťno

5. února 2011 v 19:37 | Jíťa |  Život maturanta
(The Muse - Supermasive black hole)

Zdravím, přátelé :-)
Tak co, jak jde život? Hlásím, že už jsem tu nejhorší krizi překonala a že už se nebudím v noci hrůzou a ve dne mě netrápí stažený žaludek. Rozhodnutí totiž padlo. Nakonec jsem si to rozmyslela následovně: Masaryčka, VUT a jako jakási jistina ČVUT. Hotovo - ale ne padla. Přihlášky mám sice už vytvořené, ale ještě je budu muset zaplatit, připravit se na přijímačky, ty potom napsat tak nejlíp, jak jen to půjde a pak čekat na výsledek. Ale nemám z toho teď už takový strach - asi proto že vím, že už s tím nyní moc neudělám. Jak jsem řekla: rozhodnutí bylo učiněno a já už s ním nechci hýbat. Tečka.

Výzo jsem přežila, takže vám zde mohu poměrně hrdě oznámit, že na mém posledním pololetním výzu se skví 13 jedniček. Jo, opět jsem se hecla a podařilo se mi udělat samý. Nechlubím se, pouze konstatuju. Právě díky takovému výsledku mě na ČVUT vezmou bez přijímaček (alespoň to tak vyhlásili - co se matiky týče).
Škola jinak pokračuje podle plánu: opakování na maturu a probírání další látky. Někteří profesoři vyhlásili, že ve druhém pololetí nebudou vyžadovat ústní zkoušení, což je fajn, člověk má tak víc času na věci, které potřebuje dělat.

Ve čtvrtek jsem se zajela podívat na fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně, kde probíhal den otevřených dveří. Jsem moc ráda, že jsem do Brna vyrazila - viděla jsem, jak to vlastně na vejšce vypadá, kam se to vůbec hlásím; získala jsem plno informací o přijímačkách a přihláškách, prohlédla si některé laboratoře a setkala se s možná mými budoucími kolegy. Jen jsem čekala, že tam nebude tak velké zastoupení děvčat - jejich počet naprosto předčil má očekávání. :-) Co se samotného Brna týče, je nutno podotknout, že chodníky byly pěkně suché a vysublimované - ono není divu při té kose, co tam měli. :-) Prošla jsem si Svoboďák, Zelný trh, Špalíček a přilehlé uličky. Jo, taky nesmím zapomenout, že se mně povedlo zaparkovat jen pár metrů od fakulty a to bez placení. :-)
A ještě jedna věc: po pár krocích na brněnské půdě kolem mě prošla jedna osoba poměrně důležitá pro český motorsport :-)

MUNI FI
No a jinak... Měla jsem PC na opravě (vadná RAM), podařilo se zareklamovat a včera jsem si šla pro zbrusu novou RAMku (i s chladičem) a zapojila ji. Ovšem chybou bylo, že jsem neměla dostatečně času na to,abych PC zapnula - byla jsem odvolána k jakémusi okamžitému problému, který prostě nechtěl počkat. No, a když jsem ho dneska chtěla nahodit, stalo se to, co se stalo: PC si s novou pamětí nerozumí, prostě spolu nefachají. Ehm. Co se dá dělat - v pondělí si musím zase zajít za ajťákama a pokusit se to za co nejkratší dobu zprovoznit, protože do konce měsíce musím zaplatit přihlášku na MUNI, a potom i zbylé dvě přihlášky. Doufám, že se to vyřeší.... Pokud vám vrtá hlavou, jak je tedy možné, že teď píšu: strejda mě milostivě pustil na svůj noťas. :-)

Mějte se zatím hezky, užívejte jarních prázdnin, sněhu, oblevy, dne i noci :-)

Vaše Jíťa ;-)

P.S.: Písnička nahoře (ta od Muse) mě v mysli hrála celou tu dobu, co jsem byla v Brně, i po dobu jízdy. Asi to je tím, že jsem se dokopala k půjčení knížek Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk a povedlo se mi sehnat i filmy - a zrovna den před Brnem jsem dokoukala první díl, kde během baseballových scén hraje právě tahle skladba ;-) Ale mě se líbí ;-)
Skotsko