BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 14... všehochuťno

5. února 2011 v 19:37 | Jíťa |  Život maturanta
(The Muse - Supermasive black hole)

Zdravím, přátelé :-)
Tak co, jak jde život? Hlásím, že už jsem tu nejhorší krizi překonala a že už se nebudím v noci hrůzou a ve dne mě netrápí stažený žaludek. Rozhodnutí totiž padlo. Nakonec jsem si to rozmyslela následovně: Masaryčka, VUT a jako jakási jistina ČVUT. Hotovo - ale ne padla. Přihlášky mám sice už vytvořené, ale ještě je budu muset zaplatit, připravit se na přijímačky, ty potom napsat tak nejlíp, jak jen to půjde a pak čekat na výsledek. Ale nemám z toho teď už takový strach - asi proto že vím, že už s tím nyní moc neudělám. Jak jsem řekla: rozhodnutí bylo učiněno a já už s ním nechci hýbat. Tečka.

Výzo jsem přežila, takže vám zde mohu poměrně hrdě oznámit, že na mém posledním pololetním výzu se skví 13 jedniček. Jo, opět jsem se hecla a podařilo se mi udělat samý. Nechlubím se, pouze konstatuju. Právě díky takovému výsledku mě na ČVUT vezmou bez přijímaček (alespoň to tak vyhlásili - co se matiky týče).
Škola jinak pokračuje podle plánu: opakování na maturu a probírání další látky. Někteří profesoři vyhlásili, že ve druhém pololetí nebudou vyžadovat ústní zkoušení, což je fajn, člověk má tak víc času na věci, které potřebuje dělat.

Ve čtvrtek jsem se zajela podívat na fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně, kde probíhal den otevřených dveří. Jsem moc ráda, že jsem do Brna vyrazila - viděla jsem, jak to vlastně na vejšce vypadá, kam se to vůbec hlásím; získala jsem plno informací o přijímačkách a přihláškách, prohlédla si některé laboratoře a setkala se s možná mými budoucími kolegy. Jen jsem čekala, že tam nebude tak velké zastoupení děvčat - jejich počet naprosto předčil má očekávání. :-) Co se samotného Brna týče, je nutno podotknout, že chodníky byly pěkně suché a vysublimované - ono není divu při té kose, co tam měli. :-) Prošla jsem si Svoboďák, Zelný trh, Špalíček a přilehlé uličky. Jo, taky nesmím zapomenout, že se mně povedlo zaparkovat jen pár metrů od fakulty a to bez placení. :-)
A ještě jedna věc: po pár krocích na brněnské půdě kolem mě prošla jedna osoba poměrně důležitá pro český motorsport :-)

MUNI FI
No a jinak... Měla jsem PC na opravě (vadná RAM), podařilo se zareklamovat a včera jsem si šla pro zbrusu novou RAMku (i s chladičem) a zapojila ji. Ovšem chybou bylo, že jsem neměla dostatečně času na to,abych PC zapnula - byla jsem odvolána k jakémusi okamžitému problému, který prostě nechtěl počkat. No, a když jsem ho dneska chtěla nahodit, stalo se to, co se stalo: PC si s novou pamětí nerozumí, prostě spolu nefachají. Ehm. Co se dá dělat - v pondělí si musím zase zajít za ajťákama a pokusit se to za co nejkratší dobu zprovoznit, protože do konce měsíce musím zaplatit přihlášku na MUNI, a potom i zbylé dvě přihlášky. Doufám, že se to vyřeší.... Pokud vám vrtá hlavou, jak je tedy možné, že teď píšu: strejda mě milostivě pustil na svůj noťas. :-)

Mějte se zatím hezky, užívejte jarních prázdnin, sněhu, oblevy, dne i noci :-)

Vaše Jíťa ;-)

P.S.: Písnička nahoře (ta od Muse) mě v mysli hrála celou tu dobu, co jsem byla v Brně, i po dobu jízdy. Asi to je tím, že jsem se dokopala k půjčení knížek Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk a povedlo se mi sehnat i filmy - a zrovna den před Brnem jsem dokoukala první díl, kde během baseballových scén hraje právě tahle skladba ;-) Ale mě se líbí ;-)
Skotsko
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 6. února 2011 v 20:05 | Reagovat

Ty máš ráda techniku?? To by pro mě byla nejhorší noční můra! *zděšený smajlík* Nicméně, pokud je to tvůj sen, držím ti palce, ať to všechno zvládneš. Když máš samé jedničky, myslím, že to pro tebe nebude problém.

2 Jíťa Jíťa | Web | 7. února 2011 v 14:26 | Reagovat

Jo, chtěla bychj se v téhle oblasti nějak realizovat, doufám, že to vyjde :-) děkuju :-)

3 Ynka Ynka | Web | 16. února 2011 v 19:36 | Reagovat

jo aha, tak odtud tu písničku znám... :D a Brno znám taky! ;o) Moje sestra tam taky chodila na vysokou, ale farmaceutickou :o) Gratuluji k vysvědčení, je to obdivuhodné, že jsi v maturitním ročníku a přesto máš samé jedničky! Vážně :o) - taky jsem chodila na gympl a vím, co to obnáší :D No a samozřejmě ti idržím palce, ať se ti splní tvůj sen! Moc ti to přeju! ;o)

4 Jíťa Jíťa | E-mail | Web | 16. února 2011 v 20:27 | Reagovat

[3]: Děkuju ;-) No, ony ty samé taky nebyly zadarmo - znáš to: platíš za ně časem, nervama a žaludečníma vředama ;-)
A Brno mám moc ráda! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama