BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Březen 2011

Život maturanta 18... vylodění zpocenců

19. března 2011 v 9:46 | Jíťa |  Život maturanta
(Kabát - Don Pedrno von Poltergeist)

Byl čtvrtek večer a já se učila na nadcházející testík z dějepisu na téma 2. a 3. fáze 2. světové války. Nevím, čím to bylo, zda únavou, nepozorností, šilháním, nebo snad tím, že si dal mozek chvilkový voraz, ale najednou jsem místo nadpisu Vylodění spojenců v Africe uviděla titulek VYLODĚNÍ ZPOCENCŮ... A v příší minutě jsem se nemohla vzpamatovat ze záchvatu smíchu nad onou šílenou představou... :-)
Toliko k vysvětlení názvu článku.

Asi jste si už všimli, že se tu něco nového dějě s čím dál větším odstupem a že na prvním blogu (http://ernil-i-pheriannath.blog.cz) přibývají věci nenáročné na vytvoření. je mně to vrcholně trapné, ale musím říct, že... pardon!!!... nestíhám. Přes týden mám tolik práce, že se na PC dostanu jen občas a to jen stihnu skontrolovat e-mail, a o víkendu šrotím matiku, IVT a TSP a většinou už mně hlava odmítá podávat vhodné návrhy na smysluplný článek. :-( No, ale zítra něco napíšu, a na to se už moc těším - gulášek. Nechte se překvapit, o čem bude. ;-)
Ve škole to jinak docela ujde, 6 písemek a 2 další maturity nanečisto. No, chtělo by to ještě trošku zamakat a zlepšit mou současnou úroveň. A tyk konečně poslat tu přihlášku na ČVUT - ta škola se mně začíná čím dál víc líbit ;-)

Taky bych měla sehnat černou cartridge do tiskárny...

Včera jsem se v nastalé chumelenici vydala do knihovny a doufala, že ukořistí Lehké fantastično nebo Barvu kouzel. Jak nepříjemné však bylo mé vystřízlivění z nadějí, když se v odpovídajícím regálu nevyskytovala ani jeda výše zmíněná komodita. :-( Ale což, nezoufala jsem, a domů si vedle Nezvalova Edisona a Havlíčkových Petrolejových lamp odnesla Pratchettovy Darwinovy hodiny. Yes! ;-)
Když už jsme u těch knížek - ráda bych vám doporučila Hraničářova učně od Johna Flanaghana. Je to série zatím 9 knížek, vyprávějící příběh mladého sirotka Willa a jeho přátel z hradu Redmontu. Will se stane učněm hraničáře Halta, naučí se spoustu úžasných věcí o přírodě, o lidech, o chování, střílení z luku, jízdě na koni, skrývání se atd. a zažívá plno opravdu napínavých dobrodružství. Všechny díly jsou vrcholně čtivé, na pochopení jednoduché a akcí oplývající. A když budete dávat při čtení pozor, můžete se toho i sami dost naučit! :-)


Apropo - taky u vás tak chumelí? Už jsem se těšila, že bude jaro a teď tohle... :-(

Mějte se moc krásně, užívejte víkend, odpočiňte si a zase někdy přijďte! :-)
Vaše Jíťa

P.S.: Pokud je vám divné, proč tady mám dvě počítadla návštěvnosti, není za tím nic jiného, než můj nápad, že zjistím, jak moc se od sebe 2 poskytovatelé stejné služby můžou lišit :-)
P.P.S.: Don Pedro von Poltergeist - tuhle písničku jsem slyšela ve středu a tak nějak mě napadlo, že naši staří známí Kabáti zrajou jako víno :-)


Život maturanta 17... tři dny s Mrakoplašem

9. března 2011 v 20:21 | Jíťa |  Život maturanta
(Enrique Iglesias & Nicole Scherzinger - Heartbeat)
TŘI DNY S MRAKOPLAŠEM
Přišel v neděli. Sedl si do rohu mé postele a opřel se o zeď.
,,Ahoj..." snažila jsem se začít s družnou konverzací.
,,Hm... To je dost, že sis na mě taky vzpomněla," zamručel.
,,Promiň," povzdechla jsem si, ,,dřív to fakticky nešlo. Honička - znáš to, ne?"
,,Jo, jasně, maturita, přijímačky, univerzity, testy, písemky, otázky, práce," ušklíbl se. ,,Co je proti tomu jeden mág..."
,,Poslouchej - já se ti omlouvám. Opravdu. Promiň. Pokusím se ti to teď vynahradit, hm?" zaprosila jsem tiše.
,,To je sice všechno moc hezký, ale jak tě znám,tak to bude zase jedna velká jízda a za pár dnů bude po všem," namítl ne zrovna optimistickým hlasem.
,,Když já za to nemůžu.." zakňučela jsem.
,,Za co?" povytáhl překvapeňe obočí.
,,Za to, že pan Pratchett tak skvěle píše!!!"

No, měli jsme oba pravdu. Já jsem se mu snažila věnovat. On zase přesně uhádl to, že spolu zůstaneme zase jen chvilku - konkrétně 3 dny. A ještě jedna věc má naprostou obecnou platnost: Terry Pratchett píše neuvěřitelně výborně a překlad pana Kantůrka je prostě brilantní!!!
Abych vše uvedla na pravou míru: po knížce Zajímavé časy, kterou jsem zhltla neuvěřitelnou rychlostí o Vánocích, jsem nedávno opět zalovila v odpovídajícím knihovickém regálu a vytáhla z něj svazek s názvem Magický prazdroj. Chcete, abych to nějak shrnula? Masakr. Permanentní výtlem. Záchvaty smíchu. Prostě...SKVĚLÝ!!! :-D Ne, vážně, nenapadá mě, co jiného o tom napsat - mohu vám jen a jen doporučit, abyste si knížku sehnali a směle se do ní pustili - nebudete litovat. :-)

Jo, a jakže vlastně žiju? Ále... jde to, jde to, Imhotep. ;-) Momentálně mám jarní prázdniny, takže se snažím je nějak smysluplně vyplnit plodnou prací, ovšem zatím jsem stihla pouze udělat další 3 otázky na ČJ, 20 otázek na IVT a pustit se do nekonečných geometrických řad, které mě nějak nechtějí poslouchat, mršky jedny zamuchlaný... Však já se jim podívám na zoubek, a to hned zejtra! A taky udělám nějaké to TSP!

Panenko, on už bude čtvrtek?!?! Oou...

Dovolte mi vežejně se přiznat, že mám chuť na něco sladkého. Něco jako... Hm... To se prostě nedá definovat, nejlepší by bylo, aby se to NĚCO v příší vteřině zhmotnilo předemnou na stole. :-) Nejhorší na tom ovšem je, že si tu naléhavou chuť zřejmě nemůžu odůvodnit hypoglykémií ;)
A taky by mně docela přišla vhod pořádná masáž zad a krční páteře - v úterý mně začal krk nad IVT pěkně zatuhávat... Fuj, nikomu bych to nepřála. Vážně. Fakt!

Herňajs, já ale píšu pitomosti... :-) No jo, jenže si tak nějak nemůžu pomoct - neuvěřitelně mně pomáhá, dostat z hlavy všechny ty šílené myšlenky poletující mozkem a snažící se mě odvézt od práce. Matně si teď vzpomínám, že jsem kdysi na začátku psala, že by bylo fajn, kdybych těmihle články někomu třeba pomohla - někomu, kdo se třeba nachází nebo v brzkém budoucnu bude nacházet v podobné či úplně stejné situaci. Ovšem, když si to teď všechno zpětně čtu - oprvadu by bylo možné, aby tohle moje plácání někomu pomohlo??? He??? Na odpovědi se těším v komentářích ;-)

Vaše Jíťa :D

P.S.: Zázraky se dějí - právě se předemnou zhmotnilo kapučíno! Díky mami ;-)
P.P.S.: Enrique Iglesias... dneska mně hrál v autě při řízení, tak jsem vám ho sem taky dala :-)
My journey to Ireland 6... Londýn

4. března 2011 v 22:47 | Jíťa |  Irsko 2009
LONDÝN
Tak jsem se konečně dokopala k akci a připravila pár fotek z Londýna, který na naši irskou výpravu čekal posední den cesty. :-)
Tuto fotku jsem nazvala RÁNO POD MOSTEM - a to je skutečnost :-) Je to totiž první fotka tohoto dne - pořízaná právě na břehu Temže. Tedy - ne že bychom vyměnili phodlí busu za oblázky a šplouchání vody, to ne :-)

Deník, 18. 9. 2009:
...do Londýna jsme přijeli brzy, takže jsme ještě spali kousek od nábřeží přímo naproti St. Paul´s cathedral. Ráno jsem si dala kafe a tatranku k tomu, no víc startovací snídani jsem si nemohla přát! :-) Přešli jsme Temži po Milenium bridge (cestou kolem Shakespearova divadla The Globe) a ocitli se přímo u katedrály. Dovnitř jsme nešli, místo toho jsme nasedli na Mansion house na poveštné londýnské metro (The Tube). Po chvilce zmatku jsme se zorientovali, nasedli do správného vlaku a uháněli na Notting Hill...
The Globe:
V metru jsme se neztratili, takže nic nebránilo tomu, abychom se směle vydali mezi bílé baráčky Notting Hillu, před kterými stojí samá krásná auta...
Načež jsme volným krokem došli až do Kensingtonských zahrad. Co vám budu povídat - krása... Zeleň, stromy, tráva, lavičky, památník na Dianu - však se podívejte:
V Kensington gardens se taky nachází zřejmě jediná socha královny Viktorie, která ji zobrazuje zamlada:
Deník 18. 9. 2009:
Pak jsme to vzali kolem památníku prince Alberta k Royal Albert Hall, prošli přes královskou konzervatoř a vyloupli se u Natural History museum - no janě, že jsme vlezli dovnitř. :-) Řeknu vám, že tolik zvěře, modelů (třeba ,,živý" tyranosaurus), koster, interakcí a hlavně tak obrovskou sbírku šutrů jsem ještě neviděla! Za 2 hodiny jsem neměla šanci to všechno proslízt, ale i tak jsem toho stihla dost. Co mě zaujalo, byli trudenti pečlivě zkoumající kostry dinosaurů a dokonce si i kreslící a píšící poznámky! Holt, jiný kraj, jiné školství...
Albert memorial:
Albert´s hall:
Londýnské uličky (ten barák byl doopravdy do zatáčky!):
Natural history museum:
Pak už na nás čekal Hydepark a po něm nákupní tepna Oxford street. Jakožto absolutní odpůrce nakupování jsem se rozhodla jen tak sama procházet a nasávat atmosféru. Všude bylo plno lidí, obchodů nejvybranějších značek... A já se na ně vykašlala a u jenoho soukromého Turka si pořídila za 2 libry krásnou šálu, kterou dodneška plně využívám :-)
Hydepark:
Oxford street:
A protože odpoledne postupovalo, nasedli jsme na Bond street znovu do metra a nechali se jím unášet směrem k Westminsteru - k Big Benu, parlamentu a k londýnskému Oku, což byla poslední zastávka celé akce Irsko 2009. Mohu potvrdit, že bylo možné z té výšky zahlédnout plno pamětihodností i zajímavostí britské metropole - ale víckrát už bych na to asi nešla, zas TAKOVÝ zázrak to nebyl :-)
No, a to už byl konec. Zbývalo se dopravit do Doveru, přeplout La Manche a noční Evropou se dokodrcat domů...