BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

My journey to Ireland 6... Londýn

4. března 2011 v 22:47 | Jíťa |  Irsko 2009
LONDÝN
Tak jsem se konečně dokopala k akci a připravila pár fotek z Londýna, který na naši irskou výpravu čekal posední den cesty. :-)
Tuto fotku jsem nazvala RÁNO POD MOSTEM - a to je skutečnost :-) Je to totiž první fotka tohoto dne - pořízaná právě na břehu Temže. Tedy - ne že bychom vyměnili phodlí busu za oblázky a šplouchání vody, to ne :-)

Deník, 18. 9. 2009:
...do Londýna jsme přijeli brzy, takže jsme ještě spali kousek od nábřeží přímo naproti St. Paul´s cathedral. Ráno jsem si dala kafe a tatranku k tomu, no víc startovací snídani jsem si nemohla přát! :-) Přešli jsme Temži po Milenium bridge (cestou kolem Shakespearova divadla The Globe) a ocitli se přímo u katedrály. Dovnitř jsme nešli, místo toho jsme nasedli na Mansion house na poveštné londýnské metro (The Tube). Po chvilce zmatku jsme se zorientovali, nasedli do správného vlaku a uháněli na Notting Hill...
The Globe:
V metru jsme se neztratili, takže nic nebránilo tomu, abychom se směle vydali mezi bílé baráčky Notting Hillu, před kterými stojí samá krásná auta...
Načež jsme volným krokem došli až do Kensingtonských zahrad. Co vám budu povídat - krása... Zeleň, stromy, tráva, lavičky, památník na Dianu - však se podívejte:
V Kensington gardens se taky nachází zřejmě jediná socha královny Viktorie, která ji zobrazuje zamlada:
Deník 18. 9. 2009:
Pak jsme to vzali kolem památníku prince Alberta k Royal Albert Hall, prošli přes královskou konzervatoř a vyloupli se u Natural History museum - no janě, že jsme vlezli dovnitř. :-) Řeknu vám, že tolik zvěře, modelů (třeba ,,živý" tyranosaurus), koster, interakcí a hlavně tak obrovskou sbírku šutrů jsem ještě neviděla! Za 2 hodiny jsem neměla šanci to všechno proslízt, ale i tak jsem toho stihla dost. Co mě zaujalo, byli trudenti pečlivě zkoumající kostry dinosaurů a dokonce si i kreslící a píšící poznámky! Holt, jiný kraj, jiné školství...
Albert memorial:
Albert´s hall:
Londýnské uličky (ten barák byl doopravdy do zatáčky!):
Natural history museum:
Pak už na nás čekal Hydepark a po něm nákupní tepna Oxford street. Jakožto absolutní odpůrce nakupování jsem se rozhodla jen tak sama procházet a nasávat atmosféru. Všude bylo plno lidí, obchodů nejvybranějších značek... A já se na ně vykašlala a u jenoho soukromého Turka si pořídila za 2 libry krásnou šálu, kterou dodneška plně využívám :-)
Hydepark:
Oxford street:
A protože odpoledne postupovalo, nasedli jsme na Bond street znovu do metra a nechali se jím unášet směrem k Westminsteru - k Big Benu, parlamentu a k londýnskému Oku, což byla poslední zastávka celé akce Irsko 2009. Mohu potvrdit, že bylo možné z té výšky zahlédnout plno pamětihodností i zajímavostí britské metropole - ale víckrát už bych na to asi nešla, zas TAKOVÝ zázrak to nebyl :-)
No, a to už byl konec. Zbývalo se dopravit do Doveru, přeplout La Manche a noční Evropou se dokodrcat domů...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 5. března 2011 v 16:32 | Reagovat

Těžká závist!! Já se strašně toužím podívat někdy do Anglie, ale vůbec netuším, jak to udělat :-( Prachy nejsou, v autobuse bych umřela, musela bych jedině letět letadlem. Ohromně se mi líbí bílé baráčky Notting Hillu a Kensingtonské zahrady.

2 Jíťa Jíťa | Web | 6. března 2011 v 18:26 | Reagovat

Pevně věřím tomu, že se ti to povede - nepodporuje náhodou tvoje VŠ třeba erasmus? Každopádně ti moc přeju, aby ses tam dostala, protože to vážně stojí za to :-)

3 Ynka Ynka | Web | 7. března 2011 v 23:32 | Reagovat

to jsou nádherné fotky!! :o) Úplně mi doma navodily londýnskou atmosféru... :D

4 Jíťa Jíťa | Web | 8. března 2011 v 8:43 | Reagovat

[3]: Děkuju :-) Není zač :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama