BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 18... vylodění zpocenců

19. března 2011 v 9:46 | Jíťa |  Život maturanta
(Kabát - Don Pedrno von Poltergeist)

Byl čtvrtek večer a já se učila na nadcházející testík z dějepisu na téma 2. a 3. fáze 2. světové války. Nevím, čím to bylo, zda únavou, nepozorností, šilháním, nebo snad tím, že si dal mozek chvilkový voraz, ale najednou jsem místo nadpisu Vylodění spojenců v Africe uviděla titulek VYLODĚNÍ ZPOCENCŮ... A v příší minutě jsem se nemohla vzpamatovat ze záchvatu smíchu nad onou šílenou představou... :-)
Toliko k vysvětlení názvu článku.

Asi jste si už všimli, že se tu něco nového dějě s čím dál větším odstupem a že na prvním blogu (http://ernil-i-pheriannath.blog.cz) přibývají věci nenáročné na vytvoření. je mně to vrcholně trapné, ale musím říct, že... pardon!!!... nestíhám. Přes týden mám tolik práce, že se na PC dostanu jen občas a to jen stihnu skontrolovat e-mail, a o víkendu šrotím matiku, IVT a TSP a většinou už mně hlava odmítá podávat vhodné návrhy na smysluplný článek. :-( No, ale zítra něco napíšu, a na to se už moc těším - gulášek. Nechte se překvapit, o čem bude. ;-)
Ve škole to jinak docela ujde, 6 písemek a 2 další maturity nanečisto. No, chtělo by to ještě trošku zamakat a zlepšit mou současnou úroveň. A tyk konečně poslat tu přihlášku na ČVUT - ta škola se mně začíná čím dál víc líbit ;-)

Taky bych měla sehnat černou cartridge do tiskárny...

Včera jsem se v nastalé chumelenici vydala do knihovny a doufala, že ukořistí Lehké fantastično nebo Barvu kouzel. Jak nepříjemné však bylo mé vystřízlivění z nadějí, když se v odpovídajícím regálu nevyskytovala ani jeda výše zmíněná komodita. :-( Ale což, nezoufala jsem, a domů si vedle Nezvalova Edisona a Havlíčkových Petrolejových lamp odnesla Pratchettovy Darwinovy hodiny. Yes! ;-)
Když už jsme u těch knížek - ráda bych vám doporučila Hraničářova učně od Johna Flanaghana. Je to série zatím 9 knížek, vyprávějící příběh mladého sirotka Willa a jeho přátel z hradu Redmontu. Will se stane učněm hraničáře Halta, naučí se spoustu úžasných věcí o přírodě, o lidech, o chování, střílení z luku, jízdě na koni, skrývání se atd. a zažívá plno opravdu napínavých dobrodružství. Všechny díly jsou vrcholně čtivé, na pochopení jednoduché a akcí oplývající. A když budete dávat při čtení pozor, můžete se toho i sami dost naučit! :-)


Apropo - taky u vás tak chumelí? Už jsem se těšila, že bude jaro a teď tohle... :-(

Mějte se moc krásně, užívejte víkend, odpočiňte si a zase někdy přijďte! :-)
Vaše Jíťa

P.S.: Pokud je vám divné, proč tady mám dvě počítadla návštěvnosti, není za tím nic jiného, než můj nápad, že zjistím, jak moc se od sebe 2 poskytovatelé stejné služby můžou lišit :-)
P.P.S.: Don Pedro von Poltergeist - tuhle písničku jsem slyšela ve středu a tak nějak mě napadlo, že naši staří známí Kabáti zrajou jako víno :-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 22. března 2011 v 21:03 | Reagovat

Chumelenice?? Tady už je jaro! :D Já si myslím že ti spojenci byli zároveň i spocenci, takže jsi se zas tak nespletla :-D Ale určitě sis to na písemnku dobře zapamatovala. Držím ti palce, ať se z učení nezblázníš.

2 Jíťa Jíťa | Web | 23. března 2011 v 19:22 | Reagovat

[1]: No, naštěstí to s tím sněhem vydrželo jen 1 dena noc, teď už je tady taky jaro :-) Jo, písemku jsem nad očekávání napsala za 1 ;)
A s učením to nepřeháním, zatím to beru s klidem :-)

3 Ynka Ynka | Web | 24. března 2011 v 20:14 | Reagovat

:D vylodění zpocenců, to nemá chybu, ach jo :o) směju se ještě teď :D mimoděčně mi to připomnělo, jak jsem se jednou přihlašovala na blog a místo obvyklého ynka-fun jsem omylem napsala ynka-fuj :D

4 Jíťa Jíťa | Web | 26. března 2011 v 18:12 | Reagovat

[3]: Ynko, to je haluz! :-D Taď jsi zase dostala ty mě! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama