BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Duben 2011

Život maturanta 22... tak pojď! :D

30. dubna 2011 v 9:42 | Jíťa |  Život maturanta
(Traband - Černej pasažér)


Nazdar přátelé! :-)
Dovolte mně se hned v úvodu přiznat, že při vymýšlení titulku dnešního Života maturanta jsem se gebila od ucha k uchu :-) ,,Tak pojď!" je totiž věta, která včera zazněla nespočetněkrát - a to ve spojitosti s focením. Možná už tušíte, kam tím mířím - ano, včera jsme fotili tablo. ;)
Realizace jsem se nechopila já (jak jste možná čekali - v tom případě díky za důvěru), nýbrž místní fotograf (je jich tu u nás víc, ale tenhle je z nich nejpopulárnější, nejlepší a zároveň nejpraštěnější). K průběhu celé akce lze použít následující slova: sranda, blesk, světla, muzika, výtlemy, dvojsmysly, věšák, schody, můj foťák, narážky a... spousta dalších, ale upozorňuju: vše proběhlo ve vší počestnosti! :D

Abych vysvětlila ten věšák: když přišel pan ředitel, chtěl si někam pověsit bundu. To nebyl problém - hned vedle schodů se nacházel věšáček. Jaký však byl páně ředitelův šok, když se po zavěšení oděvu kus toho věšáku urval a spadl na zem :-) Načež vzal pan fotograf nedaleko stojící lahvičku Herkulesu a jal se spravovat... :D
Co se mého foťáku týče - chtěla jsem ho nějak zakomponovat do fotky a fotograf to se mnou vymejšlel. Pak dostal zase nějaký nápad a chtěl nás pobavit, tak si odemě foťák vzal, namířil ho proti sobě a... ,,Fotí to vůbec?" Z čehož jsem chytla naprostý výtlem - on je totiž zvyklý na hlasitou závěrku, blesk a tak, ale já se snažím pracovat vždycky potichu a blesk používat jen tehdy, když není zbytu - takže není divu, že ho to zaskočilo. :-)
Ještě bych k tomu všemu dodala, že vidět focení v ateliéru byl zážitek - ale já zůstanu radši u přírody...

No a jinak... Ani se neptejte. Nějak se poslední dobou nemůžu dostatečeně soustředit a nevím proč. Vždycky to vydržím jen chvilku a pak zas mlátím hlavou o stůl a usínám. Možná to chce voraz, ale připadá mně to jako risk - 4 týdny před maturou. Musím to překonat...
Příští sobotu mám přijímačky na MUNI, uvidíme, uvidíme, řekl slepý a šel do kina... :) Nu což - vím, že polovičku dám rozhodně a když nebudu moc riskovat tam, kde nebudu mít tucha, tak bych nemusela mít ani velký odpočet bodů. Ostatní na tom o moc líp nebudou... Snad.
Včera jsem se vydala do lesa fotit, takže zase něco přibylo do složky jaro 2011 - nebojte, taky se dočkáte.

To by bylo dneska všechno, cítím, že už zase ztrácím koncentraci. Uf..Musím pohnout s aj a matikou, odpoledne se na to vrhnu.
Mějte se moc krásně a užívejte jaro...

Vaše Jíťa :-)

(tohle sice není můj foťák, ale uznejte, že pohled je to pěkný :D)


Život maturanta 21... otočte hodiny!

25. dubna 2011 v 10:11 | Jíťa |  Život maturanta
(Take That - The Flood - krásná písnička!)

Velikonoce... Možná čekáte, že se zde začnu rozplývat nad všemi těmi vajíčky, zajíčky, kuřaty, kytičkami atd, ale to se poněkud pletete. Víte, nějak jsem si tenhle svátek neoblíbila - nevím proč, ale přijdě mi nějaký divný. Tím samozřejmě nechci urazit ty, kteří mají Velikonoce rádi a prožívají je nejen jako volný den ale taky jakoden důležitý pro jejich víru. Já chci jen říct, že slavím spoustu svátků a některý ještě navíc, ale Velikonoce si ke mně nějak cestu nenašly. Možná je to tím, že nepatřím k žádné církvi a nebyla mi odmalička vštěpována nějaká víra - tu jsem si musela najít sama podle svého uvážení; a ta mě nijak nepředepisuje, co mám nebo nemám slavit. Takže: Velikonoce ano, ale pro mě jen jako volno. Bez urážky.

Letos jsem nastalé volno vítala ještě s větším nadšením, než dřív. Kdo by taky neviděl rád 5 dnů, kdy může od rána do večera vypracovávat otázky, počítat a opakovat? :D Ne, fakticky, za celou tu dobu jsem se vydala ven jen 3x - jednou ve středu po škole (menší turisťák po okolí spojený s focením a objevováním nových zákoutí v okolí), pak v sobotu večer (první letošní opíkání buřtů) a nakonec v neděli (chvilka u babičky). A jinak jedu matiku a anglinu :-) Sice to možná zní jako příšerná hrůza, ale jen díky tomu vám teď a ady můžu říct skvělou zprávu: MÁM VYPRACOVANÝ UŽ VŠECHNY OTÁZKY Z MATIKY!!! I ty pitomý geometrický řady - světe div se, já jsem je dokonce i pochopila! Ha!!! A ještě jsem stihla 4 přípravný sešitky ke státní matuře! :-) Z AJ mě zbejvá už jsem něco málo a pak se to začnu učit. Yes!
Taky mám za sebou dalších několik přípravných testů na VUT, s výsledkama osciluju kolem 750-820 bodů (z 1000 s odečtem) což by snad mohlo stačit. ;)
Víte co nechápu? Jak někdo, kdo maturuje, může chodit každý pátek a sobotu pařit?! To bych pak nebyla shopná akce! :D

Kdyby vás zajímalo, co mě vedlo k názvu nadpisu, pak vězte, že v neděli (24. 4.) mě zbýval pouze MĚSÍC do maturity. Takže dneska je to zase o den míň. Hodiny byly otočeny a písek už mi odsypává čas. Příští týden dělám v brně TSP, budu si muset ještě tak 2 zkusit doma, abych se do toho zase trošku dostala. Ale tak nějak pořád nevím, na co bych měla spíš jít - VUT nebo MUNI? Babo raď. No co, nejdřív musím odmaturovat a vůbec se někam dostat...

Přemýšlím nad tím, že bych sem za pár dnů dala několik fotek z jarní přírody... Víc už jich letos asi neudělám, takže jich moc nebude, ale i tak budu ráda, když se na ně přijdete podívat. (ta sedmikráska vpravo je takový předvoj) :D

A jinak... Čtu Vědu na Zeměploše II, Hobita v Aj, Dvě Věže a na PC mám rozečtený Rozbřesk, jsem ráda, že mám natočený Madagaskar 2, viděla jsem Toy Story 2, HP4 (jsem šťastná, že jsem Ringer!!!), těším se na rejžování a... To je tak všechno. Vážně - škola, škola, škola, na víc nezbývá čas...

Mějte se moc krásně, užívejte jaro a zase někdy přijďte!


Vaše Jíťa ;o)

Tady můžete vidět zámek Schönbrunn ve Vídni, kde jsem byla zhruba před rokem. Vím, že jsem vám o tom ještě nepovyprávěla, ale nebojte, všechno bude! :-)

Život maturanta 20... už mě zvou...

9. dubna 2011 v 18:58 | Jíťa |  Život maturanta
(Jiří Suchý - Pramínek vlasů...)

Ahoj lidičkové :-)
Nebojte, dneska vás tu nebudu trápit nějakými praštěnými výmysly o Zeměploše. I když... Ale kuš! :D Slunce svítí, vítr fouká, tak proč si kazit den, že?

Přece jen si ale neodpustím vysvětlení trošku tajmného titulku článku. Už mě zvou... K sobě. Přišel mně totiž zvací dopis na přijímací zkoušky TSP na MUNI FI. Jo, jednou to přijít muselo... Dělám je 7. 5. na Filozofické fakultě od 12:00. Co se termínu týče, jsem spokojená. V poledne už budu dostatečně probuzená, sobota je taky dobrá, druhej den nemusím do školy... Takže už zbývá se jen pokud možno co nelíp připravit a jít to zkusit.
Paradoxem ovšem je, že jsem při nedávném přemýšlení došla k názoru, podle něhož bych se spíš vydala na VUT (pokud bych se tam dostala). Ma MUNI je to prý samá matika (ne že by mně to nějak vadilo) a na PC si skoro nesáhnete. Na VUT je to spíš praktičtější, pokud vydržíte M, Aj a další vyhazovačky, tak je z vás podle všeho dost dobrý ajťák. No, nevím, ale MUNI byla vždycky mou vysněnou školou. Jenže nechci být jen teoretik (MUNI), ale i pořádnej praktik (VUT)! Nejlepší by bylo tyhle dvě školy dát dohromady :-)

Řeknu vám, že se mně moc nelíbí ten vítr. v noci praští okna, ze stromů padají větve, šišky, jehličí, ptáci, kočky, myši...

Dneska jsem se opět vydala do knihovny - ted, ne že bych doufala v objevení Věci Makropulos nebo Starce a moře, spíš jsem si chtěla jen půjčit něco nového. Nakonec se mnou domů odešlo: Šmíd - Norsko, Adams - Sbohem a dík za ryby, Neff - knížka o focení, a konečně... hádejte kdo... Pratchett - Věda na Zeměploše II. :-)

Jo, abych nezapomněla - mám ohoz na maturitu - černé sako a gatě. Yes!!! ;)

Lidičky, jak já bych šla fotit! A rejžovat! ÁÁÁ... No, ale přípravy už započaly, ne že ne - vyprala jsem si svou skvělou podzimno-zimno-jarní budnu, pohladila rýžovací pánev a našla zajímavou lokalitu, kde bych to mohla na příští akci jménem Jižní Čechy zkusit ;)
Apropo - docela se těším na Zlatý kompas a Sherlocka (s Martinem Bilbem Freemanem).
A napsala jsem další kousek mého malého westernu!!! Ha ;)

Měje se moc hezky!
Vaše Jíťa :o)

Pamatujete ještě na vyprávění o filmu Zapomenutý ostrov (http://allarmedar.blog.cz/1012/zivot-maturanta-8-on-zije) ? Tady k němu je trailer: :-)
(Nejlepší je ta část s pilotem :P)

Život maturanta 19... Fuck of chemistry...

2. dubna 2011 v 19:42 | Jíťa |  Život maturanta
(Kabát - Schody - proč mi to jen připomíná léto, řeku, zlato, a Kestřany?! :D)

Byl pátek, vyučovací hodiny se líně střídaly. Právě jsem spolu se svými kolegy nuceně seděla v učebně chemie a snažila se nějak nenápadně přežít vlekoucí se výuku. Mou sousedku (stejně jako nás ostatní) výše zmíněný předmět nijak moc nebaví, a tak si v mězerách mezi psaním do sešitu čmárala tužkou cosi po lavici. Když zkončil páně chemikářův výklad o elekrtochemii, bylo vyhlášeno zkoušení, tentokrát to měl odnést jeden člověk. Musím říct, že jsem docela čekala, že už teď budu. Ovšem... stalo se něco, co jsem nepředpokládala. A snad ani předpokládat nemohla.
Chemíkářův ,,úder" šel totiž těsně vedle - na mou sousedku. Pokrčila lhostejně rameny, sebrala sešit a šla vstříc svému poslednímu zkoušení z chemie. Osatní dostali volno a měli si dělat, co potřebují.
I vytáhla jsem si slovíčka na němčinu a jala se je nacpat do hlavy. Kámoška se u tabule pokoušela nějak vymyslet iontový součin vody (pro určení pH) a já se v té chvíli jen tak bezděčně podívala z okna, jestli tam náhodou neletí něco zajímavého. A co to nevidím... Na komínu protější budovy sedí jakýsipodivný člověk v poněkud životem unaveném, půvdně asi červeném, rouchu a divném špičatém klobouku, a nechává holuby zobat semínka z jeho ruky. Vzhlédne, a jakmile zmerčí můj nechápavý pohled, usměje se a zamává.
Cože?! Sakra, už je to asi tady. Zbláznila jsem se. Ale třída, profesor, lidi, i zkoušená kolegyně tu pořád jsou...
Znovu kouknu ven - ale tam už jsou jen holubi. He?!?!
A potom mě napdne podívat se, co si to vlastně má právě zkoušená kámoška naškrábala tužkou na lavici. Zírám a nestačím se divit. V hlavě se mi začíná formovat šílená myšlenka. Na lavici se skví nápis: ,,FUCK OF CHEMISTRY!"
To přece ne... Ale co kdyby... Kuš! Jenže... No ale... Darwinovy hodinky?!

Milí přátelé, vůbec bych se nedivila, kdybyste teď nechápavě vrtěli hlavou. :) Vysvětlím - vše má opět za následek Terry Pratchett - konkrétně jeho Věda na Zeměploše III - Darwinovy hodinky. Je to knížka o evoluci, mé oblíbené relativostické fyzice, teorii strun, matematice, biologii... a samosebou o NU, mázích (eh, to je divný slovo), Mrakoplašovi, Rozšafínu Ctibumovi a Darwinovi. Vše se točí kolem jevů, jejiž proběh musí mágové zajisti, aby Darwin napsal zprávnou knihu - O vývoji druhů. :-)

Po praštěném úvodu by se asi hodilo něco střízlivějšího, což? Nu tedy - Už mám všechny otázky z ČJ, musím jich dodělat 6 z matiky, začít se učit IVT a herňajs fixnál se taky konečně pustit do AJ. Ve škole jse teď nějak moc klidno, nikdo po mně nic nehce, klid, mír, pohoda, tabáček (já ne!!!), kafíčko, jídlo a spánek.
Ovšem do prvních přijímaček zbývá něco malinko přes měsíc. TSP už si na mě brousí zuby. A já na něj ;) Musím se pochlubit - přišla jsem na to jak úspěšně řešit 1 typ úloh => cca 4-5 bodů k dobru! Yes!!! :)

Jo, dva pátky po sobě se mně podařilo vyrazit fotit do lesa, sláva! Řeknu vám, že jsem cítila, jak se mi vrací život do žil, jak opět volně dýchám a dělám něco, co mě baví. Nemůžu se dočkat, až budou šechny zkoušky za mnou a vyrazím na fotící výlet! :-)

A jinak... Jde to, jde to, Imhotep. Poslouchám nové Kabáty, sním o Yukonu (tak tobře, o Otavě), přemýšlím o tom, jak by bylo skvělé mít někde v lese chatu s internetem a dobře zásobenou ledničkou a knihovnou, odhodlávám se k úpravě sestřihu mého hára, žalostě potřebuju sehnat černou cartridge, těším se na Noc v muzeu (Nova 20:00), tošku se mně stýská po tom, kdo sem kdysi chodil, ale už asi nepřijde, a chtěla bych zmizet na malý ostrůvek někde v Tichomoří, kde by byla malá chatka (inet, ledničku a knihovnu nevyjímaje). Z matury zatím nepanikařím, ale myslím, že se ten okamžik, kdy budu, blíží. Formuju si v hlavě dva malé fotoprojektíky - někdy v létě by se tu měly objevit. Taky musím někde sehnat nějaký ucházející ohoz k matuře...

Hm... Mějte se krásně, užívejte jaro (to je krásně, co?), a někdy zase přijďte.

Vaše Jíťa :o)

Včerejší fotoúlovek - žába v rybníku: