BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 19... Fuck of chemistry...

2. dubna 2011 v 19:42 | Jíťa |  Život maturanta
(Kabát - Schody - proč mi to jen připomíná léto, řeku, zlato, a Kestřany?! :D)

Byl pátek, vyučovací hodiny se líně střídaly. Právě jsem spolu se svými kolegy nuceně seděla v učebně chemie a snažila se nějak nenápadně přežít vlekoucí se výuku. Mou sousedku (stejně jako nás ostatní) výše zmíněný předmět nijak moc nebaví, a tak si v mězerách mezi psaním do sešitu čmárala tužkou cosi po lavici. Když zkončil páně chemikářův výklad o elekrtochemii, bylo vyhlášeno zkoušení, tentokrát to měl odnést jeden člověk. Musím říct, že jsem docela čekala, že už teď budu. Ovšem... stalo se něco, co jsem nepředpokládala. A snad ani předpokládat nemohla.
Chemíkářův ,,úder" šel totiž těsně vedle - na mou sousedku. Pokrčila lhostejně rameny, sebrala sešit a šla vstříc svému poslednímu zkoušení z chemie. Osatní dostali volno a měli si dělat, co potřebují.
I vytáhla jsem si slovíčka na němčinu a jala se je nacpat do hlavy. Kámoška se u tabule pokoušela nějak vymyslet iontový součin vody (pro určení pH) a já se v té chvíli jen tak bezděčně podívala z okna, jestli tam náhodou neletí něco zajímavého. A co to nevidím... Na komínu protější budovy sedí jakýsipodivný člověk v poněkud životem unaveném, půvdně asi červeném, rouchu a divném špičatém klobouku, a nechává holuby zobat semínka z jeho ruky. Vzhlédne, a jakmile zmerčí můj nechápavý pohled, usměje se a zamává.
Cože?! Sakra, už je to asi tady. Zbláznila jsem se. Ale třída, profesor, lidi, i zkoušená kolegyně tu pořád jsou...
Znovu kouknu ven - ale tam už jsou jen holubi. He?!?!
A potom mě napdne podívat se, co si to vlastně má právě zkoušená kámoška naškrábala tužkou na lavici. Zírám a nestačím se divit. V hlavě se mi začíná formovat šílená myšlenka. Na lavici se skví nápis: ,,FUCK OF CHEMISTRY!"
To přece ne... Ale co kdyby... Kuš! Jenže... No ale... Darwinovy hodinky?!

Milí přátelé, vůbec bych se nedivila, kdybyste teď nechápavě vrtěli hlavou. :) Vysvětlím - vše má opět za následek Terry Pratchett - konkrétně jeho Věda na Zeměploše III - Darwinovy hodinky. Je to knížka o evoluci, mé oblíbené relativostické fyzice, teorii strun, matematice, biologii... a samosebou o NU, mázích (eh, to je divný slovo), Mrakoplašovi, Rozšafínu Ctibumovi a Darwinovi. Vše se točí kolem jevů, jejiž proběh musí mágové zajisti, aby Darwin napsal zprávnou knihu - O vývoji druhů. :-)

Po praštěném úvodu by se asi hodilo něco střízlivějšího, což? Nu tedy - Už mám všechny otázky z ČJ, musím jich dodělat 6 z matiky, začít se učit IVT a herňajs fixnál se taky konečně pustit do AJ. Ve škole jse teď nějak moc klidno, nikdo po mně nic nehce, klid, mír, pohoda, tabáček (já ne!!!), kafíčko, jídlo a spánek.
Ovšem do prvních přijímaček zbývá něco malinko přes měsíc. TSP už si na mě brousí zuby. A já na něj ;) Musím se pochlubit - přišla jsem na to jak úspěšně řešit 1 typ úloh => cca 4-5 bodů k dobru! Yes!!! :)

Jo, dva pátky po sobě se mně podařilo vyrazit fotit do lesa, sláva! Řeknu vám, že jsem cítila, jak se mi vrací život do žil, jak opět volně dýchám a dělám něco, co mě baví. Nemůžu se dočkat, až budou šechny zkoušky za mnou a vyrazím na fotící výlet! :-)

A jinak... Jde to, jde to, Imhotep. Poslouchám nové Kabáty, sním o Yukonu (tak tobře, o Otavě), přemýšlím o tom, jak by bylo skvělé mít někde v lese chatu s internetem a dobře zásobenou ledničkou a knihovnou, odhodlávám se k úpravě sestřihu mého hára, žalostě potřebuju sehnat černou cartridge, těším se na Noc v muzeu (Nova 20:00), tošku se mně stýská po tom, kdo sem kdysi chodil, ale už asi nepřijde, a chtěla bych zmizet na malý ostrůvek někde v Tichomoří, kde by byla malá chatka (inet, ledničku a knihovnu nevyjímaje). Z matury zatím nepanikařím, ale myslím, že se ten okamžik, kdy budu, blíží. Formuju si v hlavě dva malé fotoprojektíky - někdy v létě by se tu měly objevit. Taky musím někde sehnat nějaký ucházející ohoz k matuře...

Hm... Mějte se krásně, užívejte jaro (to je krásně, co?), a někdy zase přijďte.

Vaše Jíťa :o)

Včerejší fotoúlovek - žába v rybníku:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ynka Ynka | Web | 6. dubna 2011 v 22:13 | Reagovat

:D napadlo mě hned, že to má co do činění s Terrym Pratchettem... :D Zdá se, že máš chvíli volna, tak si ji přádně užij! :o) Držím palce, fotka je moc krásná :o) (nebo žába je moc krásná?) :D

2 Jíťa Jíťa | Web | 9. dubna 2011 v 18:03 | Reagovat

[1]: Krása (a hlavně krása žab) je, myslím, hodně subjektivní a relativní záležitost :-D
Děkuju, to víš, že jsem si to užila. Teď si zase užívám AJ a řešení derivací a průběhů funkcí :-)

3 Lúthien Lúthien | Web | 11. dubna 2011 v 15:26 | Reagovat

Miluju Pratchetta :D Ale tohle jsem ještě nečetla, teď zrovna vedle mě leží "Sekáč". Mám pocit, že brzy někde zahlédnu Smrtě...ale to snad radši ne :D

4 Jíťa Jíťa | Web | 11. dubna 2011 v 15:30 | Reagovat

:D Já jsem si ho taky oblíbila :D Momentálně je to u mě doma samý Mrakoplaš a Rozšafín :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama