BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Květen 2011

Život maturanta 24... hej nám héj...

28. května 2011 v 11:59 | Jíťa |  Život maturanta
(Divokej Bill & Čechomor - Ve dvou se to táhne líp)

Hotovo. Dobojováno. Skoro dobojováno.

Ano, přátelé, už mám většinu těch nejdůležitějších a nejstrašnějších bitev bitev za sebou. Možná jste to už četli v komentářích...
TSP: percentil 95,2 => jsem přijatá na MUNI FI! Skvělý! Jsem ráda, že jsem se tam dostata, že se mně podařilo probojovat za brány na první pohled nedobytného Brna, kde to i Švédové museli vzdát. :-)
MATURA: V pondělí 23.5. jsmě měli zahájení - tím rozumnějte předání kytek a pár formálních proslovů. Načež se první 4 kolegové šli připravit na zkoušku. Řeknu vám, že jsem tomu prvnímu neuvěřitelně záviděla, že už to má za sebou. No, v úterý odpoledne se ale dostalo i na mě. Na západní frontě klid, Planimetrie, Mlha (e... to je program na IVT) a nakonec USA asada státních otázek o jídle a obrázky k cestování. A jak to dopadlo? Všichni čtyři, co jsme maturovali spolu, jsme to dali na plný počet bodů! Čili zatím 1,1,1,1! Teď to ještě nepokonit testama a slohama a bude.

Takže teď tak trochu odpočívám, čtu Lehké fantastično, Vyhoďmě ho z kola ven, poslouchám Čechomory, spím (fakt, skoro pořád), a dneska se chystám upíct tiramisu pro babičku k narozkám. Snad se povede. :)
Taky jsem se vydala na menší pochoďáček po okolních vsích, podařilo se mně nafotit pár kytek, doufám, že se tady brzy objeví, aby se tu dalo koukat taky na něco jiného než jen na moje bláboly.

Co bych vám ještě tak řekla... Asi to, že bych do toho znova nešla. Tím myslím: do ústní maturity. Vážně, celej rok se na to připravujete, vypracováváte otázky, makáte i o sobotách, máte z toho nervy, nakonec o svaťáku chytíte chřipku, takže vás z ní musí doktor tahat brutálníma třídenníma antibiotikama; čím víc se to blíží, tím větší máte pocit, že vám všechno leze očima dovnitř a ušima ven; pak přijde moment, kdy si s hrůzou uvědomíte, že se nemůžete soustředit - a to ani tehdy, když se naládujete čokoládou a oříškama až k prasknutí; načež přijde šílené zjištění, že se vám po štamprli blíže nespecifikovaného alkoholu koncentrace vrátila; a když sedíte a čekáte, až na vás přijde při maturování řada, uvědomíte si, že jste úplně dutí a že si ani nedokážete vzpomenout, jak se vaše babička jmenovala za svobodna. No - potom vás to 4x semele a vyplivne přímo do nejbližší hospody před půlitr piva mezi stejně zřízené kolegy. Jo, tak to je maturita v kostce ;D Fakt, beze srandy.
A to jsem do toho výčtu zapomněla připsat, že v mezičasech zkoušíte TSP (OSP, SCIO atd.), přihlašujute se na VŠ (ale nejdřív si je musíte uvážlivě a vypočítavě vybrat, což je taky docela makačka na bednu), jezdíte na přijímačky a nervózně kontrolujete místo ze větou ROZHODNUTÍ O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ; navíc ještě sháníte šaty na ples, připravujete nástup, stužkovák, program na čerty a poslední zvonění, dohadujete se o stužkách, šerpách, skleničkách, trikách, kytkách; vymejšlíte, z čeho to vlastně máte (a jak) maturovat, sháníte seznamy otázek, které se mnění rychlejc než počasí na horách a přitom máte největší chuť se na to všechno totálně vyfláknout, sbalit krosnu a někam zmizet! :D Opět - beze srandy.
(ehm... milí středoškoláci, nezoufejte. Vaše situace bude - při současném chaosu a bordelu ve školství - určitě odlišná, a maturita bude taky vypadat zase jinak, než ta moje - patřím sice k těm prvním, co maturují postátnu, ale jak víme: co je rychlejší než světlo, tma a drby? Změny kolem státních maturit. Takže se hoďte do klidu - ono to zas tak horké nebude :-) )

,,Starala se máti má... hej nám héj..." Čechomoři mě zase po delší době svým Místečkem dojali. :-)

Mějte se, lidi, krásně, užívejte přicházející léto a poslední měsíc školy. Děkuju vám všem za povzbudivé komentáře a za to, že jste sem chodili a měli trpělivost s mými šílenými výlevy v článcích s názvem Život maturanta. Ještě do téhle rubriky nějaký přibyde, to zas ne, že bych se s ní loučila nadobro :-)

Vaše Jíťa

P.S.: Tady tato fotka je takovým malým pohledem do zákulisí maturitní přípravy :-)

Život maturanta 23... Klapka: přijímačky poprvé

10. května 2011 v 15:58 | Jíťa |  Život maturanta
(T.a.t.U. - Not gonna get us - párkrát už jí hráli i na hokeji :D)

Ano, vážení a milí, tušíte správně: mám za sebou první ze dvou přijímačkových testů - a konkrétně ono obávané, očekávané, milované a strašící TSP :-)
V sobotu 7.5. jsme se tudíž vydali s taťkou do Brna, kde se celá ta sláva měla odehrát. K cestě nemám žádný světoborný komentář, jen bych asi mohla trošku vyzdvihnout fakt, že parkování v Brně fakt není problém: zase jsme stáli přímo u faktulty - a to jen pár kroků od samotného centra - a to bez placení! Pardubice by se měly inspirovat...
Po 11:00 jsem se spolu s ostatními dotrousila před dveře učebny a... čekala. A čekala. A čekala. Jo, všichni jsme měli stejný nápad - přijít radši dřív. Tímžto pádem jsme tam postávali na chodbě, civěli do prázdna, občas se na sebe nervózně/povzbudivě usmáli a zase se odebrali do nejhlubších zákoutí svých hlav a snažili se nějak uklidnit.
Načež přišly slečny dozorkyně a konečně se mohlo začít. Dostali jsme fixu, odpovědní arch a samotný test a na 100 minut se pohroužili do světa výrokové logiky, matematické logiky, prostorové představivosti, verbálního, kritického, analytického a symbolického myšlení...
Musím říct, že nejhorší na těch všech zkouškách (závěrečky, matura, přijímačky) je nejhorší to čekání - nemůžete nic udělat, jen tak civět... K zbláznění.
Ohledně testu: šlo to. Vážně, čekala jsem, že to bude horší (no, počkejte si, co budu říkat, až uvidím percentil...). Pár otázek jsem vynechala, ale zodpovězenou mám naprostou většinu - otázkou je, jestli dobře.
A ještě něco: v průběhu TSP jsem si připadala jak zfetovaná (ne že bych tento stav někdy zažila) - ostřia jsem jen na blízko, smysly se brutálním způsobem zostřily, koncentrace na nejvyšším stupni a jen jsem jela z jedné otázky na druhou. Nikdy jsem něco podobnýho nezažila, ale věřte mně - byl to skvělý pocit!!! :D


Takže: TSP je za mnou. A už teď se mně stýská. :) Přece jen - díky němu jsem si rozšířila obzory, donutila se učit i něco jiného než jen maturitní věci a naučila se malinko jinak myslet.
Mno, to bychom měli. Teď se učím AJ a opakuju M a IVT. Snad to nějak dám. A kdyby něco, tak ,,Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!" ;)
Dokonce při tom všem ještě stíhám koukat na hokej - no řekněte, nejedou naši fakt dobře? (Tati, pořád na ně u tý telky nenadávej... :D) A Němci, to jsem taky nečekala... A Rusové - tak to jsem z 99% čekala a z 1% ne :)

Pro dnešek se loučím, půjdu si nacpat do hlavy Velkou Británii a Globální problémy lidstva. Nevím, jestli tady něco v nejbližší době přibyde, možná se na něco zmůžu o svaťáku, ale za nic neručím. Takže - mějte se krásně a vyrazte někam na výlet, počasí si o to říká!

Vaše Jíťa

Foto moje, foceno v kuchyni: