BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život maturanta 24... hej nám héj...

28. května 2011 v 11:59 | Jíťa |  Život maturanta
(Divokej Bill & Čechomor - Ve dvou se to táhne líp)

Hotovo. Dobojováno. Skoro dobojováno.

Ano, přátelé, už mám většinu těch nejdůležitějších a nejstrašnějších bitev bitev za sebou. Možná jste to už četli v komentářích...
TSP: percentil 95,2 => jsem přijatá na MUNI FI! Skvělý! Jsem ráda, že jsem se tam dostata, že se mně podařilo probojovat za brány na první pohled nedobytného Brna, kde to i Švédové museli vzdát. :-)
MATURA: V pondělí 23.5. jsmě měli zahájení - tím rozumnějte předání kytek a pár formálních proslovů. Načež se první 4 kolegové šli připravit na zkoušku. Řeknu vám, že jsem tomu prvnímu neuvěřitelně záviděla, že už to má za sebou. No, v úterý odpoledne se ale dostalo i na mě. Na západní frontě klid, Planimetrie, Mlha (e... to je program na IVT) a nakonec USA asada státních otázek o jídle a obrázky k cestování. A jak to dopadlo? Všichni čtyři, co jsme maturovali spolu, jsme to dali na plný počet bodů! Čili zatím 1,1,1,1! Teď to ještě nepokonit testama a slohama a bude.

Takže teď tak trochu odpočívám, čtu Lehké fantastično, Vyhoďmě ho z kola ven, poslouchám Čechomory, spím (fakt, skoro pořád), a dneska se chystám upíct tiramisu pro babičku k narozkám. Snad se povede. :)
Taky jsem se vydala na menší pochoďáček po okolních vsích, podařilo se mně nafotit pár kytek, doufám, že se tady brzy objeví, aby se tu dalo koukat taky na něco jiného než jen na moje bláboly.

Co bych vám ještě tak řekla... Asi to, že bych do toho znova nešla. Tím myslím: do ústní maturity. Vážně, celej rok se na to připravujete, vypracováváte otázky, makáte i o sobotách, máte z toho nervy, nakonec o svaťáku chytíte chřipku, takže vás z ní musí doktor tahat brutálníma třídenníma antibiotikama; čím víc se to blíží, tím větší máte pocit, že vám všechno leze očima dovnitř a ušima ven; pak přijde moment, kdy si s hrůzou uvědomíte, že se nemůžete soustředit - a to ani tehdy, když se naládujete čokoládou a oříškama až k prasknutí; načež přijde šílené zjištění, že se vám po štamprli blíže nespecifikovaného alkoholu koncentrace vrátila; a když sedíte a čekáte, až na vás přijde při maturování řada, uvědomíte si, že jste úplně dutí a že si ani nedokážete vzpomenout, jak se vaše babička jmenovala za svobodna. No - potom vás to 4x semele a vyplivne přímo do nejbližší hospody před půlitr piva mezi stejně zřízené kolegy. Jo, tak to je maturita v kostce ;D Fakt, beze srandy.
A to jsem do toho výčtu zapomněla připsat, že v mezičasech zkoušíte TSP (OSP, SCIO atd.), přihlašujute se na VŠ (ale nejdřív si je musíte uvážlivě a vypočítavě vybrat, což je taky docela makačka na bednu), jezdíte na přijímačky a nervózně kontrolujete místo ze větou ROZHODNUTÍ O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ; navíc ještě sháníte šaty na ples, připravujete nástup, stužkovák, program na čerty a poslední zvonění, dohadujete se o stužkách, šerpách, skleničkách, trikách, kytkách; vymejšlíte, z čeho to vlastně máte (a jak) maturovat, sháníte seznamy otázek, které se mnění rychlejc než počasí na horách a přitom máte největší chuť se na to všechno totálně vyfláknout, sbalit krosnu a někam zmizet! :D Opět - beze srandy.
(ehm... milí středoškoláci, nezoufejte. Vaše situace bude - při současném chaosu a bordelu ve školství - určitě odlišná, a maturita bude taky vypadat zase jinak, než ta moje - patřím sice k těm prvním, co maturují postátnu, ale jak víme: co je rychlejší než světlo, tma a drby? Změny kolem státních maturit. Takže se hoďte do klidu - ono to zas tak horké nebude :-) )

,,Starala se máti má... hej nám héj..." Čechomoři mě zase po delší době svým Místečkem dojali. :-)

Mějte se, lidi, krásně, užívejte přicházející léto a poslední měsíc školy. Děkuju vám všem za povzbudivé komentáře a za to, že jste sem chodili a měli trpělivost s mými šílenými výlevy v článcích s názvem Život maturanta. Ještě do téhle rubriky nějaký přibyde, to zas ne, že bych se s ní loučila nadobro :-)

Vaše Jíťa

P.S.: Tady tato fotka je takovým malým pohledem do zákulisí maturitní přípravy :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 28. května 2011 v 16:32 | Reagovat

Já jsem teda maturitu zase tolik neprožívala :D Taky jsem se bála, byla jsem nervózní a měla jsem pocit, že nic neumím, ale zase tak hrozný to se mnou nebylo :D Ale vy jste měli státní maturity, tak chápu, že to muselo být horší. K tak dobrým známkám gratuluju!!Písemné dáš určitě taky. Ale je fakt divný, že písemné se píšou až po ústních...
Děkuju za informace o Irsku! Tvoje články jsem si už přečetla.

2 Jíťa Jíťa | Web | 29. května 2011 v 18:35 | Reagovat

[1]:Moc dík :-) Ale spíš bych řekla, že státní maturita je jedna z těch lepších věcí, co nás potkaly - celkově jsme se toho třeba na jazyky a čj museli učit o dost míň. Ale stejně to byl celkem záhul, člověk si pořád říká, že to bude v pohodě, ale jak se to pomalu blíží, i těm největším sebedůvěřivcům se začne stahovat žaludek... Ale dali jsme to všichni, takže sláva :-)
Vím, že ti ty moje cestovní irské články asi moc nepomůžou, přece jen se u tebe jedná o neco jiného. Spíš je ber jako takové nakouknutí do Irska prostřednictvím fotek ;-) Moc ti přeju, aby ses tam dostala!!! ;)

3 Aragornie Aragornie | 29. května 2011 v 22:31 | Reagovat

Tak teď jsi mě naprosto vyděsila O_O :-D Maturuji příští rok, a ikdyž také věřím, že se to ještě mnohokrát všechno změní, tak některé věci zůstavají stejné. Takže tvá maturita v kostce mě fakt vyděsila :-D
Podle všecho nám státní maturity zůstanou, ale ikdyž jsou lehčí, člověk z toho má stejně celkem strach... Na druhou stranu se cítím blbě kvůli tomu, že naše maturita bude lehčí než maturita těch, co ji měli školně :-D...
Každopádně moc gratuluji ke skvělým výsledkům na přijímačkách a u ústní části maturity a přeji hodně štěstí a pevné nervy u části písemné. Určitě to zvládneš skvěle ;-)

4 Ynka Ynka | Web | 30. května 2011 v 15:40 | Reagovat

moc moc moc gratuluji! :o) Jsem opravdu ráda, že to (asi) nejtěžší máš za sebou... :o)
Výčet jídla a pití potřebného k maturitě mě dostal :D Zdá se mi to, nebo ta káva je bez kofeinu? ;o)

5 Jíťa Jíťa | Web | 1. června 2011 v 9:38 | Reagovat

[3]: Prosímtě, neděs se!!! Všechno to zvládneš, když se tomu budeš alespoň trošku věnovat! :-) Navíc se to podle letošních výsledků a zkušeností bude zase upravovat a nakonec to budete mít ještě lehčí než my :-)
Moc děkuju za podporu, písemný už mám zdárně za sebou :-)

[4]: Díky, Ynko! :) Máš pravdu, je bez kofeinu - já totiž po kofeinu nemůžu celou noc spát :-)

6 Vendy Vendy | Web | 5. června 2011 v 18:44 | Reagovat

Skvělé, vidím, že jsi to zvládla bez ztráty kytičky, gratuluji!
Teď si můžeš užívat volna a zaslouženě, vzpomínám si, že před maturitou jsem měla ty samé nervy, o svaťáku jsem se šrotila s klapkami na uších a nesměl na mě nikdo promluvit (a nechápala jsem ty, kteří se o svaťáku bavili a na učení kašlali), nakonec jsem to zvládla, ale po pravdě, u nás doma to nikdo ani nezaznamenal.
Co tiramisu, povedlo se?
A s Pratchettem jsi mi sedla do noty, teď jsem ho taky začala číst, navíc knížky, které tu uvádíš, dobře znám - Na západní frontě klid,to je nezapomenutelný protiválečný román.

7 Jíťa Jíťa | Web | 6. června 2011 v 18:07 | Reagovat

[6]: Děkuju moc! :) Já jsem taky nemohla pochopit, jak se v maturitním ročníku lidi mohli chodit o víkendech bavit, pít atd - to bych teda nezvládla vůbec nic :)
Tiramisu se povedlo, babi si pochutnala ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama