BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Červen 2011

Život maturanta 26... Sbohem a šáteček!

23. června 2011 v 12:14 | Jíťa |  Život maturanta
Sbohem a kdybychom se nikdy nesetkali
bylo to překrásné a bylo toho dost
Sbohem a kdybychom si schůzku dali
možná že nepřijdem že přijde jiný host
Bylo to překrásné žel všecko má svůj konec
Mlč umíráčku mlč ten smutek já už znám
Polibek kapesník siréna lodní zvonec
tři čtyři úsměvy a potom zůstat sám
Sbohem a kdybychom si neřekli už více
ať po nás zůstane maličká památka
vzdušná jak kapesník prostší než pohlednice
a trochu mámivá jak vůně pozlátka
A jestli viděl jsem co neviděli jiní
tím lépe vlaštovko jež hledáš rodný chlév
Ukázalas mi jih kde máš své hnízdo v skříni
Tvým osudem je let mým osudem je zpěv
Sbohem a bylo-li to všecko naposledy
tím hůř mé naděje nic vám už nezbude
Chcem-li se setkati nelučme se radš tedy
Sbohem a šáteček Vyplň se osude!
(V. Nezval)
A je to za náma. Potkali jsme se před osmi lety, táhlo nám na 12 a jeden druhého neznal. Postupně jsme se ale spřtelili a rozhodli se projít gymplem tak nějak společně. A v pondělí 20. 6. 2011 jsme se rozešli - nejen na prázdniny, ale taky do světa, na jiný školy, do jiných měst. Nikdo ovšem neručí za to, že se ještě někdy všichni sejdem...

Život maturanta 25... volnoběh

18. června 2011 v 12:09 | Jíťa |  Život maturanta
(Čechomor - Jozef, moj kochany)

Zdravím všechny! :-)
Páne jo, od posledního článku uběhl už skoro celý měsíc - a za celou tu dobu jsem se neozvala, když nebudeme počítat články s Čechomorem. Takže by se asi teď hodilo to trochu napravit a mírně vás seznámit s tím, co se dělo...

No, nejdřív jsem musela dodělat maturu - tím chápejte napsat všechny ty státní testy. Nebyla to zas až taková hrůza, hlavně se dalo čekat, že tam některý věci vyloženě budou. Jenjsme se s kolegy nějak nemohli shodnout, co to vlastně mělo být za test z ČJ - spíš mně to připomínalo kritický oddíly v TSP: spočítat, kdy se nejpozdějc může narodit vlk, zjistit, jakých žiraf je víc, poskládat dohromady článek... Jestli tam bylo něco vyloženě gramatyky se týkající, pak to byla úloha na čárky a na odstraňování chyb, ale jinak TSP hadr.
Načež přišel na řadu maturitní večírek. K téhle akci nemám žádný světoborný komentář, snad jen ten, že jednohubky byly skvělé a že to většina v 00:00 zalomila.
Další akce budiž nazvána přijímačky na VUT. Nebudu vás napínat, dostala jsem se tam, sice s poněkud nižším počtem bodů, než jsem čekala, ale to teď nemá cenu řešit - prostě jsem tam! :) Juchů! Zde mě napadá taková věc: na fakultách IT obecně nemají holky problém se záchody - žádná fronta :-) Všude jinde je tomu naopak :)

A to by - co se školy týče - bylo zatím všechno. Maturu jsme udělali všichni, Cermat se překonal a poslal včas správné výsledky. Ovšem jaké, to netuším, páč jsem si je nenechala od třídní sdělit - počkám si do pondělka.

Venku je zataženo, asi bude lejt, velebnosti. Po 2 letech se zase podobám fotkám na občance a řidičáku - áno, přátelé, dokopala jsem se k návštěvě chlupodravce (kadeřníka) :-D Aspoň mně vlasy nebudou lízt při rejžování do pánve :-)
Pořád teď čtu - Pratchetta (Pyramidy), Browna (Andělé a démoni) atd. Jo, když už jsme u toho Pratchetta: nechť se dobrovolně přizná ten, kdo mě v knihovně vždycky vybere všechny jeho knížky! Fakt - regál skoro prázdnej, zbyde tam vždycky jen věda na Zeměploše (aspoň jsem se poučila o teorii strun a relativity) a výběr z ročenek! Herňajs, to se dělá?! ;) Grrr...
Taky jsem byla na Divokým Billovi, no dobré to bolo :-)
Ještě bych vám mohla prozradit, že chystám něco, co tu ještě nebylo. :D Týká se to focení a mělo by se to tu objevit asi tak za 14 dní - musím ještě všechny ty fotky zpracovat. Bude to trošku souviset se školou, ale myslím, že by se vám to mohlo líbit :-)

Zatím se mějte fajn, zdárně přežijte poslední dny školy a těším se, až zase přijdete!
Jíťa ;)

Čechomor - Místečko - neoficiální klip

15. června 2011 v 9:22 | Jíťa |  ČR + SR muzika
Takže - Místečko do třetice! :-) A tentokrát neoficiální klip se zápběry ze studia - je tam i Ivan Tásler a Garry Leonard :-)


Čechomor - Místečko - klip!

10. června 2011 v 18:00 | Jíťa |  ČR + SR muzika
Netrvalo dlouho a klip k nové písničce (a stejnojmennému albu) Čechomoru Místečko je tu! Je takový klidný, komorní, intimní, žádné blik sem, blik tam... No, posuďte sami, za mně ale říkám, že se mně líbí! :-)A aby toho nebylo málo, tak tady ještě máme Karla Holase v rádiu :-)

Jaro 2011

4. června 2011 v 10:42 | Jíťa |  Focení - Příroda
Ahoj :o)
Jestli jste vstupovali na Allarmedar plni obav, zda na vás zase nevybafne šílený článek s názvem Život maturanta, můžete si oddechnout. Dnes vám totiž přináším pár fotek jarní květeny a přírodních krás - jak ostatně už asi 2 měsíce slibuju. Původně jsem myslela, že nebudu mít z čeho vybírat - nějak se mně nedařilo vyjít častějc s foťákem ven a něco pořádnýho ulovit. Ale v posledních dnech jsem svůj fotodeficit podstatně snížila - a to hlavně díky několika pomaturitním pochoďáčkům po okolí. No, a tady to máte. :-)
Přeju příjemné pokochání (teda... pokud je čím se kochat) a budu moc ráda, když vyjádříte svůj fundovaný názor dole v komentářích :-)
Jíťa ;)