BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život na VŠ 1... wake me up!!!

15. září 2011 v 20:29 | Jíťa |  Život na VŠ
(GreenDay - Wake me up when September ends)

Ahoj, přátelé, poutníci a známí. Dovolte mně vás všechny přivítat v nové (a celé prázdniny slibované) rubrice, která je jakýmsi pokračováním Života maturanta. Ano, nápad vypsat se zde vždy po nějaké době o školních zážitcích a životě vůbec se osvědčil a proto dnes startuju rubriku, ve které se budete moct něco dozvědět o mé existenci na VŠ.

Zatím jsem ještě doma, ale v sobotu ráno si to už pokvačím směr Brno. Na křesle čeká vyprané oblečení, v krabici jsou nějaké sušenky, krabice mlíka, kafe, kakao a müsli, baťoh už se nemůže dočkat, až na něj přišpendlím své milované placky, hromadí se mně tu všude kolem papíry s více či méně důležitými informacemi a momentálně nemám ani moc náladu někam odjet. Zejtra mě ješt čeká pár pochůzek - nákup, návštěva... Doufám, že už mně přijde to nový CD od Čechomorů (Místečko), abych si ve vzácných chvílích nudy mohla něco novýho pustit do sluchátek. :)
Jinak... Jde to. Některý lidi teď potkávám nějak často, připadá mně to, jako by se loučili - ,,Tak se tam na tý Moravě měj..." Kurňa. Je to všechno takový divný. Ostatní už dávno chodí do školy a dali by nevím co za to, aby si mohli prázdniny prodloužit stejně tak, jako já, ale přitom asi vůbec neví, co všechno člověk musí sehnat a zařídit. Pořád sledujete termíny, máte strach, že přijedete pozdě z expedice a nestihnete si zabookovat koleje, že něco zmrvíte, špatně nastavíte, nebudete mít tu správnou kartičku, nepřijdete v pravý čas na pravé místo...
No, koleje mám, kartičky nejrůznějšího významu taky, rozvrh jsem pochopila, spolubydlící zdá se býti v pohodě - takže zatím hlásím: je to dobré. :D

Abych to upřesnila - jdu na VUT FIT, zápis byl 24. 6., takže po celé prázdniny jsem už mohla zvědavým lidem směle tvrdit, že jsem vysokoškolák. Ale je jasný, že tím pravým studentem se stanu až ve chvíli, kdy budu chodit na přednášky a cvičení, kdy budu po večerech a nocích vypracovávat domácí úkoly a projekty, a kdy se budu plná nervozity a se studenými klepajícími se prsty učit na svoje první zkoušky. Ano, až tehdy budu teprve vědět, co to znamená být vysokoškolákem. Zatím si to pořád můžu jen představovat. :)

Koukáte na Expozituru? Docela dobrý, což? Mě osobně to teda zaujalo, ač jsem kauzu jménem Berdychův gang moc nesledovala; ale tohle mě asi dokope k tomu, abych si sehnala starý noviny a trochu se o dané látce poučila (eh... samosebou že pouze pokud bude po škole čas :D). ;)
A jaký byly vlastně prázdniny? Kde jste všude byli? A co říkáte vyprávění o Jižních Čechách? Doufám, že se mně povede napsat další díl (tipuju tak sobotu nebo neděli večer, to se z kolejí ozvu i sem), baví mě vzpomínat na ta krásná místa a úžasné okamžiky. :)
No, a taktéž doufám, že něco pořádného přibude i na blog o Pánu Prstenů, připravenho toho mám dost, ale realizace pokulhává... Buďte prosím trpěliví!

Mějte se moc krásně, užívejte počasí a školu a někdy se zase zastavte, budu ráda :-)
Vaše Jíťa

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 17. září 2011 v 18:48 | Reagovat

To byl krásný článek, je vidět že jsi v jednom kole a trochu se těšíš a trochu se bojíš, jaké to bude, ale zvládli to jiní, zvládneš to taky, neboj!
Na Moravě je príma, v Brně je príma, a blbce i dobré lidi potkáš všude...
Tak ti přeji dobrý start a pěkné zážitky! :-D

2 Jíťa Jíťa | Web | 17. září 2011 v 19:26 | Reagovat

Vendy, děkuju, tvůj komentář mě potěšil a dodal trochu klidu!
No, zatím je to takový divný, nic se neděje, ale až to začne,tak budu asi mít co dělat... :)

3 Lúthien Lúthien | Web | 18. září 2011 v 7:40 | Reagovat

Pro mě vejška byla pořád něco zvdálenýho, ani jsme nemohla uvěřit, že mě přijali. No a už nastupuji do druhého ročníku :D Nakonec jsem zjistila, že to vůbec není tak těžké a dá se to zvládnout a líbí se mi tam. Snad ještě víc než na střední. Takže neboj, až se zorientuješ a zvykneš si, za chvilku se tam budeš cítit jako doma.

4 Jíťa Jíťa | Web | 18. září 2011 v 17:16 | Reagovat

[3]: No doufám, že to ude v pohodě. Jen abych zejtra nepřilítla na kolej a nezačala všechno cpát zpátky do krosny a brečet, že jedu domů, že nemám šanci :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama