BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život na VŠ 4... yes, yes, yes!!!

27. září 2011 v 19:45 | Jíťa |  Život na VŠ
(Slade - Far far away - nedávno ji jedno děvče zpívalo s kytarou na Svoboďáku :D)

Čus bus, přátelé! :)
Opět se vám hlásím z Brna. Venku už je dávno tma, v dálce je slyšet vlak, cvrkají cvrčci, lampička svítí a Linux fachá - aneb večerní pohoda na kolejích :) Žvejkám mandle, piju grepovou limonádu a je mně fajn, páč dnešek byl opravdu dobrým dnem (na druhou stranu ještě neskončil, takže s tím hodnocením buďme oparnější).
Mno, tedy... Ráno demo IZP, konečně jsem viděla, co všechno potřebuju na pgmování v Céčku a poznala jsem, jak to funguje při překladu. Pak klidné dopoledne na pokoji, učení teorie IZP a výbornej chleba s máslem, salámem, sejrem a okurkou :) Načež přišla IDA a pozor: chápu to!!! Sice bych vám teďka z fleku asi moc o probrané látce neřekla, ale hlavní je to, že tomu rozumím a vím, o čem to je, takže až se to budu učit, nebude to nijak hrozný. A ještě jedna fajn věc (vlastně dvě): koupila jsem si krabici mlíka (mňam!) a zrovna se při tom seznámila s kolegyní z ročníku, a pozor, zjistily jsme, že bydlíme na stejný koleji, jen v jiným bloku! :) Super... :D
Večer jsem si ještě zkoušela něco málo vytvořit v C podle knížky a i jen tak z hlavy, a funguje mně to... :)

Jak se zdá, na Jižní Moravu dorazila vedra, dneska bylo minimálně 20°C ve stínu, fakt hic. Zejtra máme volno, takže nemusím vstávat, což je dobré, pořádně se vychrupu. Říkala jsem si, co s volným dnem - sčuch s kámoškou nevyšel. Do centra se mně v tom teplu vůbec nechce... No, asi budu prokládat Pratchetta Céčkem a Céčko Teorií obvodů ve společnosti chutného jídla a pití :) Už se těším no to lečo, co mám v ledničce ve sklenici ;D
A jinak... Jo, mám se fajn. Když jsem v neděli odjížděla zpátky do Brna, byl rychlík poměrně nacpanej, dost lidí stálo. Domů se mně možná povede vyrazit už ve čtvrtek, potřebuju to nějak efektně vyzkoumat, aby to vyšlo - měla bych pak celej pátek a sobotu + půlku neděle pro sebe, udělala bych víc práce a líp si odpočala.
Řeknu vám, že věcí, se kterou je největší a nejnerovnější boj, je na VŠ rozložení času mezi volno, přednášky a cvika - někdy jdete od 8:00, jindy až od 13:00, někdy jen na 2 hodiny odpoledne, onehdy zase vstáváte na 7:00... Člověk zvyklý z gymplu na určitý řád (ráno škola, odpo učení a volno) je v šoku a silně dezorientován. Nicméně už si v tom chaosu začínám dělat jasno, začínám se učit, jak si den naplánovat, kdy se co učit atd.

Mějte se moc krásně, děkuju za komentáře a podporu, a zase se někdy přijďte podívat!
Vaše Jíťa :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 22. října 2011 v 19:16 | Reagovat

Já jsem jako druhák už docela mazák :D Ale musím říct, že pětihodinová díra v rozvrhu rozladila i mě, ale nějak se ten čas dá využít. Když dojíždím, má to nevýhodu v tom, že tam prostě musím tvrdnout a nemůžu jít domů ani na kolej.
Určitě si brzy zvykneš a poznáš, co se dá flákat a co se musíš učit průběžně ;)

2 Jíťa Jíťa | Web | 23. října 2011 v 12:53 | Reagovat

[1]: No, poznala jsem, že flákat se u nás nedá nic - a naopak průběžně musímjet všechno :) ale dá se... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama