BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Říjen 2011

Život na VŠ 6... imatrikulační fluidum :D

16. října 2011 v 10:27 | Jíťa |  Život na VŠ
(Gaudeamus Igitur)

Ahoj, milé bytosti :)
Hlásím, že ještě pořád žiju a neodvezli mě do Bohnic :) (to by bylo špatný, z Brna do Prahy :D) Vím, že tady už dlouho nic nepřibylo (a na Pánu Prstenů taky ne), za což se vám strašně omlouvám, ale škola mě docela zaměstnává :-) Ne, vážně, nechci se nějak vymlouvat, ale po celým dnu čučení na obrazovku nebo na promítané slidy už nemám vůbec chuť něco dalšího ťukat a koukat do monitoru dýl, než je nutný. Ale něco mám přece jen připravené, když chvilku vydržíte, objeví se to tu. :-)

A o čem bych vám chtěla povyprávět? Tak předně o Imatrikulaci - čili o jakémsi přijetí studentů do akademické obce naší VŠ. Vše se událo minulý pátek v největší aule FIT. No řeknu vám, už jen seřadit nás do lavic podle abecedy byl výkon. :) Přišli páni muzikanti, pár rodičů a kamarádů a mohlo se začít. V talárech přišel pedel s insignií, spectabilis pan děkan, honorabilis páni proděkani, zástupce studenstva... Proslovy, Gaudeámus igitur... A pak strašný fofr: přijít, ruku nad insignii, vrhnout pohled na děkana, říct ,,slibuju" a kvačit pro imatrikulační list (ten mně teď visí na koleji nad postelí - říkala jsem si, že kdykoliv mě něco naštve, tak si ten slib přečtu :D). No, přiznávám, moc se mně tam nejdřív nechtělo, běhala jsem po bytě se slovy: ,,To bude strašný, to bude strašný!!!", ale nakonec se mně tahle akce opravdu líbila; měla svou atmosféru. A taky právě tam mně konečně došlo, že studuju to, co jsem chtěla, a že mám úžasnou možnost se toho spoustu naučit a poznat. :)

Tak a druhá věc se týká předmětu ITO - teorie obvodů. Tenhle týden nám přišel přednášet jiný pán, než doposud. Slyšeli jsme, že je skvělý a oblíbený, ale nějak jsme tomu moc nevěřili. Ovšem: pletli jsme se! :) Pan JK je naprosto super! Jeho přednáška měla smysl, spád a styl a i ty diferenciální rovnice s ním nevypadají tak šíleně :-)

No a jinak... Jde to. První projekt už počítá a píše to, co má, i s parametrama (ty v tom dělají mírně rošádu, takže příští tejden hurá na ladění). Potřebuju dodělat úkol na IDA, ale už vím jak na to, takže juchůůůů!!! :-) Taky už znám pár kolegů, takže už v neděli nepřijíždím do zcela anonymního prostředí.
A co vlastě vy? Ještě jsem se vás nezeptala :-) Co podzim, jste s ním spokojení? Já jo, povedlo se mně jít i fotit, takže absťák mírně ukojen :-)
Mějte se zatím moc krásně a když mi tu necháte komentář, nebudu se vůbec zlobit :-)
Vaše Jíťa

P.S.: Pamatujete, jak jsem o prázdninách celá šťastná psala, že jsem si nainstalovala Linuxy? Ještě že jsem tak udělala - bez nich by to prostě nešlo... :D

Život na VŠ 5... ó, knihovna!

5. října 2011 v 11:02 | Jíťa |  Život na VŠ
Zdravím vás, poutníci!
Jak si užíváte přicházející podzim a školu? Už jste psali opakovačky? Přeju vám hodně zdaru a sil!
Asi bych ani neměla říkat - v rámci udržení pevné studijní morálky - že jsem dneska byla ve škole jen od 8:00 do 8:15 :) Měli jsme totiž úvod ke Kurzu informační výchovy v naší fakultní knihovně, takže nám o tom něco pověděli, ukázali, co kde najdeme a padla :) Celý kurz je totiž online, žádné přednášky, žádná cvika; každý týden dostaneme úkol a ten musíme do neděle nějak zpracovat a odeslat řešení. No, uvidíme, jaký to bude... Každopádně - v knihovně se mně líbilo, příjemný prostředí, regály nacpaný technickou literaturou, možnost začíst se do časopisu, připojit se k inetu, sednout si a studovat, a přededveřma stojánek s novinama zadara! (díky spolupráci knihovny s MF atd.) :) Fakticky krásný prostředí!

A jelikož mám dneska volno, projdu si IZP a ITO na zítra, kouknu se na Céčko a basta. Prostě takovej poklidnej studijní den. Teď poslouchám Honzu Nedvěda, nějako mně chybí zvuk kytary a všechny ty folkový písničky... Vždycky na podzim to tak je. Ráda bych si sedla k ohýnku, zabalila se do deky, a poslouchala písničky a příběhy ze zlatého Severu... Fňuk... Listí získává krásné odstíny, po ránu je zima, odpoledne příjemně hřeje slunko, obloha čistá... Jen škoda, že tady v Brně nevidím východy a západy sluníčka. Východ teda občas stihnu, když jdu ráno do školy, ale někdy je nad městem takový opar nebo mraky, že se podívaná nekoná.

Nejedete někdo náhodou na Strojírenskej veletrh? Přemejšlela jsem, že bych se tam taky zašla podívat, ale moc se mně nechce platit to vstupný a navíc bych už pak asi nestihla projít text z minulý přednášky a zejtra bych čučela... Škoda, docela by mě to zajímalo... Bohužel mně nevyšel ani tet INVEX, protože... No, páč ho prostě zrušili... Grrr... :(

Tak se zatím mějte moc krásně a zase někdy přijďte :)
Vaše Jíťa