BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život na VŠ 6... imatrikulační fluidum :D

16. října 2011 v 10:27 | Jíťa |  Život na VŠ
(Gaudeamus Igitur)

Ahoj, milé bytosti :)
Hlásím, že ještě pořád žiju a neodvezli mě do Bohnic :) (to by bylo špatný, z Brna do Prahy :D) Vím, že tady už dlouho nic nepřibylo (a na Pánu Prstenů taky ne), za což se vám strašně omlouvám, ale škola mě docela zaměstnává :-) Ne, vážně, nechci se nějak vymlouvat, ale po celým dnu čučení na obrazovku nebo na promítané slidy už nemám vůbec chuť něco dalšího ťukat a koukat do monitoru dýl, než je nutný. Ale něco mám přece jen připravené, když chvilku vydržíte, objeví se to tu. :-)

A o čem bych vám chtěla povyprávět? Tak předně o Imatrikulaci - čili o jakémsi přijetí studentů do akademické obce naší VŠ. Vše se událo minulý pátek v největší aule FIT. No řeknu vám, už jen seřadit nás do lavic podle abecedy byl výkon. :) Přišli páni muzikanti, pár rodičů a kamarádů a mohlo se začít. V talárech přišel pedel s insignií, spectabilis pan děkan, honorabilis páni proděkani, zástupce studenstva... Proslovy, Gaudeámus igitur... A pak strašný fofr: přijít, ruku nad insignii, vrhnout pohled na děkana, říct ,,slibuju" a kvačit pro imatrikulační list (ten mně teď visí na koleji nad postelí - říkala jsem si, že kdykoliv mě něco naštve, tak si ten slib přečtu :D). No, přiznávám, moc se mně tam nejdřív nechtělo, běhala jsem po bytě se slovy: ,,To bude strašný, to bude strašný!!!", ale nakonec se mně tahle akce opravdu líbila; měla svou atmosféru. A taky právě tam mně konečně došlo, že studuju to, co jsem chtěla, a že mám úžasnou možnost se toho spoustu naučit a poznat. :)

Tak a druhá věc se týká předmětu ITO - teorie obvodů. Tenhle týden nám přišel přednášet jiný pán, než doposud. Slyšeli jsme, že je skvělý a oblíbený, ale nějak jsme tomu moc nevěřili. Ovšem: pletli jsme se! :) Pan JK je naprosto super! Jeho přednáška měla smysl, spád a styl a i ty diferenciální rovnice s ním nevypadají tak šíleně :-)

No a jinak... Jde to. První projekt už počítá a píše to, co má, i s parametrama (ty v tom dělají mírně rošádu, takže příští tejden hurá na ladění). Potřebuju dodělat úkol na IDA, ale už vím jak na to, takže juchůůůů!!! :-) Taky už znám pár kolegů, takže už v neděli nepřijíždím do zcela anonymního prostředí.
A co vlastě vy? Ještě jsem se vás nezeptala :-) Co podzim, jste s ním spokojení? Já jo, povedlo se mně jít i fotit, takže absťák mírně ukojen :-)
Mějte se zatím moc krásně a když mi tu necháte komentář, nebudu se vůbec zlobit :-)
Vaše Jíťa

P.S.: Pamatujete, jak jsem o prázdninách celá šťastná psala, že jsem si nainstalovala Linuxy? Ještě že jsem tak udělala - bez nich by to prostě nešlo... :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 16. října 2011 v 15:36 | Reagovat

Jasně že se podzim vydařil, celé září (skoro) nádherně, teď je sice víc zima, ale pořád slunečno, bohužel to asi za pár dnů skončí a budeme mít plískanice až do dubna.
Imatrikulace musel být moc pěkný obřad, je fajn, že některé rituály se dodržují i dnes. Tvoje povídání o zážitcích ze školy se mi líbí, je vidět, že tě to baví, spousta věcí je pro tebe nových a objevných a že se máš na co těšit. Ještě k tomu studuješ, co jsi chtěla... skvělé!

2 Jíťa Jíťa | Web | 16. října 2011 v 19:34 | Reagovat

[1]:Děkuju za komentář :) Jsem ráda, že se máš fajn.
Jo, Imatrikulace se mně líbila, ta atmosféra se nedá popsat... :)

3 Lúthien Lúthien | Web | 22. října 2011 v 19:23 | Reagovat

Já jsme na imatrikulaci nešla :D Udělala jsem si volný den. Ale to už je rok...hrůza, jak to utíká!
Diferenciální rovnice? Tak to neznám, určitě to bude horší než zubař :D

4 Jíťa Jíťa | Web | 23. října 2011 v 12:52 | Reagovat

[3]: :D a víš, že zubař je možná horší? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama