BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život na VŠ 9... zajímavý týden :o)

4. dubna 2012 v 20:34 | Jíťa |  Život na VŠ
Ahoj přátelé :)
Pěkně dlouho jsem se neozvala, není-liž pravda? Prosím, promiňte mně takový dlouhý výpadek, vězte, že mít večer míň vykoukané oči a míň práce a učení, tak toho tu přibývá mnohem víc :)

Tak o čem budu povídat nejdřív, když se toho děje kolem tolik? No, začnu asi samotnou školou: druhý semestr máme v plném proudu, už máme za sebou projekt v BASHi (skriptování) a teď se chystáme na VHDL a FITkit (to je taková zajímavá krabička, kterou můžete naučit spoustu věcí - blikat, něco psát, a dělat ještě mnohem zjímavější kousky; pro ty více znalé: jedná se o hradlové pole a FPGA). K nejzajímavějším předmětům patří IOS (operační systémy) a INC (návrh číslicových systémů - k tomu právě máme ten FITkit). Taky cvika z IPR (prvky PC) jsou pěkné, na stole máte PC, velice zajímavou krabičku s různými hradly (invertory, integrátory...), dostanete zadání, pospojujete, něco odměříte a pochlubíte se grafem :) Co se matiky týče, tak po minulosemestrální IDĚ (diskrétní matika) jsme si celkem oddechli - IMA (matematická analýza) je vlastně to, co většina už dělala na gymplech a středních - derivace, integrace... Nutno ale říct, že ty skupinové úkoly stojí za to - když si myslíte, že uméte derivovat a integrovat, tak tohle vám ukáže úplně jiný rozměr těhle operací ;)

Hm... a proč jsem tenhle článek pojmenovala ,,zajímavý týden"? Mno... :D Začalo to už v pondělí: ve vlaku jsme se potkaly s kolegyní z gymplu, což bylo fajn. Moc fajn už ovšem nebyla výluka na trati, díky které jsme nabrali celkem kvalitní zpoždění a na přestup do rychlíku směr Brno jsme měli jen asi minutu, takže si snad dovedete představit, jak jsme si to přes nádraží upalovali s báglama na zádech :D No ale povedlo se vlak chytit, ne že ne :)
No a dneska se konala velice očekávaná akce: Den otevřených dveří brněnského RedHatu! (http://www.redhat.cz) Jakožto lidi trávící hodně času na Linuxu jsme se tam odpoledne po přednášce a cviku vypravili a neprohloupili jsme. :) Všecko nám to tam ukázali, protáhli nás všemi patry a odděleními, měli jsme možnost navštívit spoustu přednášek, vyzkoušet si hledat chyby v kódech, odnést si Fedoru 16 na DVD... no a koho to zmohlo, tak se mohl uvelebit v jedné z kuchyněk a dát si něco k pití a snědku :) A víte, co na tom všem bylo asi nejlepší? Zjištění, že v takové velké a známé firmě se pracuje na úplně stejných platformách a se stejnými nástroji, na kterých se my teď vzděláváme :)

Jinak - máme tu v Brně krásný počasí, jen co je pravda :) Slunko svítí, stromy kvetou, tráva se zelená, obloha je modrá... Radost pohledět :)

Mějte se krásně, já si jdu z Win vyházet bordel a nepotřebný věci :)
Vaše Jíťa

P.S.: Nové Ubuntu 12.04 Precise Pangolin vyjde 26.4.2012!!!! :D

RedHat:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama