BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Květen 2012

Život na VŠ 11... a máme to za sebou

30. května 2012 v 21:33 | Jíťa |  Život na VŠ
Ahoj poutníci! :o)
Už je to rok a pár dnů, co jsem maturovala. A je to taky týden od poslední zkoušky - jmenovitě z Prvků počítačů, kde jsem si ve finále vysloužila svoje první (a doufám že ne poslední) B v životě, za které jsem moc ráda. Tímžto pádem si momentálně užívám zeleně a květů Vysočiny, šmejdím kde je co k snědku, sem tam vyjdu do lesa nebo na louku za lovením záběrů a přemýším, co nového tady a na LOTR blogu zveřejnit nového a záživného, a taky jestli tenhle článek stihnu dopsat, než začne ta bouřka co se sem valí.

Mno, zkouškové bylo zajímavé, 2 písemky do týdne 3x za sebou, ale při troše vůle se to dalo obstojně zvládnout. Škola mně začíná zase až v půlce září, takže mám prázniny stejně dlouhé, jako před rokem po maruře. To si přímo říká o nějakou pořádnou cestu, ba přímo drsnou expedici do divokých neprobádaných krajin! Zatím mně v hlavě neuspořádaně pobíhá pár nápadů, možná střední, západní a jižní Čechy, takovej okruh, zaměřený spíš na rejžování (doufejme v přízeň počasí)... A nebo bych vám taky mohla jednoho dne přinést fotky ze střechy světa, ze Sněžky :D No, však uvidíme.


A abyste si nemysleli, že moje prázdninové plány se zabývají jen cestováním: kdepak, přátelé :) Chci se taky věnovat osobnímu a profesnímu rozvoji, a to jak ve focení a zpracování fotek, tak v kódění. Focení bylo upgradováno instalací DarkTablu na moje úžasné Ubuntu - je to kvalitní program s licencí GNU, čili volně k použití a šíření v Unixovém světě - takže teď si tu experimentuju a dělám hokusy pokusy: fotky upravené v DT jsou ostatně k vidění přímo v tomto článku. No a s částí toho kódění mně pomůže přímo tenhle blog - sice si budete muset chvilku počkat, ale už teď se pracuje na celkem radikálních změnách :)

Tak kde je ta bouřka? Radši moc neříkat, nebo v příšt minutě bude: bzzz... fíííí.... hůůůů.... a nastane černočerné temno :D Nevím, jak vy, ale já jsem se na to letní mračení, blejskání a ticha před bouřkami těšila... Mně se to zkrátka líbí. (Jasně, když jsem ve stanu tak to taky zrovna moc nezbožňuju - ovšem, to mně spíš vadí ten déšť, než ta audiovizuální kulisa.)

A co vlastně děláte vy? Máte po matuře? Známky uzavřené? Dovolená nahlášená? A kam se chystáte? Máte třeba nějaké místo, které byste mohli doporučit ostaním? A nebo i nějakou zajímavou aktivitu :)
V příštích dnech se tu objeví další článek o loňské jihočeské expedici, už se blížíme do finále :)

Mějte se krásně a užívejte přicházející léto :)
vaše Jíťa :o)


Jaro 2012

28. května 2012 v 19:36 | Jíťa |  Focení - Příroda
Ahoj přátelé :)
Zkouškové je zdárně za mnou (o tom se zřejmě rozpovídám v Životě na VŠ) a tak jsem se konečně vypravila na lov kytek, zvěře a krajinek. Těch kloudných a zveřejněníhodných fotek zatím sice moc není, ale i tak bych vám tu trošku ráda ukázala :)
Přeju krásný začátek léta :)
Vaše Jíťa

Pixar - Vogels :D

23. května 2012 v 13:10 | Jíťa |  Zajímavůstky

Život na VŠ 10... zkouškové 2.0

7. května 2012 v 18:59 | Jíťa |  Život na VŠ
Zdravím vás, přátelé :)
Jak se vám líbily víkendové bouřky? Musím se přiznat, že jsem se hřmění a blejskání nemohla dočkat; nevím, jak vám, ale mně se bouřky líbí... Nejlepší je to vždycky těsně před tím, než začne lejt, temná obloha, blesky, napětí ve vzduchu... Hm... :D Taky je v dněšních dnech pěkně velký Měsíc, jen škoda, že je zrovna zataženo...

Jak už název článku napovídá, na začalo mně druhé zkouškové. Mám za sebou už anglinu a matematickou analýzu (tu jsem psala dneska), takže ještě 4 předměty mě čekají. Dobrý je, že máme všechno buď v úterý nebo v pátek, takže je mezi zkouškama dost času se učit na další. Paradoxně je tohle období klidnější, než normální provoz, do školy jdete 1-2x za týden a jinak máte klid na učení, zádný projekty, cvika a tak.

V Brně se poslední dobou dějou zajímavý akce. Tak předně slavný Majáles, pak taky má svůj majáles naše VŠ, dále Den zavřených dveří, Fedora 17 release party v RedHatu, Ignis Brunensis (ohňostroj), Lightshow na Palačáku...
  • Den zavřených dveří FITu
Tohle záležitost naší fakulty. Po celé odpoledne je škola otevřená, kdo příjde, může se zúčastnit spousty her - prolejzačka, debugging školy (= sbírání čokoládových berušek postrkaných po všech koutech budovy), dezorienťák (= jako orienťák, jen úkoly jsou laděny do IT podoby), poznávací trojboj (poznat 8 předmětů podle slidů z přednášek, 8 věcí v tašce po hmatu a 8 melodií z her), hraní starých DOSáckých her, skládání klávesnice na čas, psaní na zpřeházené klávesnici a mnoho dalšího. Probíhaly taky prohlídky sklepů a míst, kam se člověk normálně nedostane, doplněné odborně-historickým výkladem našeho skvělého pana pedela :) Večer pak následovala jakás takás veselice za přítomnosti různých skupin (jmenujme třeba Barbara Mamuta).


  • Lightshow na Palačáku
Možná o té soutěži víte - jmenuje se O kolej roku. To by tak bylo, aby to koleje VUT ignorovaly :D No a když už, tak už, rozhodlo se, že koleje Pod Palackého vrchem budou svítit, blikat a hrát. I přijeli borci z polských krajin, kteří těmto věcem rozumí, do oken jednoho z paneláků nainstalovali světýlka, natahlai dráty a všechno pěkně zesynchronizovali. Večer přijely kapely, studentský lid se srocoval z celého Brna k nám na Královo pole a když udeřila předem stanovená hodina, mohla ta paráda začít se vším všudy. Hodně zajímavý to bylo :) Jen asi nejen mně připadalo, že lepší je sledovat to přes mobil nebo foťák, protože pokud stojíte blízko paneláku, tak vůbec nestíháte rozpoznávat tvary :D
(video od kohosi kdo měl dobrý výhled :D na to moje si ještě počkáte :D )

  • Fedora 17 release party
Tohle už je spíš ajťácká záležitost, ale budiž. 15.5.2012 bude v brněnském sídle RedHatu probíhat slavnostní vypuštnení nové verze Fedory, takže kdo máte cestu kolem a zájem o tučňáčí systémy, stavte se :)


Mno, ještě se zmíním o jedné věci: mám nové Ubuntu 12.04 Precise Pangolin!!! :) Konečně!!! Minulý čtvrtek zahráli Čechomoři mé staré 10.10 Slunéčko na rozloučenou a ,,Farewell, my good old Ubuntu 10.10..." A v sobotu už jsem měla zbrusu novou verzi, která vyšla 26.4. (ke stažení na www.ubuntu.cz) a stahovala se hooodně pomalu, protože byly přetížený servery :D Takže teď si zvykám na přechod z Gnome na nové (jedněmi zbožňované, jinými nenáviděné) rozhraní Unity a zjišťuju, jak moc se od sebe liší 2 verze, které dělí rok a půl...

Mějte se krásně, užívejte skoroletního počasí a tešte se na fotky, po dlouhé době se mně povedlo vyrazit ven :)
Vaše Jíťa