BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Červen 2013

Život na VŠ 14... vzpomínky na druhák

13. června 2013 v 14:49 | Jíťa |  Život na VŠ
Ahoj přátelé :)
Za oknem mého brněnského pokojíku to konečně vypadá, že přišlo léto se vším všudy - ptáci řvou, holky chodí v čím dál kratších sukních, zkouškové pomalu končí (alespoň na naší fakultě), plánují se výlety, srazy, dohání se všechno, co se přes semestry nestihlo... Další rok na vejšce je z námi, a podle mého názoru utekl nějak moc rychle. Pojďte si se mnou na něj zavzpomínat ;)
(WARNING: článek je slátaninou textu, videa, obrázků, šílených myšlenkových pochodů a všeho dalšího. Čtěte na vlastní nebezpečí.)

Září... No tyjo, to je dávno... Po skoro 4 měsíčním volnu jsme se opět sešli se svými kamarády a kolegy. Bylo teplo, sluníčko, docela hezké babí léto. Kdyby se to pak v říjnu nezkazilo a nezačalo chumelit, že. Projekty, půlsemky, zkoušky, obhajoba IFJ12 (překladač)... A pořád sníh. Někdy smutek, jindy radost, často depka - a jako protipól k ní pár zářivých záblesků příjemných chvilek.

FOTO: mech na fakultě.

FOTO: listí z mého pokoje v Brně.

Vánoce - z nich si pamatuju tak akorát to, jak jsem seděla nad skriptama k Signálům a systémům a snažila se prokousat ve zdraví všemi těmi konvolucemi, antialiasingy, Fourierovými řadami a podobně.
Pak přišlo zkouškové, a pro mě po něm 3 týdny volna (nevyužité opravky). Proběhla malá, ale dost významná reorganizace osobního života, která se zprvu zdála dost tragická, ale s odstupem času podotýkám, že jsem díky tomu získala tolik potřebný klid a prostor. Vlastně - víc mi to dalo než vzalo. :)

,,Tak co, kdo bude náš vzor pro další semestr?" - pravil kamarád na začátku února. "Hm... Že by Boris?" :)
(nakonec vlastně ani nevím, kdo se tím rádoby-vzorem stal)Čtvrtý semestr na FITu začal - a nás čekalo to, o čem jsme zatím jen slýchali od starších. Ano, měli pravdu. Od projektu k projektu, přes půlsemky, a zase zpátky k projektům - a to celých 13 týdnů. Doděláte jeden, začnete druhý (ale ve skutečnosti spíš děláte tak 2-3 zaráz, když vás přestane bavit jeden, jdete na druhý). Vzpomínám, že v únoru jsme byli 2x na pivu... A pak až po zkouškách v květnu. Prostě - nebyl čas. Většina z nás měla tak 6-8 předmětů (pro mě platí horní hranice - a ještě jsem na 2 předměty chodila jen tak), ve škole jsme byli od rána do odpoledne/večera, přišli na kolej, a zase makali, chodili spát hluboko v noci a když to šlo od ruky, a nemuselo se vstávat, tak klidně i nad ránem. Asi se vám to zdá jako naprostá šílenost, ale ono to fungovalo - všechny projekty se daly udělat, na přednášky se stíhalo chodit. A i když nás někdy přepadala deprese a byli jsme vyšťavení, dokázali jsme si najít něco příjemného, co nás na chvilku dokázalo vytrhnout od práce (ať už to bylo jídlo, pokec, nebo procházka). Třeba taková koulovačka na nádvoří fakulty: :D (jo, taky tam jsem, schválně, kdo mě najde)


FOTO: FEKT, T12, nově otevřená budova.

FOTO: zasněžený FIT - památná náhlá pondělní kalamita :)

FOTO: inzerát, který jsme s kamarádem našli na Palačáku. Trefné :)

Po dloooouhé zimě konečně přišlo jaro a poté i studené léto - a s nimi zkoušky. Obhájit 2 projekty, napsat pár písemek... a konečně byl klid, a mohli jsme spát do hálelůja bez budíku, chodit ven, sejít se na pivu, obejít pár akcí... Jako byl například FilmFest Fakulty informatiky Masarykovy univerzity :) Následuje ukázka promítaných krátkých studentských filmů.

Cesta slávy:


Ďáblova oprava:

Shit Happened:


A ještě jedné akce jsem se zúčastnila - Lightshow 2013 na Palačáku :)


Čtvrtý semestr skončil, a my to přežili ve zdraví. :) Nastal čas spolu taky někam vyrazit - což se povedlo, sice v menším počtu, než jsme původně zamýšleli, ale těch pár dní na jedné chatě uprostřed krásné přírody bylo moc fajn :)


A teď tu sedím, obsah pokoje nacpaný do krosny, báglu a 2 tašek, vyžírám poslední zásoby (takové čínské nudle s kakaem, to je pane dobrota), postupně se loučím s kamarády, utírám prach, vyhazuju borčus, sžívám se s novým systémem (ArchLinux - www.archlinux.org - po dvou letech na Ubuntu se mi zachtělo změny), a chystám se na zítřejší odstěhování z Brna.
Jo, stálo to za to, i když to někdy bylo nabednu a nechtělo se mi. A víte, že bych si ten druhák docela dala znova? :D

Vaše Jíťa :)

Možná jste viděli, možná ne - upoutávka na naši univerzitu :)