BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Září 2014

Život na VŠ 16 ...kam se poděl srpen?!

5. září 2014 v 14:51 | Jíťa |  Život na VŠ
Hola hou, srnky jdou...
...ale prdlajs, co by tu v centru Brna dělaly, vždyť by je ještě něco přejelo. Sedím v bytě u kamarádů, který přes léto okupuju, venku je docela pěkné počasí (však už bylo na čase), přemýšlím, co budu dělat, a jestli se mi chce smažit bramboráky.
A v tomhle duchu se nese celá druhá půlka mých prázdnin... Do práce, večer z práce, něco ukuchtit, kouknout na seriál/film, pokecat, zaběhat, zaplavat, spát. A v pondělí mi došlo, že že už je září. Ale... kde se poděl srpen, jeden z mých nejmilejších měsíců? Kde je mu konec? Halooo, neviděl jste ho někdo?
Pravdou ovšem je, že ho nikdo nikam nezašantročil, jenom jsem si ho tak nějak... nevšimla :D Největší zábavu mi poskytuje práce, a ta mi zabírá většinu dne (obvykle 9-17h), a co pak z toho dne člověk má, žejo. :D
Nu, dobře, tohle jsem moc nevymakala, tak si to musím v září vynahradit. Chata, turisťáky, focení, návrat do školy (uaaa, to zas bude šok)...


Jo, a ještě jedné aktivitě se pilně věnuju - zálohování fotek :D Kdy mi před cca měsícem spadl na zem externí disk, krve by se ve mě nedořezalo, ale naštěstí se mi nic nestalo a vesele se točí dál. Jen mi došlo, že ač člověk z informatického prostředí, tak moje zálohovací strategie je naprosto mizerná. Ano, něco mám vypálené na DVD, ale ani ty nevydrží věčně. A když přijdu o disk v notebooku, nedejbože o ten externí, spousta materiálu bude fuč (a ani by mě moc nemrzela všechna ta makra, ale spíš fotky z výletů, dovolených, a záběry z akcí, které pořádáme s naší bandou na výšce).
A tak jsem se pustila do cloudu. To určitě znáte, takové ty služby jako DropBox, Google Drive, iCloud, OneDrive... Popravdě - myslela jsem, že mi 15GB na GDrivu stačit nebude ani náhodou, ale když tam necpete každou blbost, a vždycky si vyberete jen pár těch nejlepších fotek z každé události, tak vám takovýhle prostor dokáže vydržet dost dlouho (sama na něm mám zálohy z let 2007-2014 a dokupy mají něco málo pod 4GB - a fotek to fakt není málo).
Takže lidé, ZÁLOHUJTE! Je fuk, jestli na 2 a více exteráků, nebo do cloudu, či do obojího zároveň. Ať jednou nespláčete nad rozbitým diskem. :)

Mno. To by asi stačilo, nějak moc jsem se tu rozpovídala. Příští článek bude už o škole. Do té doby se mějte krásně :)
Vaše Jíťa