BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život na VŠ 16 ...kam se poděl srpen?!

5. září 2014 v 14:51 | Jíťa |  Život na VŠ
Hola hou, srnky jdou...
...ale prdlajs, co by tu v centru Brna dělaly, vždyť by je ještě něco přejelo. Sedím v bytě u kamarádů, který přes léto okupuju, venku je docela pěkné počasí (však už bylo na čase), přemýšlím, co budu dělat, a jestli se mi chce smažit bramboráky.
A v tomhle duchu se nese celá druhá půlka mých prázdnin... Do práce, večer z práce, něco ukuchtit, kouknout na seriál/film, pokecat, zaběhat, zaplavat, spát. A v pondělí mi došlo, že že už je září. Ale... kde se poděl srpen, jeden z mých nejmilejších měsíců? Kde je mu konec? Halooo, neviděl jste ho někdo?
Pravdou ovšem je, že ho nikdo nikam nezašantročil, jenom jsem si ho tak nějak... nevšimla :D Největší zábavu mi poskytuje práce, a ta mi zabírá většinu dne (obvykle 9-17h), a co pak z toho dne člověk má, žejo. :D
Nu, dobře, tohle jsem moc nevymakala, tak si to musím v září vynahradit. Chata, turisťáky, focení, návrat do školy (uaaa, to zas bude šok)...


Jo, a ještě jedné aktivitě se pilně věnuju - zálohování fotek :D Kdy mi před cca měsícem spadl na zem externí disk, krve by se ve mě nedořezalo, ale naštěstí se mi nic nestalo a vesele se točí dál. Jen mi došlo, že ač člověk z informatického prostředí, tak moje zálohovací strategie je naprosto mizerná. Ano, něco mám vypálené na DVD, ale ani ty nevydrží věčně. A když přijdu o disk v notebooku, nedejbože o ten externí, spousta materiálu bude fuč (a ani by mě moc nemrzela všechna ta makra, ale spíš fotky z výletů, dovolených, a záběry z akcí, které pořádáme s naší bandou na výšce).
A tak jsem se pustila do cloudu. To určitě znáte, takové ty služby jako DropBox, Google Drive, iCloud, OneDrive... Popravdě - myslela jsem, že mi 15GB na GDrivu stačit nebude ani náhodou, ale když tam necpete každou blbost, a vždycky si vyberete jen pár těch nejlepších fotek z každé události, tak vám takovýhle prostor dokáže vydržet dost dlouho (sama na něm mám zálohy z let 2007-2014 a dokupy mají něco málo pod 4GB - a fotek to fakt není málo).
Takže lidé, ZÁLOHUJTE! Je fuk, jestli na 2 a více exteráků, nebo do cloudu, či do obojího zároveň. Ať jednou nespláčete nad rozbitým diskem. :)

Mno. To by asi stačilo, nějak moc jsem se tu rozpovídala. Příští článek bude už o škole. Do té doby se mějte krásně :)
Vaše Jíťa

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 19. listopadu 2014 v 22:37 | Reagovat

Krásný vřes! Pravda, zálohovat fotky je důležitý, já si je nikde nezálohuju, akorát ty, které považuju za nejlepší, dávám na deviantart.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama