BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Listopad 2015

Pray for... What? Who?

14. listopadu 2015 v 21:45 | Jíťa |  ...myšlenky...
Nemám ve zvyku se veřejně vyjadřovat ke světovému dění... Ale události posledních hodin (a reakce na ně) mě dokopaly k činu. Prosím, berte tento článek pouze jako úvahu, ponouknutí k zamyšlení, a ne podněcování k činům, nenávisti či čemukoli dalšímu.

#PrayForParis... média jsou toho plná. 13.11.2015, místo dění: Paříž. Opět Paříž, opět teroristické útoky, opět spousta mrtvých.
Lidi zapalují svíčky, nosí kytky, mění si profilovky na sociálních sítích, internet je plný černobílého obrázku s Eiffelovkou.
Zpřísnily se kontroly na letištích, kolem výzamných budov po celé zeměkouli. Všude je plno policistů, vojáků, hlídek...
Politici vyjadřují soustrast, vyzývají k jednotě a hrozí trestem pro ty, kteří se k tomu odpornému svinstvu přihlásili.
Civilizovaný svět je otřesen tím, co se stalo, třese se ohromením nad tím, jak někdo může něco takového spáchat. A zároveň začíná volat po řešení. Nechce už znova truchlit pro neviné. Chce změnu.

Ale: je změna vůbec možná?


Losos na česneku

2. listopadu 2015 v 21:09 | Jíťa |  Kuchtění
Milí přátelé,
v dněšním kuchtícím článku se podiváme na to, jak upravit rybu - konkrétně lososa. Spousta lidí se ryb bojí, že je zkazí a že neví, co s nimi. Dopředu říkám: zahoďte všecky obavy, jsou naprosto zbytečné! Losos (i třeba pstruh, jak si ukážeme někdy příště), jsou, co se vaření týče, velmi nenáročná zvířátka :)

Co potřebujeme?
- filety z lososa
- česnek
- rozmarýn (sušený v pytlíčku a nebo klidně zelený na větvičce)
- olivový olej

Nejprve se zastavme u samotné ryby. Losos je nejlepší čerstvý, ale to je v našich krajích dost těžké, takže doporučuju zajít do dobré rybárny (v Brně třeba Ocean48 nebo Šopík) a nechat si filetky ukrojit a rozhodně je nekupovat někde v Lídlu zabalené do plastovýho obalu a kdovíjak dlouho mražené. Fuj fuj.
Pro jednoho člověka stačí obvykle filetka o cca 200g; pokud jste lososa ještě neměli, kupte si radši menší, třeba 100g, a jen tak ochutnejte, lidi mají různý chutě, a nemusíte si spolu s rybkou sednout. Ale nenechte se odradit hned ze začátku: chutná to výborně :)