BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Prosinec 2015

Silvestrovská videošvanda :o)

31. prosince 2015 v 0:48 | Jíťa |  Zajímavůstky
Frrrrrk! Trůůůůůůůt! Bum! Puf! Prááááásk! Juhůůů! :-D

Vítejte, přátelé, v Silvestrovském článku!
Jak budete dneska oslavovat? S rodinou, kamarády...? Hrajete hry, koukáte na filmy, popíjíte, běháte venku...? Podělte se, ať se tu můžeme inspirovat navzájem :)
A protože je obvykle poslední den roku dnem plným zábavy, přináším vám snůšku videí, která si kladou za úkol vás aspoň trošku pobavit. :-)

Začneme pěkně svěže a zazpíváme si tuhle úžasně návykovou písničku! El pulcino pio!


Pokračujme příběhem nešťastného italského turisty na Maltě:

Dokopu se v příštím roce?

28. prosince 2015 v 21:51 | Jíťa |  ...myšlenky...
Uf. Právě jsem dodělala jeden ze tří vánočních projektů do školy. Mám toho dost, hlavu zavařenou, oči vykoukaný, prsty upsaný... Smutné na tom je, že už to jsou páté Svátky, které takhle trávím - nad učením a projektama - ale na VŠ to snad ani jinak nejde. A je to pořád lepší než se nudit :D

Když už mluvíme o konci roku, je to období, kdy lidi všude okolo žvatlají o předsevzetích a slibech do nového roku. Sice mi nepřijde moc reálné, že když tedy přichází nových 365 (tentokrát 366) dnů na scénu, tak najdnou pujde všecko líp a snáz a budeme lepšími lidmi, ale ono možná není od věci si alespoň jednou za čas připomenout, co bychom chtěli dělat, nedělat a čeho dosáhnout, a také si vzpomenout na to, co už se nám povedlo a čím jsme prošli.

Tož můžeme si to ukázat třeba na mé malé skromné jsoucnosti :D

Vamos a España 3 - Barcelona 1

13. prosince 2015 v 8:39 | Jíťa |  Španělsko 2015
Ahoj :)
V minulém španělském článku jsme se pokochali krásami Tossy de Mar a nyní je na čase zvednout kotvy a přesunout se od moře do rušného třímilionového velkoměsta jménem Barcelona a vyměnit plácání se na pláži pobíháním v jejích uličkách. :)

Do Barcelony jsme se přesouvali z Blanes vlakem. Kupodivu bylo celkem jednoduché koupit si jízdenky a vyčíhnout odjezd vlaku. Tuším, že jsem se dokonce pokusila je koupit se svou šíleně špatnou španělštinou a paní mi kupodivu rozuměla :D Teda, "Dos a Barcelona, por favor." není zas tak složité vyslovit ani vyslechnout, ale stejně je to pro mě výkon :D
Cesta trvala asi hodinu a půl a vedla podél pobřeží, takže jsme se mohli kochat krásami moře a závidět cachtajícím se jedincům.


Jaro a Léto 2015

9. prosince 2015 v 3:41 | Jíťa |  Focení - Příroda
Rok 2015 se pomalu blíží ke svému cíli, a proto by nebylo na škodu zavzpomínat si na jeho první půlku prostřednictvím ulovených fotek :)
Foceno mým Panasonicem DMC-TZ3 a občasně vypůjčenou zrcadlovkou Nikon D7100 :)Vamos a España 2 - Tossa de Mar

3. prosince 2015 v 15:18 | Jíťa |  Španělsko 2015
Drazí přátelé,
vítejte u druhého španělského cestovatelského článku. Minule jsme se spolu podívali do městečka Blanes (k přečtení ZDE), kde jsem strávila týden cachtáním v moři, koštováním dobrot a lenošením. Dneska navštívíme Tossu de Mar, kam jsme se s přítelem vydali na jednodenní výlet.

Dostat se z Blanes do Tossy nebyl tak velký problém, jak by se mohlo zdát. Stačilo skočit do autobusu do Lloretu a tam přestoupit do druhého, Tossového. Voualá, za asi hodinku a půl jsme byli na místě. :)
Tossa je městem se zajímavou historií - slyšet o ní můžeme už z doby Římanů, kdy byla důležitým bodem Římské říše a taktéž sehrála jistou úlohu v Punských válkách. Ovšem pak o ni Římani přestali jevit zájem a sláva městečka upadla. Na římskou éru tu ovšem pamatují dodnes: ve městě je možné úplně zadarmo navštívit komplex bývalých římských lázní. Všechno to jsou vykopávky, zbytky obvodových zdí, schodů, oblouků... a na zemi je udělaná cestička z modrých kamenů, které mají symbolizovat vodu. :)


Nejlepší dárek

1. prosince 2015 v 15:44 | Jíťa |  ...myšlenky...
S blížícími vánočními svátky vzrůstá nejen těšení se na volné dny, pohádky a hory cukroví, ale taky shon - a to jak doma (úklid, pečení, vaření...) tak ve
nku. Obchody praskají ve švech, všude vyřvávají koledy, a městem se valí plno lidí. Jasně, kdo by nechtěl svým rodičům, dětem, kamarádům a dalším spřáteleným duším dát něco hezkýho pod stromeček. Jenže,
mnoho z těch lidí pobíhajících mezi obchody někdy napadlo: "Když já nevím, co mu/jí dát..." Nojo, ale co teď?

Jako snad každé malé děcko, i já jsem si Vánoce oblíbila, protože jsem vždycky něco dostala, doma to vonělo jehličím, smůlou, rybkou a cukrovím, koukala jsem se na pohádky, hrála si… A jak jsem tak pomalu rostla, začal se měnit i můj názor na pojetí těchto svátků.
Nelíbí se mi předvánoční šílenství v obchodech (proč každý rok začíná dřív a dřív?!). Přijde mi jako blbost, že se někdo dokáže kvůli dárkům zadlužit. Proč doma opřekot píct dvacet druhů cukroví a mordovat tři kapry? Myslím, že pro samé přípravy na Vánoce se na ně zapomínáme opravdu těšit a skutečně se vánočně naladit, protože se jimi unavíme ještě dřív, než přijdou. Ale takové to přeci nemá být, ne?