BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Leden 2016

Vamos a España 4 - Barcelona 2

26. ledna 2016 v 13:53 | Jíťa |  Španělsko 2015
První barcelonský den byl úspěšně za námi. Vyspali jsme se skoro dorůžova (úplnou růžovost narušoval jen řev zelených volně poletujících papoušků na stromě hned vedle okna našeho pokoje) a na nic nečekali a vyrazili objevovat další krásy a taje tohoto třímilionového města.

Jako první jsme měli v plánu proklestit si cestu do Sagrady Familie, na kterou jsem se hlavně já celou dobu těšila. Chtěli jsme ji navštívit hned dopoledne, dokud bude slunko dostatečně vysoko na to, abychom si vevnitř užili barevná světýlka z vitráží v oknech.
Metro nás dovezlo přímo ke katedrále. Fakt, vylezete po schodech ven, poleje vás horko (35°C ve stínu uprostřed města je zkrátka znát), otočíte se, a ona tam je. Vysoká. Obrovská. Je jí všude plno. Zabírá celý jeden "čtvereček" - tak jsme přezdívali městským blokům (na mapě vypadá Barcelona opravdu jako by byla poskládaná ze čtverečků).
Katedrálu jsme obešli a zařadili se na konec fronty, která končila uprostřed druhé strany čtverce, než na kterém byla pokladna :D Jak jsme tak postávali, čekali a občas popošli, neušlo nám halekání zaměstnanců (průvodců?), že pokud si teď koupíme lístky přes internet, dostaneme se dovnitř v 15:00. Ale vždyť je nějakých 10:00, proč bychom tam měli chtít jít později, řekli jsme si, a dál stáli a čekali.
Fronta postupovala nad očekávání svižně, ovšem když jsme se dostali k okýnku, mladík prodávající vstupenky nás zarazil sdělením, že lístky zakoupené teď budou platné v 18:00. Co se dalo dělat, zítra by se situace opakovala, a tak jsme si vstupenky vzali.


Život na VŠ 19 ...(ne)čekané radosti

22. ledna 2016 v 10:36 | Jíťa |  Život na VŠ
Ahoj přátelé a kamarádi :)
Taky si tak užíváte přítomnost sněhu a mrazu? Přijde vám taky, že se měly Vánoce o pár týdnů posunout a slavit až teď, aby byly hezky bílé, skoro jako na obrázcích od Lady? :D

Právě jsem dopsala snad poslední zkoušku letošního zimního zkouškovýho a sedím v knihovně, sluníčko sem svítí y nádvoří, za rohem u stolečku kluci cosi paří, skoro nikdo tu není a celkově se zde rozprostřela taková líná ospalá pohoda pátečního rána.
Jaký byl zimní semestr? Výživný. Měla jsem toho spoustu na práci, hodně se toho naučila, nevynechala ani jeden projekt (kupodivu na ně bylo dost času) a bodově na tom taky nejsem špatně. Vlastně jsem si tenhle půlrok užila víc jak ty minulé dva dokupy, možná i proto, že už vedle školy nechodím do práce (a pleskám se po zádech za ten spásnej nápad) a mám sem tam dokonce čas i na sebe (tím chápejte na spaní :D).

Naše fakulta pod sněhem:

#střípek: BestOf2015

19. ledna 2016 v 12:35 | Jíťa |  Focení - Všehochuť


Jako malou fotografickou tečku (kromě ještě nezveřejněných fotek z Barcelony) si dovoluji prezentovat tuto koláž s osmi vybranými fotkami z loňského roku, které jsou podle mého mínění nejpovedenější, či pro mě mají zvláštní význam.
Co se nám tu tedy sešlo?

... ochmýřená pampeliška se zapadajícím sluníčkem v pozadí. Vždycky jsem chtěla něco podobného cvaknout - nešlo mi o zachycení detailů, jako spíš siluetky. A myslím, že první pokus docela vyšel :) Foceno mobilem na jedné brněnské louce.

... podzimní les koupající se v mlze.

... krásné modré chrpky na sklonku léta. Byl podvečer a tyhle nádhery jsme s přítelem potkali na procházce a předháněli se, kdo je s jeho Nikonem D7100 vyfotí líp. Můj pokus se mu líbil víc, tož jsem asi vyhrála :D

... ráno na trati - jela jsem domů z Brna časně ráno a rozespale si hrála s mobilem. Nečekala jsem, že v té rychlosti něco vyjde - a nakonec jsem byla mile překvapena :)

... La Sagrada Familia v Barceloně. Uloveno poslední den dovolené, kdy jsme už jen tak brouzdali po barcelonských uličkách a užívali si sluníčko, volno a poslední pohledy na místa, která jsme předtím navštívili. Má pro mě tudíž trochu melancholický nádech :)

... podzimní barvičky na dubovém listí :)

... červené houbičky, které jsme potkaly na procházce v lese s kamarádkou :)

... malý třešňový kvítek, vzpomínka na jaro


Líbí se vám můj výběr? Nebo jste si tu na blogu oblíbili nějakou jinou mou fotku? Co by se vám líbilo, kdybych zkusila vyfotit? A v čem se podle vás můžu zlepšit?
Podělte se s názory v komentářích, budu moc ráda :)
Vaše Jíťa

P.S.: Pokračování vyprávění o Barceloně se už připravuje ;)

Podzim a Zima 2015

12. ledna 2016 v 21:14 | Jíťa |  Focení - Příroda
Rok 2015 je nenávratně za námi, a tak jsem už uzavřela výběry fotek z podzima a zimy - na některé z mých výtvorů se tu můžete podívat. Zima, jak víte, nebyla do konce roku nijak moc bílá, takže v článku převažují spíše podzimní záběry. Na ty zasněžené z letoška si chvilku počkáte ;)
Foceno mým Panasonicem TZ3 a občasně zapůjčeným Nikonem D7100.
Vaše Jíťa


Poslední den před změnou

8. ledna 2016 v 14:00 | Jíťa |  ...myšlenky...
K článku na momentální téma týdne "Poslední den života" mě napadá vyprávění o události, která ukončila jednu etapu mého života a nastartovala jinou, dosti odlišnou od té předchozí. Pohodlně se usaďte, vyprávění začíná.

Psal se rok 2005 (jej, to je dávno) a já chodila do druháku osmiletého gymplu. Jakožto třináctiletá malá holka jsem si pomalu začala uvědomovat, že nejsem v kolektivu zrovna nejoblíbenější a že mě ostatní mají spíš za toho divnýho brejlatýho tlustýho šprta. Nu, trápilo mě to. Chtěla jsem být víc jako moji spolužáci - trochu více obletovaná a oblíbená a zvaná do jejich společnosti.
Trochu se mi zhoršily známky, škola mě moc nebrala, rodičové na mě byli naštvaní, a já se stávala čím dál víc namíchnutou na celý svět.

A jednoho dubnového večera nastaly poslední okamžiky tohoto starého zakomplexovaného života.

Disketová muzika

4. ledna 2016 v 6:05 | Jíťa |  IT & Tech
Přiznejte se, kdo si ještě vzpomínáte na diskety a na mechaniky, co je uměly přehrát? A taky na ten jejich charakteristický mručivě-vrčivě-pištivý zvuk, co vydávaly? A taky na jejich (tenkrát) prťavou kapacitu? :D
Diskety tu s námi byly někdy od 60. let 20. století. Nejdřív byly poměrně rozměrově velké, takové placky - s 8" uhlopříčkou se není co divit. Pak se objevily 5.25" a poté nejznámější 3.5" verze s 1.44MB kapacity.
Jejich vláda byla ovšem narušena příchodem CDček, DVDček a také flashek a tak diskety odešly do historického IT nebe.
To ovšem neznamená, že by se dneska ještě mechaniky a diskety nedaly vyhrabat, a nedal se z nich poskládat například muzikální oktet, který (díky šikovnému koderovi) přehraje všecko od soundtracků po známé písničky :D Však se podívejte na přiložená videa a dále pohledejte na youtubu, je tam toho kupa :)

A více o disketách si můžete počíst třeba TU.


Imperial March ze Star Wars: