BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život na VŠ 20 ... unavená Šípěnka

1. března 2016 v 11:57 | Jíťa |  Život na VŠ
Ahoj mí milí :)
Trochu mě děsí, že už je březen, když to není zas tak dávno, co jsme bouchali rachejtle a připíjeli si na zdary v novém roce. Kam ty dny mizí?!
Kolem se toho děje spousta, ač mám poslední dobou spíš pocit, že moje dny plynou ve stále stejném stylu: spím, nechci vstát, jdu na přednášku, jdu na cviko, vracím se na kolej, tvářím se produktivně, a pak je najednou večer a měla bych jít zase do pelechu. Padá z toho na mě torchu splín, pocit nevytíženosti a flákání se. Jenže ono není vlastně moc na čem pracovat, když ještě nejsou zadaný projekty... Asi už neumím odpočívat - a hlavně si odpočinek užít bez toho, abych si vyčítala, že nic nedělám.

Ale zas tak tragický to se mnou není, nebojte :D Od posledního článku ze života vysokoškolákova se toho událo poměrně dost - a spousta těch věcí jsou pro mě novinkami.Začněme třeba školou samotou. Nový semestr, nové předměty - za všechny zmiňme FLP (Funkcionální a logické programování) a VIN (Výtvarná informatika), se kterými si asi letos užiju nejvíc srandy. Ten první totiž není zrovna jednoduchý a v tom druhém objevujeme krásy výpočetní fotografie a tvorby, patláme projekty v grafických editorech a koukáme na barevnější a zajímavější věci než černobílé slidy ostatních přednášek :D
Taktéž jsem si přes univerzitní sportovní centrum zaregistrovala jógu a s mým drahým taktéž párové latino. První zmíněná aktivita těší hlavně moje věčně ztuhlá záda a ta druhá zase (kromě pohybu celého těla) přináší pošlapané nohy, pár malých modřin na holeních a srandu :) Řeknu vám, je fajn si dvakrát v týdnu večer na hodinku zablbnout a uvolnit se :)
Další, co se školy týče, jsou přípravy na můj příště-zimně-semestrový erasmus na TEI na Krétě. Už trošku komunikuju se školou, občas napíšu dotaz, vybírám předměty... A dneska konečně odešlu přihlášku. Let the fun begin! :D

Jeden z výstupů do VIN, zrobeno v Gimpu:

Přesuňme se k jinému tématu - k focení. Jak už jsem psala minule, od 2.1.2016 se mnou bydlí zrcadlovka. Zatím jsme spolu stále ve stádiu vzájemného poznávání a oťukávání, ale poctivě se snažíme a dokonce se nám povedlo stvořit první - a dosti ohlasové - fotky! Kupodivu to ale nebylo nic přírodního, žádné kytičky, stromy, houby atd, na jaké jste odemě zvyklí, nýbrž jsem si vyzkoušela portrétní focení. K tomuto odvětví jsem se vždycky stavěla poněkud odmítavě, moc mě nezajímalo a lidi na fotkách mě spíš štvou (protože mi lezou, kam nemají :D), ale když mě moje drahá kamarádka poprosila, jestli bych jí zkusila cvaknout nějakou novou profilovku, řekla jsem si, proč ne, s tímhle novým strojem by to mohla být docela sranda. A byla. :D
Nečekala jsem, že se mi povede stvořit něco světoborného. Ono výsledky taky mají co dohánět, přiznejme si to, nejsem borec. Ale zase nejsou úplně tragické a hlavně jsme se - já i "modelka" - v průběhu akce dost nasmály a bavily se a měly skvělou náladu :) Pro mě to mělo velký význam taky v nových zkušenostech - poprvé jsem fotila čistě na manuál (ta svoboda oproti mému kompaktu je ohromující) a taky jsem si zkusila víc experimentace v postprocessingu.
A ještě jednu věc jsem objevila - že by mě občasné focení lidiček možná i bavilo. Mám se ale ještě hooooodně co učit (ale budu se učit ráda :D).

Ne, tohle není fotka mé kámošky, tohle jsou sněženky. :D

S fotoučením taky souvisí to, že jsem se zapsala na workshop "focení krajiny" od Megapixelu: 8.3.2016 od 13.30 v Megapixelu v Brně na Londýnském náměstí. Nechcete se někdo přidat? :) Více info TADY.

Jo, a - možná jste zaregistrovali - přijali mě do fotografického klubu Fotografia :) Udělalo mi to radost :) Doufám, že budu klubu alespoň trochu přínosem a že načerpám inspiraci, nové poznatky a že dostanu konstruktivní zpětnou vazbu :)

Nu a co vy, přátelé, jak se vám vede? Myslíte, že už přijde jaro? Co vás hezkého potkalo, či co plánujete a na co se těšíte? :)

Užívejte dny :)
Vaše Jíťa
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. března 2016 v 20:12 | Reagovat

Jak se tak koukám na to počasí... už chci jaro, ale ono pořád nic. Na poslední chvíli si zima rozmyslí, že se trochu projeví... :D Hrůza.
Jinak mě čeká pohovor, na kterém se ukáže, jestli jsem způsobilá jet na rok studovat do Franice, takže se těším i netěším zároveň :D

2 Jíťa Jíťa | Web | 2. března 2016 v 20:45 | Reagovat

[1]: Jojo, to počasí je ubíjející :D
Jé, taky erasmákuješ? Držím ti palec :)

3 Van Vendy Van Vendy | Web | 2. března 2016 v 20:59 | Reagovat

Na Fotografii jsem tě viděla, máš slibné fotky. A jsou tam i zajímavé náměty a soutěže, škoda jen, že tam není víc lidí, ale zase lepší méně, kteří mají zájem, než registrované větší množství, které moc nefotí, ale o to víc prudí v komentářích a strhává kdeco. :-)
Na vejšce to vypadá jako trochu bezčasí, ale neboj, to rychle přejde. Hlavně že máš další plány, jak cestovatelské, tak fotografické.
A fotit lidi a portréty, na tom není nic špatného - dobře nafotit člověka, aby měl výraz, není tak jednoduché, a náhodou, líbí se mi i takové ty akční výcvakové momentky.
Hm... kurz focení krajiny s Megapixelem? určitě se dozvíš něco nového, ale hlavně se setkáš se zajímavými lidmi. Myslím že v tomhle jsou takové kurzy ještě důležitější než samotným tématem. :-)

4 Jíťa Jíťa | Web | 2. března 2016 v 21:03 | Reagovat

[3]: Děkuju :) Fotografia je dost inspirační, baví mě tam přispívat. A ano, lépe míň lidí, co opravdu chtějí něco tvořit, než kupa registrovaných, kteří nic neudělají.
Jojo, teď se trošku ve škole plácám, ale to jsou vždycky první 3-4 týdny semestru :D Už to začíná přecházet, projekty startují :D
Na kurz jsem zvědavá, bude to zase nová zkušenost :D

5 Iris Iris | E-mail | Web | 3. března 2016 v 16:37 | Reagovat

Lidi lezou, kam nemají :D  :D  :D přesný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama