BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Duben 2016

Malý všední radosti :)

23. dubna 2016 v 20:05 | Jíťa |  Moje kecy
Ahoj přátelé :)
Taky máte za oknem tak temně šedivo jako já? Vzduch sice voní jarem, ale světlo na sebe vzalo takovou divnou tmavě šedou podobu a tak to vypadá, jako by byl okolní svět poněkud tvrdý, slizký a nepříjemný...
Mám potřebu jen tak ťukat a něco psát (a nemyslím tím teď projekty :D), a tak jsem si řekla, že se s váma podělím o těch pár radostí (ne)dávných dní, které mě těšily a těší :)

Začneme stolkem, kterej mi taťka předělal: na dolní desku přidělal větší, takže mám víc místa, nemusím se nad prací hrbit a kroutit a taky díky důmyslné konstrukci vznikl meziprostor třeba na knížky nebo papíry :) Strašně se mi to líbí, mám tu teď v pokojíku bezva pracoviště :)


#střípek: Světy nad námi...

12. dubna 2016 v 12:36 | Jíťa |  Focení - Příroda
... aneb na téma týdne ("hlavu vzhůru") se přece nemusí jen psát :)

Poslední dobou jsem namlsaná astrofotografií - čtu si články, rozhovory, zkoumám, jak na to... A jednoho celkem příjemného večera (vlastně to byla půlnoc :D) jsem se vydala kousek za kopec se stativem a mojí milou mašinkou a chviličku zkoušela něco zachytit, než mě začaly zebat prsty.
A tu máte výsledek. Mířeno víceméně na sever, trochu mi tam zasahuje světlo z části města... ale já jsem vážně spokojená, tolik hvězdiček jsem na foťák pochytala poprvé :)

Nejsem si úplně jistá, kolik toho tady na blogu je vidět, takže přikládám odkaz na Flickr, kde si ji můžete hezky zvětšit:
https://flic.kr/p/FTzyd5

Nikon D5300, Nikkor 18-140mm, 30s, f3.5, ISO 1000, 18mm

Fotodrobky (2.4.2016)

2. dubna 2016 v 10:19 | Jíťa |  O focení
Milí přátelé,
dovolte mi se s vámi podělit o další porci odkazů na nejrůznější fotografické články :)


Článek od Richarda Silvera věnovaný focení newyorských kostelů z trochu jiné perspektivy:
http://www.boredpanda.com/vertical-panoramic-churches-new-york-richard-silver/


Tento příspěvek se zabývá focením Tater z polské strany. Fotky mě uchvátily, vůbec jsem neměla tušení, že jsou polské Tatry tak krásné! Znám je jen z té slovenské strany, ale vidím, že si budu muset rozšířit znalosti terénu! :D Některé záběry mi připomínají středozemské Mlžné hory, či dokonce Mordor...
http://www.boredpanda.com/landscape-mountain-photography-karol-nienartowicz-poland/