BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Červenec 2016

Jag älskar Stockholm 2 - Vasamuseet

30. července 2016 v 10:34 | Jíťa |  Stockholm 2016
Třetí den (o prvních dvou vyprávím TADY), kdy jsme se s mým drahým pohybovali na území hlavního města krásné severské země jménem Švédsko, si počasí usmyslelo, že trochu změní náladu, a vychrstne na zem nějakou tu vodu. Pršelo tak nějak kontinuálně od dopoledne do pozdního odpoledne, a tak jsem měla možnost vidět na chvilku Švédsko tak, jak jsem si ho dřív vždycky představovala: barevný baráčky a nad nimi šedivá obloha.

Na vrtochy počasí jsme ovšem díky včasnému sledování všemožných meteorologických aplikací byli připraveni a tak jsme si na tento den vybrali aktivitu indoorovou, a to návštěvu muzea. Nebylo to ale muzeum jen tak ledajaké, ale to, které ve svých útrobách přechovává něco, co se jmenuje Vasa. Loď ze 17. století.

Muzeum je zajímavé už při pohledu zvenčí. Jedná se o hranatou stupňovitou budovu, které ze střechy čouhají tři červené trubkovité stěžně (ne, lodi opravdu netrčí její vlastní stěžně střechou ven :D).
Fotologo :)

25. července 2016 v 21:50 | Jíťa |  O focení
Přátelé,
dovolte mi se s vámi podělit o jednu fotonovinku: přemohla jsem svou grafickou nechuť, lenost a netrpělivost a pomocí Inkscapu stvořila svůj vlastní vodoznak (či logo) na fotky:


Není vůbec dokonalé a má ještě spoustu much, ale když už jsem se dala do jeho tvorby, tak to s ním už budu myslet vážně a dotáhnu ho k použitelnosti! :D

Končí (snad) ta dlouhá éra opakovaného trapného vyťukávání copyrightu a jeho složitého pozicování na fotku, juhéj! :D Odedneška se tedy budete v rožcích mých fotek setkávat s tímhle fotošnekem :)

Možná by se hodilo vysvětlit, jak jsem k "Shneck Photo" došla. To takhle jednou sedíme s kamarády ve škole, ťukáme v něčem projekt, a jde nám to pomalu, nebo to snad pomalu funguje, nevím, ale přimnělo mě to zahlásit jen tak do davu: "Tyvo*e, to je šneksystém tohle!" Slovo "šneksystém" se mezi kamarády celkem ujalo, a já si od něj odderivovala název svého copyrightu - protože občas mi setsakramentsky trvá, než fotky zpracuju a zveřejním :D
"ShneckPhoto" je v pořadí třetím copyrightem, který jsem kdy používala. Tím úplně prvním byl "JK foto", druhým trochu originálnější "Eilian photo" (Eilian je v sindarštině - šedé elfštině - pastýřka. Nic za tím nehledejte, prostě se mi to slovo líbilo.).

Tož to by bylo, vítej, fotošneku! :)
Vaše Jíťa :)

Jag älskar Stockholm 1 - Cesta, Vaxholm, Drottningholm

24. července 2016 v 9:12 | Jíťa |  Stockholm 2016
Tenhle výlet se začal plánovat už dost dlouho předtím, než bylo vůbec jasné, že se opravdu uskuteční. Začátkem akademického roku 2015/16 nastoupil kamarád díky jistému zahraničně-vzdělávacímu programu na stockholmskou KTH (Kungliga Tekniska Högskolan - Královský Technologický Institut) a už předtím avizoval, že kdyby to šlo, mohli bychom s mým drahým o prázdninách na pár dnů přijet.

Čas pomalu (haha) utíkal, a nastala chvíle, kdy se tak nějak jevilo vhodným začít plánovat letní cesty a dovolené. A protože kamarád nás nejen byl schopen, ale také a hlavně ochoten, ubytovat, stačilo se už jen podívat na letenky, nabalit kufr, a vyrazit vstříc severské metropoli...


Travel the World - Superbus

10. července 2016 v 19:18 | Jíťa |  Zahraniční muzika
Chystáte-li se na cesty (jako právě teď Jíťa), třeba vám přijde vhod k balení tahle veselá písnička :)
(text je pod perexem ;) )

Užívejte léto a to šílený horký slunečný počasí :D


Život na VŠ 22 ... summer is coming

8. července 2016 v 14:45 | Jíťa |  Život na VŠ
Ahoj přátelé a návštěvníci,
jak žijete a užíváte příchod letního období? :) Taky vám přijde, že letos začíná léto tak nějak pozvolna, není ani takové vedro, shon...? Nebo je to jen můj pocit? :D

Po dvou pracovně strávených prázdninách jsem se letos rozhodla dát si trochu pauzu a strávit je spíš na výletech a prací na svých osobních projektech a záležitostech. Takže mě - po zkouškovém a malé oslavě několika čerstvých ing. kamarádů - čekalo zabalení obsahu mého milovaného kolejního pokojíčku a odstěhování do pokojíčku jiného - toho, co mám u rodičů, daleko od Brna.
Jsem tu teď přesně týden, a cítím se... no, jako kůl v plotě. Nic se tu neděje, všichni mí drazí přátelé jsou daleko, a jediné, co se mi tu líbí, je les, kam se snažím každý den na chvilku utéct. Ono to tu, vzato kol a kolem, není až tak zlé, je tu fajn okolí, je kam jít na výlet... Jen mám pocit, že sem nepatřím, nikoho tu neznám, a kdekoli jdu, tam slyším drby, pomluvy, nadávání... Hm :-/


Ignis Brunensis

6. července 2016 v 9:39 | Jíťa |  Focení - Všehochuť
Na přelomu května a června Brno pravidelně ovládne ohňostrojové šílenství: Ignis Brunensis. Jedná se o mezinárodní ohňostrojnou soutěž, kdy se postupně na brněnské přehradě a Špilberku představí několik týmů z různých zemí se svou světelnou šou.
Na přehradě je tato akce doplněná ještě o spousty atrakcí, ze kterých se alespoň mně dělalo špatně už od pohledu zezdola, a taky o spousty stánků s jídlem a velkými plyšáky :D Prostě taková pouť, nebo jak to celé nazvat.

Ohňostroje jsou synchronizované s hudbou, kterou po celou dobu můžete poslouchat na rádiu, 88.3 FM (Kiss Hády tuším).
Představení lze sledovat buď prakticky odkudkoli z břehu přehrady, nebo z tribuny, odkud je sice nejlepší výhled, ale zároveň se platí vstupné.
Doporučuju příjít v předstihu, klidně i hodinu, protože když přijdete těsně před začátkem, nemusí se vám podařit upíchnout na nějkým dobrým místě.

Zážitkem ovšem nejsou jen samotné rachejtle, ale také cesta na akci a z ní. Pokud se rozhodnete využít brněnské MHD, pak vás čeká velice kontaktní a tulící zážitek se spoustou úplně neznámých lidí, a nebudete se stačit divit, že do už tak narvané šaliny se ještě někdo další vleze :D Každopádně, DPMB si zaslouží velkou pochvalu za organizaci a posílení spojů! :)

Letos jsem byla na třech ohňostrojích - česko-německém, slovenském a portugalském. Poslední zmíněný se mi líbil nejvíc, byl pěkně dynamický a seděl na hudbu. :)

Foceno na Nikon D5300 + Nikkor 18-140 mm. :)


#střípek: veverka

2. července 2016 v 14:49 | Jíťa |  Focení - Příroda
To jsme takhle jednou večer s mým milým brouzdali zámeckým parkem v Buchlovicích. Pávi už byli schovaní ve svém kurníku (nebo snad pávníku?), turisti pomalu opouštěli areál, sluníčko stále hřálo... A tu se na trávě pohnulo něco rezatého!
A to rezaté cosi byla právě tahle malá chlupatá mrška, co skákala přes trávníky, kmeny a větvičky. Inu, vytáhla jsem foťák, rychle ho přenastavila, a doufala, že veverka někde na chvilku zakotví a nehne se. Kupodivu mi vyšla vstříc, sedla na větev a asi dvě minutky vydržela pózovat, než utekla za svojí černou kámoškou na jiný strom a ztratila se z dohledu. :)

Proč má tahle fotka samostatný článek? Protože je to první veverka, která se mi kdy (alespoň trochu slušně) povedla, a která mi připomíná hezký moravský výlet :)

Nikon D5300 + Nikkor 18-140 mm, ISO 1000, f 5.8, 1/125 s.