BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Září 2016

Erasmákoviny 3 - Kaliméra!

27. září 2016 v 21:52 | Jíťa |  Život erasmáka
Drazí přátelé,
zdravím vás z hlavního města Kréty, Heraklionu, nacházejícím se tak nějak uprostřed na severním pobřeží ostrova. Žiju, jsem v pořádku, je mi trochu smutno, ale to se překoná, bydlím, a zatím to tu zvládám :)

Tak, a teď trochu detailněji :D

V pondělí se se mnou kolem poledního ve Vídni na Schwechatu odlepilo letadlo a s čumákem nasměrovaným na jih si to frčelo vstříc Krétě. Dostala jsem parádní sendvič se šunkou a křenem a čajík s citronem k tomu, vděčně to všecko spořádala a usnula. S trhnutím jsem se vzbudila až pár minut před přistáním, kdy mě probral pilotovo hlášení :D Za okýnkem ubíhalo moře a ostrůvky, pak bylo chvíli jen modro, a potom jsem pod sebou uviděla dlouhé pobřeží, vlnky, pláže a město. Přiznávám, tohle byl zatím nejkrásnější přílet, jaký jsem zažila; opravdu bylo na co koukat! :D Načež to s námi trochu drclo a byli jsme na zemi :)

Instagramovka, takle to vypadalo před přistáním z okýnka:

Erasmákoviny 2 ... stresíme erasmáka

24. září 2016 v 9:10 | Jíťa |  Život erasmáka
Dny pomalu ubíhají a čas odjezdu se nenávratně blíží. V kufru už mám provizorně nacpané mé "vybavení" na následujícího půl roku, a kromě pár maličkostí mi snad nic nechybí.

Víte, kdybych tu byla v bytě sama a celé si to pomalinku všecko vyřizovala a zařizovala a scháněla, byla bych asi o něco víc v klídku a pohodě. Na bytě ale sama nejsem, jsou tu dvě tak nějak vždypřítomné bytosti - rodiče. A jsme u jádra pudla, u smrdící hlavy ryby, u zakopaného psa.

Méďa už se taky těší na cestu :)

Fotodrobky (22.9.2016)

22. září 2016 v 19:48 | Jíťa |  O focení
Milí fotopříznivci a přátelé,
dlouho už jsme tu neměli můj oblíbený "článek o článcích o focení", a tak jsem se rozhodla to nyní napravit - při pohledu do záložek jsem totiž zjistila, že se mi opět nahromadila hezká kupička zajímavých úlovků, a byla by škoda se s vámi o ně nepodělit.
Tož, přeju vám příjemné čtení, pokoukání a lovení inspirace! :)
Jíťa ;)

Známe to asi všichni - tetlíte se blahem, jaký hezký fotky jste si přinesli z výletu, ale ejhle, na monitoru to vypadá nějak neslaně, nemastně... Co s tím? Právě na takové téma je zaměřen článek od Zoneramy:
https://www.milujemefotografii.cz/4-zpusoby-jimiz-ozivite-mdle-fotografie


Voda je vděčné fotografické téma - stojatá nabízí hezké zrcadlení, tekoucí zase dynamiku a oživení. Pár tipů, které se v terénu mohou hodit, nám přináší Fotorádce:


Fotíte někdy jen tak na mobil? A víte, že iPhonisti si z něčeho takového udělali seriózní soutěž? Mrkněte na výsledky ;)


Šumavské cvakání 2016

17. září 2016 v 13:34 | Jíťa |  Jižní Čechy
Letos jsem se, po třech letech, vypravila na zlatokopecké setkání do jihočeských Kestřan (u Písku). Přiznávám, že mi ta "naše" louka, stromy, a hlavně řeka a její okolí už dost chyběly. :)
Účast na akci byla poměrně velká, zlatinek letos sice bylo poněkud méně než obvykle, ale to nebránilo tomu, aby si všichni příchozí užili fajnovou dvoudenní zábavu. Bylo moc milé se po dvou vynechaných sezónách setkat s některými spřátelenými tvářemi :)

Zlatokopové:

Jag älskar Stockholm 5 - kajak a sauna

10. září 2016 v 12:10 | Jíťa |  Stockholm 2016
V minulém článku jsme se spolu prošli po švédském nárdním parku Tyresta. Dneska bych vás ráda vzala na poněkud více akční a zážitkovější cestu ;)

Předem vás varuju, všecky fotky v článku nejsou moje, nýbrž postahované z internetu (zdroje uvádím u fotek), a to z jednoho prostého důvodu - foťák jsem s sebou tento den netahala a mobil jsem se neodvážila vytáhnout (v první části dne kvůli nadměrné vlhkosti a v té druhé se to prostě nehodilo :D). Budu se tedy tentokrát snažit zaujmout vás hlavně vyprávěním :)


Vzpomínáte ještě na povídání o ostrově Vaxholm (jestli ne, tak si ho můžete připomentout TADY)? S mým drahým jsme se na toto místo vypravili podruhé (tentokrát už ne lodí, ale autobusem 670), ovšem za trochu jiným než chodícím a očumovacím účelem. V plánu totiž bylo najít jednu malou loděničku, zde si od sympatického chlapíka si pujčit dva kajáčky a na nich si kroužit po vodě po okolí. :)

Toto je přímo ona půjčovna:

Happy Photo Summer 2016

5. září 2016 v 15:42 | Jíťa |  Fotoprojekty
Nápad na tento projekt mě šťouchl do nosu hnedka na začátku července, kdy jsem se z organizačních důvodů - s dost velkou nechutí a smutkem - přestěhovala z Brna na prázniny k našim. Abych nějak umírnila smutek po kamarádech a milém ruchu moravské metropole, předsevzala jsem si, že si každý den najdu něco, co mi udělalo radost, a vyfotím to, a na konci léta se pak kouknu, jestli to vážně bylo tak tragické, jak to na první pohled mělo vypadat. :D

V tomto článku nenajdete fotky ze všech dnů dvou letních měsíců - má to jeden prozaický důvod: dost času jsem v létě strávila na cestách, a fotky z nich už jste buď viděli nebo teprve uvidíte v mých cestovatelsko-vyprávěcích článcích, a tak není, myslím, potřeba, abych je tu ukazovala redundantně. :)

Nu, pojďme se ale spolu podívat na ty ostatní "všední" dny a kouknout se, co pěknýho mně přinesly :)

A jaké bylo vaše léto? Spáchali jste během něho nějaký podobný počin jako já? :)

Jíťa ;)

Erasmákoviny 1 ... začínáme

2. září 2016 v 12:39 | Jíťa |  Život erasmáka
Mí drazí,
možná si ještě pamatujete na celkem úspěšnou vykecávací maturitní rubriku "Život maturanta" a neméně vydařené pokračování "Život na VŠ", které pro mě byly a jsou místy, na kterých se s vámi můžu podělit o zážitky ze vzdělávacích institucí a studentského bytí.
Dneska bych vám chtěla představit rubriku podobného ražení zaměřenou na můj nadcházející jedno-semestrový studijní pobyt přes program Erasmus+.