BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Listopad 2016

Erasmákoviny 6 ... fotky

30. listopadu 2016 v 12:15 | Jíťa |  Život erasmáka
Καλημέρα! :)
Zdravím vás všecky z krétského Heraklionu, ve kterém jsem zdárně přežila (a docela si i užila) už dva měsíce. Během října se toho událo spousta - ať už bychom mluvili o škole, objevování, jídle, pití...

Tento článek ovšem nebude věnovaný vyprávění, ale fotkám (nebojte se, vyprávění přijde v brzké době :)) - povětšinou detailům a zákoutím Heraklionu. Tož, pohodlně se usaďte, promítání začíná :)
Vaše Jíťa


Olivovniky tu jsou častými stromky - takový malý olivový hájek máme dokonce kousíček pod kampusem. Tuhle konkrétní olivku jsem cvakla na exkurzi do paláce Knossos :) Překvapilo mě ale, jak byla oliva hořká a dosti nedobrá - prý se právě proto nakládají do slaného nálevu, protože jinak by nám nechutnaly. Do olivového oleje se ale ta pachuť kupodivu nedostane...

Timelapse

25. listopadu 2016 v 14:45 | Jíťa |  O focení
Možná jste už v životě narazili na pěkné záběry - třebas z přírody - které byly poněkud zrychlené a hezky tak ukazovaly pozvolné proměny, okem jinak nepostřehnutelné pohyby a změny. Určitě vás u takových videí či dokumentů napadlo, jak vlastně byly vytvořeny. Nabízí se jednoduchá odpověď: tvůrci prostě filmovali danou scenérii dostatečně dlouho, a pak výsledek jen zrychlili.

Samosebou, možnost to je, ovšem velikost výsledného snímku by takto dosti nabobtnala.

Budete se možná divit, ale tyto krásné dechberoucí záběry byly vytvořeny prostým focením :) Pojďme se tedy teď podívat blíže na to, jak takové snímky vznikají, proč zvolit právě fotící postup, a jak něco takového "uplácat doma na koleni" :)


Fotodrobky (15.11.2016) ... Instagram

15. listopadu 2016 v 14:58 | Jíťa |  O focení
Mí drazí,
před časem jsem vám ukázala, které fotografy sleduju na Flickru, a dnes bych vám stejně tak ráda představila několik lidiček, které odebírám na neméně (a možná spíš víc než Flickr) populární fotosíti jménem Instagram. Ne, Instagram opravdu není jen o selfíčkách s vyšpulenou pusou nebo o focení každého jídla, které lidi měli - naopak, dají se tu nalézt opravdu skvělí přispěvatelé a inspirující úlovky!

Bruce Getty - město, příroda, barvy a detaily:


Vysoké Tatry 2016

9. listopadu 2016 v 12:34 | Jíťa |  Slovensko
Jak už jsem zde kdysi vyprávěla, našla jsem na VŠ skvělou bandu kamarádů, se kterými se dá podnikat cokoli šíleného, co se vymyslí. Nejen takové ty záležitosti jako pivko, kafe, lasergame, deskovky, ale i srandy poněkud delšího charakteru, jakými jsou například dvě úspěšné týdenní akce na jedné chatě uprostřed lesů či loňský přechod Nízkých Tater (k přečtení TADY).

Ani letos jsme neměli zájem porušit jakous-takous tradici pořádání jedné větší prázdninové akce, a tak jsme dali hlavy dohromady. Původní návrh na přejití Malé Fatry se na chvíli změnil ve výlet do hor na Slovinsko. Ovšem ani ten neobstál, protože jsme se nakonec shodli na výjezdu do Vysokých Tater. :)

Dokonce i lišáka jsme potkali: