BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Prosinec 2016

Silvestrovské tlachání

31. prosince 2016 v 16:28 | Jíťa |  Moje kecy
Už? Už zase? Sakra...

Vážně končí další rok? Vždyť si ještě pamatuju, jak začínal... sýrovo-česnekovýma jednohubkama, bohemkou a Brnem, nad kterým vybuchoval nespočet barevnejch rachejtlí... a pak začalo neskutečně nabitých 365 366 dní - až jsem si někdy říkala, jak se jen dá do jednoho roku nacpat tolik zážitků a věcí...

V Brně jsem rok 2016 začala a kdesi na okraji Heraklionu na Krétě (kde momentálně trochu mrznu v rámci Erasmu) ho končím - rozhodla jsem se zůstat zde a neodlítat na dva týdny do ČR a místo toho jsem si užila návštěvu mé drahé polovičky. Teď tu jsem po dvou týdnech zase sama a i když jsem si už dávno zvykla, že tu kolem nemám své brněnské kamarády a že jsem tu spíš trochu jak poustevník, tak je mi najednou poněkud smutno. A taky zima. Krucinál.

Jako lék na trudnomyslnost jsem si vymyslela tenhle článek. Asi nebude mít nějaký jasný směr, hlavu a patu, spíš očekávejte směsku mých myšlenek, vzpomínek, nápadů a podobně tak, jak mi přijdou na mysl. :)


Erasmákoviny 9 ... Rethymno

27. prosince 2016 v 12:29 | Jíťa |  Život erasmáka
Drazí přátelé,
v dnešním erasmáckém článku si vás dovoluji pozvat na výlet :) Konkrétně se spolu podíváme do města jménem Rethymno, které se nachází západně od Heraklionu.

Na konci listopadu za mnou na Krétu doletěli dva mí milí kamarádi a udělali si tak cca čtyřdenní dovolenou obohacenou o spoustu zážitků a mou společnost :D Jako jeden z cílů našeho společného pobytu na ostrově jsme si stanovili výlet buď do Rethymna nebo Agios Nikolaos. Nakonec jsme si vybrali Rethymno, protože podle počasí měla deštivá fronta ustupovat ze západu na východ a v Rethymnu mělo být hezké počasí dříve, jak v Agios Nikolaos ležícím na východ od Heraklionu :D


Svého rozhodnutí navštívit Rethymno jsme nelitovali. Cesta začala ráno na autobusovém nádraží A v Heraklionu poblíž přístavu, kde jsme si koupili jízdenky (já se studentskou kartou od TEI platila 6,30E, kamarádům ISICy bohužel neuznali a tak platili 8,30E) a poté nasedli do zeleného busu jedoucího směrem na Chaniu (město úplně na západě Kréty). Jeli jsme asi 1.5h kolem vesniček, hor, údolí a pobřeží, a pořád bylo na co koukat. Jak se nám tu teď na Krétě trochu ochladilo a sem tam si i sprchne, příroda se proměnila, a venku už to není všecko jen hnědé a šedivé a vyprahlé - zeleň se probrala k životu, obrazila políčka a na ostrově to vypadá veseleji a barevněji, než když jsem sem na konci září dorazila.

Erasmákoviny 8 ... Knossos

15. prosince 2016 v 17:58 | Jíťa |  Život erasmáka
Součástí mé vzdělávací položky na erasmu je (mimo ajťácké předměty) i řecký jazyk a dějiny Kréty. A právě v rámci "dějin" jsme se s erasmáckou skupinkou jednoho listopadového dne vydali pod vedením našeho profesora-lingvisty-archeologa (dále jen "G.O.") do paláce nesoucí název Knossos.


Erasmákoviny 7 ... po dvou měsících

6. prosince 2016 v 12:11 | Jíťa |  Život erasmáka
Drazí příznivci,

vítejte v pokračování mé erasmácké článkové série :) Měsíc se s měsícem sešel a listopad už je nenávratně za námi. Stejně tak, jako jsem se zde rozepsala o říjnu (k přečtení TADY), se vám nyní chystám pochlubit s tím, jaký byl můj druhý měsíc na Krétě. Tradičně se můžete těšit na ochutnávku jídla a pití, fotky od moře a (nejen) z Heraklionu, povídání o škole a další a další věci. Tož, pojďme na to :)