BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Leden 2017

Erasmákoviny 11 ... Chania

27. ledna 2017 v 12:40 | Jíťa |  Život erasmáka
Stále ještě žijící erasmák Jíťa vás zdraví a zve vás na výlet! Tentokrát se spolu podíváme do města jménem Chania, které se tak řadí po bok mnou už navštívených krétských destinací jménem Rethymno (KLIK) a Agios Nikolaos (o něm povídání brzo přijde).Fotooblíbenosti (22.1.2017)

22. ledna 2017 v 12:14 | Jíťa |  O focení
Drahé spřízněné fotoduše,
vítejte v článku, který se řadí do stejné rubriky jako moje celkem populární Fotodrobky, ve kterých postupně tvořím jakýsi seznam zajímavých odkazů jak na články zabývající se technikou a různými fototipy, tak třeba na galerie a weby lidí, jejichž tvorba mě zaujala.

Fotooblíbenosti by měly tyto příspěvky doplňovat. Zamýšlený formát článku je následující: vyberu vždy několik fotek např. z Flickru, Instagramu,... které se mi poslední dobou líbily, ukážu vám je tu a přidám odkaz na tvůrce, abyste si mohli prohlídnout jeho/její další výtvory :) Tož, co vy na to?

A začneme Instagramem. Když jsem zveřejnila Fotodrobky s mými oblíbenými sledovanými na této fotosíti (ZDE), někteří z vás se nestačili divit, že se tam taky vyskytují kvalitní příspěvky a ne jen samá našpulená pusa, jídlo a chlubení se outfitem. Kdeže, Instagram je ve skutečnosti docela slušnou inspirační základnou, jen to chce pohledat si to, co se vám líbí :) Nedávno mě potěšil upgrade mobilní aplikace, kde přibyla možnost udělat si jakousi "záložku" u fotek, co vás oslovily, a pak se na ně moct zpětně kdykoli podívat (odkazy na ně se vám stohují přímo na profilu, ale vidíte je jen vy). Nu a tak se tedy pojďme podívat, co jsem v instagramovském rybníčku pochytala :)


WISSLAREN


Erasmákoviny 10 ... prosinec

18. ledna 2017 v 10:16 Život erasmáka
Milí příznivci mého erasmáckého dobrodružství,
vítejte v sumarizačním článku věnujícímu se prosinci 2016 - aneb máme tu další měsíční souhrn dění.. :)

Prosinec by se dal označit za událostmi poměrně nabitý měsíc; pojďme se tedy nyní společně podívat, co mě během něho potkalo.

(1) ŠKOLA
Hm, tady moc novostí nepřibylo... ustálená rutina pokračuje, pondělí-středa-pátek škola a cvika, v mezičasech pak práce na zbývajících projektech a domácích úkolech.
Přes Vánoce jsem sesmolila projekt na History of Crete (o druhé světové válce na Krétě, měli-li byste zájem, můžu ho pak zveřejnit i tuto), taky naťukala projekt do Computational Intelligence (a zjistila u toho, že fuzzy mě moc nebaví :-/), vyhrabala z hlubin IEEE 40 článků do projektu ze sítí a začala psát text diplomky...
Vánoční prázdniny tvraly pro mě neobvyklé tři týdny, ale nestěžuju si, spíš naopak, byl čas na práci i na zábavu :)

Na kolejích nás přes svátky moc nezůstalo a to byl zřejmě i důvod, aby spořiví Řekové vypnuli topení :D Jindy se tu topí vždycky večer na pár hodin (jindy to ani není potřeba, zas taková kosa tu není), ale pomůže to alespoň vysušit boty... Takhle jsme je tu sušili v troubě v kuchyňce... :D Nemluvě o tom, že poté, co můj milý odletěl, jsem tu měla problém se trochu ohřát, protože moc záhřevná nejsem...

Večerní pohled z kuchyňky...

2016 ve fotkách

15. ledna 2017 v 10:20 | Jíťa |  Fotoprojekty
Sumarizace a přehledy týkající se minulého roku k lednu tak nějak patří. Možná už jste jimi přejedení a lezou vám ven ušima, ale dovolte mi se s vámi podělit o můj druhý fotosouhrn loňského roku. Ten první se týkal nejlepších fotek a můžete na něj kouknout TADY.

V tomto článku mám pro vás vlastně připraven takový fotoprojekt - rozhodla jsem se za každý měsíc vybrat maximálně 6 fotek, které ho vystihují a zkusit si tak populární projekt "dvanáctka", jen v kolážové úpravě. Co vy, zkoušeli jste někdy něco podobného?

Fotky byly vytvořeny Nikonem D5300 + Nikkor 18-140 mm, Panasonicem DMC-TZ3 a Samsungem Galaxy S3 neo. Koláže vznikly pomocí aplikace Fotor.

Vaše Jíťa :)


LEDEN

...hlavní událostí byl příchod mého Nikouše a první společné cvakání. Fotka vpravo je první venkovní hned v den jeho pořízení.


#střípek: BestOf2016

5. ledna 2017 v 12:12 | Jíťa |  Focení - Všehochuť
Na přelomu dvou roků bývá ve zvyku trochu bilancovat, vypíchnout to povedené, vymyslet si nějaká ta přání do dalších dnů... I já jsem se rozhodla přidat k ostatním blogerům vydávajícím přehledy těch "svých roků 2016" a kromě celoročního soupisu mých zážitků (k přečtení ZDE) nyní vydávám i fotočlánek.

Fotky, které zde vidíte, jsou podle mého subjektivního egoistického názoru ty, které se mi v roce 2016 povedly nejvíc - ať už po technické, náladové či vyjadřovací stránce. Prostě a jednoduše - následující snímky jsou pro mě těmi "nejvymazlenějšími", i když je mi jasné, že mám stále co dohánět, a že by se každá z nich dala vytáhnout ještě o mnoho levelů výš. Ale od toho je tu přece ten další rok se spoustou dní a příležitostí ke zdokonalení :)

Rok 2016 pro mě byl - co se fotografické stránky života týče - poněkud přelomový, protože došlo k vylepšení mé fotovýbavy: od kompaktu jsem se po 8 letech přesunula k zrcadlu (jmenovitě Nikon D5300 + Nikkor 18-140mm). Změna se udála 2.1.2016 a tak jsem hned od začátku roku mohla pracovat na svém zlepšování. Za tuto změnu jsem moc ráda a výměny foťáku nelituju - dovoluje mi dostat se dál, zkoušet pracovat s různými nastaveními, hrát si se světlem, poprat se s nedokonolými podmínkami a hlavně se díky němu učím věci, které bych na mém starém dobrém kompaktu neměla jak vyzkoušet. Zároveň ale podotýkám, že jsem vděčná za předcházející léta s kompaktem, se kterým jsem se naučila co jen šlo a trochu se "vycvakala" - protože technika je sice důležitá, ale fotku dělá hlavně člověk :)

A nyní už k fotkám samotným :) Která na vás nejvíc působí?

Přeju vám hezké pokoukání, spoustu úspěchů a dobré světlo do nového roku! :)
Vaše Jíťa

Jarní květy....