BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Erasmákoviny 15 ... únor & konec

23. února 2017 v 13:02 | Jíťa |  Život erasmáka
Únor byl posledním měsícem, jehož část jsem měla možnost na erasmu strávit. Přesněji řečeno: 19 dní. I když se to nezdá jako kdovíjaká dlouhá doba, dokázala jsem tyhle dny procpat spoustou práce i zážitků. Pojďme se tedy teď podívat na to, jak jsem si zbytek erasmu užila. :)

Asi nejvíc času mi užírala škola. Jednak jsem pilně ťukala diplomku a druhak mě čekala zkouška z Computational Intelligence (kde byly nakonec jen příklady a celkově to bylo docela snadné, i když chyba se tam dala seknout snadno) a závěrečná prezentace do Sítí (která proběhla v přátelském duchu a nakonec jsme si ještě popovídali o tom, jak se nám předmět líbil). Taktéž mi začalo vyřizování výstupních papírů, obíhání studijního, emailování atd.

Heraklion, přístav:Počasí bylo v únoru relativě hezké, i když bylo dost dní, kdy mrholilo a foukalo. Jiné dny ale bývaly prozářené sluníčkem a bylo kolem 15°C :) (někdy i o krapet víc)
Hodně jsem si tudíž užívala procházky po pobřeží a chodila si sednout do přístavu na šutr a koukala na moře :)

V únoru mě též potkaly dvě akce, které jsem nečekala, že by na Krétě mohly vůbec nastat: šla jsem fotit s mou řeckou zámou! První focení bylo dosti namáhavé, hodně jsme měnily lokace a trochu nevěděly, co od toho vlastně chceme. Druhá akce už byla ale promyšlenější a vzniklo víc povedených záběrů, kterými se momentálně prokousávám a edituju je :D A abych nezapomněla, zašly jsme si spolu taky na čokoládu a pár kafí :D


Čokoláda se serranskou šlehačkou v Outopii v Heraklionu:

Nu, a den zprvu dlouho očekávaný (a později očekávaný čím dál tím míň) nastal: 19.2. jsem po téměř 5 mesících nastoupila do letadla a opustila Krétu. První let do Atén trval jen hodinku a pak mi nastaly čtyři hodiny nudy při čekání na spoj do Vídně - druhý let pak trval cca 2 hodiny. Letěla jsem s Aegean Airlines + Olympic Air a musím říct, že to byly moc fajn lety. Při cestě do Vídně jsem dokonce dostala večeři - teplé těstoviny se sýrem a rajčaty, malý koláček a křupky :D

Kousíček Kréty z letadla:

A tak jsem zpět, z ostrova, který se se mnou rozloučil sluníčkem, modrou oblohou a zasněženými horami... Je mi teď dost smutno: rozumím každému slovu, je tu šedivo, zima, a lidi se míň usmívají a víc si stěžují. Mám pocit, že sem po takové době už nepatřím a chce se mi odjet pryč, jedno kam...


Heraklion:

A ještě jednou, naposledy: co se v únoru povedlo, nepovedlo a co mě čeká?

Napsala jsem zkoušku z Computational Intelligence
Absolvovala jsem prezentaci ze Sítí
Povětšinou hezké počasí
Ještě naposled jsem se zastavila v Outopii (čokoládovna/kavárna)
Podnikla jsem dvoje focení s řeckou známou
Prozkoumala jsem ještě neznámé uličky Heraklionu
Povedlo se mi najít a dovézt nějaké hezké suvenýry pro kamarády
V pořádku jsem se dopravila přes Atény a Vídeň zpět do ČR


Konec pobytu :(
Smutno


Vyplnit výstupní erasmácké papíry
Obhájit první část DP
Nezbláznit se z návratu...


Tak tedy končí série mých vyprávěcích článků z erasmu. Nesmutněte ovšem, čekají vás ještě spousty fotek, videí a taktéž několik souhrnných článků - např. o škole, Heraklionu, Řecích, jídle atd. - takové ty informace, které by mohl člověk jakožto erasmák či obyčejný turista ocenit :)

Takže: ahoj příště! :)


DALŠÍ ČLÁNKY: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daisy Daisy | Web | 23. února 2017 v 14:20 | Reagovat

Si řikám.. Tyjo to mi je nějak povědomé.. Blboost, jsem byla za celej život asi v 5 zemích.. Moment, ale to vypadá.. Počkát? No, jistě! Kréta ♥.. Krásný :).

2 Eliss Eliss | Web | 23. února 2017 v 15:42 | Reagovat

Ta čokoláda vypadá fantasticky!

3 Honza Honza | Web | 23. února 2017 v 23:35 | Reagovat

Chtělo to ještě alespoň tak dva týdny počkat, až bude o něco jarněji :D . Teď musel být návrat dost šedivý.

4 Iris Iris | E-mail | Web | 1. března 2017 v 14:38 | Reagovat

Parádní fotky, nedivím se, že je ti smutno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama