BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Život na VŠ 23 ... ponávratový mišmaš

11. dubna 2017 v 21:34 | Jíťa |  Život na VŠ
Mí drazí čtenáři,
vítejte zpět v rubrice "Život na VŠ", od které jsem si díky erasmu (k přečtení ZDE) dala na půl roku pauzu. Původně jsem chtěla tento článek napsat o něco dříve, avšak zastihly mě různé povinnosti a události, a tak jsem odkládala a odkládala... až doteď. Jop, za chvíli to budou dva měsíce, co jsem zpátky z Kréty a ještě stále jsem nedohnala všecky blogovací resty, co se mi nakupily. Nu, teď alespoň smáznu jeden z nich. :) Pojďme se tedy spolu podívat na to, jak se mi po příjezdu vede a co se všecko dělo a děje :)

(1) ŠKOLA
...aneb něco, co mi momentálně zabírá nejvíc času, energie i nervů, ač paradoxně mám nyní zapsáno nejméně předmětů za celé své studium: nula. Jo, jediné, co mě teď zaměstnává, je diplomka, ale ona samotná bohatě stačí na to, abych měla pocit, že nestíhám, že je všecko nanic a tak podobně. Takže své dny teď trávím před PC, kódím, debuguju, odlaďuju, mlátím hlavou o stůl, tvořím kreativní nadávky a už nevím, co mám poslouchat, protože všecky mé písničkové seznamy mám ohrané, a jen něco z nich slyším, chytá mě depka nebo vztek :D Takže mi do komentářů klidně napište tipy na písničky/interprety, u kterých pracujete vy, ať mám změnu :)

Návrat z erasmu proběhl v klidu, vyřídila jsem nutné papírování, dodatečně obhájila semestrální projekt (půlka diplomky - hádejte, kdo dostal 3. áčko v životě :D) a taky mi došel Transcript of Records z TEI (výpis známek absolvovaných erasmáckých předmětů) - nakonec jsem si dovezla 3 béčka a jedno áčko, takže jsem spokojená :)

(2) JÍŤA SPORTUJE!
Na sport mě dříve moc neužilo... Z tělocviku jsem obvykle nemívala nejlepší pocit... Jenže pak přišla VŠ, věčný mnohahodinový sezení u PC, a vás už asi napadá, jak tohle může za pár let vypadat: bolavá záda, krční páteř, pravidelné bolesti hlavy, bolavé ruce...

A tak jsem časem začala chodit pravidelně plavat, pak jsem přidala běh, po 5 letech sedla před dvěma roky zase konečně na kolo (předtím to kvůli problémy s koleny moc nešlo; teď mám kolo konečně i v Brně a jsem z toho nadšená), na našem Centru Sportovních Aktivit (CESA VUT) mám zapsánu jógu a párové latinské tance, a včera jsem poprvé zašla na lezeckou HUDY stěnu v Brně a absolvovala začátečnický kurz (a vylezla jsem 4 stěny!). Takže - ač bych to do sebe ani sama neřekla - nakonec ve svých 25 letech sportuju víc jak kdy jindy, baví mě to, načerpávám tím pokaždý kupu endorfinů a navíc vidím, že mi to pomáhá se zády a že pomaloučku polehoučku dokážu víc uplavat (teď už dávám 1km), uběhnout, udělat nějakou jógovou ásánu líp atd - a to mě taky motivuje v tom, abych pokračovala. :)

Ani nevíte, jak moc se těším, až zajdu na stěnu zase, dostala jsem od mého milého k Vánocům permanentku, takže lezení se meze nekladou :D Chodíte taky někdo lozit? A radši na skálu nebo na stěnu? (mám odzkoušeno několikrát obojí)

Vloni v Litovli:


(3) FOCENÍ
Co jsem se vrátila, trochu s focením stagnuju a spíš se snažím dovybrat a doupravit krétské úlovky (+ jsem zpracovávala portrétovky z krétské session s mou řeckou kamarádkou). Taky pomalinku zpracovávám videomateriál a dopisuju články o erasmu, doufám, že mi dookončení erasmácké rubriky nebude trvat moc dlouho.
Vyjde-li to, čeká mě za prá dnů další fotosezánek s kamarádkou někde v přírodě, chci se pokusit o něco na způsob "jarní víly" (letní už jsme zkusily a docela se povedla), tak mi držte palec :)
A jinak se snažím nasávat inspiraci a pozorovat, jak se to kolem všecko probouzí k životu, kvete, voní... a v nejbližší době chci na tu nádheru vytasit foťák, abych si ji trošku schovala na památku, až bude šedivo :)

Koniklece, Kamenný vrch, Brno:


(4) SVATBA
Byla pošmourná únorová sobota, trochu jsme se báli, aby nezačalo pršet... sešli jsme se v jednom kostele, bylo nás asi 60... bílý šaty do daleka zářily a přitahovaly zraky všech přítomných, ženich dával pozor na kytku zapíchlou v saku, a ostatní se usmívali, tleskali, přáli, hlídali si stužky, předávali dary... házela se rýže, rozbíjel talíř, přenášelo přes práh, připíjelo, hodovalo, veselilo, hrály se hry, tančilo se až skoro do rána... a dokonce i to sluníčko na chvilku vykouklo a rozsvítilo ty bílý šaty ještě o něco víc... :)

Trochu jsem se bála, jestli to zvládnu, moc jsem nevěděla, co se odemě čeká...

Ale nakonec jsem si svou roli svatebního hosta vrchovatě užila a spolu se svými dvěma společníky podpořila našeho kamaráda a jeho vyvolenou na začátku jejich společnýho dobrodružství :) (Ha, přiznete se, kdo se nachytal, a myslel, že jsem se do toho vrhla sama! :D Neee, žádný takový, jen si ještě počkejte :D) Událost se konala chvíli po mém příjezdu zpět do ČR a co jsem opravdu nečekala bylo, že jsem se u stolu setkala s jedou Řekyní, takže jsem si mohla osvěžit vzpomínky a zakonverzovat si v řečtině :D

Nu, a to by snad mohlo pro dnešek stačit, seznámila jsem vás, myslím, se všemi zásadními událostmi, které se v mém světě děly a dějí, a snad i budou dít. Takže užívejte jaro, a pokud se taky pachtíte nad něčím "velice zábavným", jako já, tak nezoufejte, a najděte odhodlání a síly k práci!

Vaše Jíťa :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 12. dubna 2017 v 9:05 | Reagovat

He, svatba se konala akorát na moje narozeniny :-D .Myslím že k tvému rozpoložení by se hodil Mozartův Requiem ;-). Já ho poslouchám hodně často a obzvlášť když dělám cokoli okolo daní.

2 Iris Iris | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 9:52 | Reagovat

Já ty koniklece nestihla :-( ale fotka parádní.
Taky jsem začala sportovat, su zvědavá, jak mi to dlouho vydrží :D

3 Vendy Vendy | Web | 4. května 2017 v 21:39 | Reagovat

Jéje, ty už jsi z Kréty doma, já myslela, že se tam ještě potuluješ... a dokonce na svatbě, už jsem myslela v jednu chvíli, ty liško podšitá, že na své vlastní svatbě :-D
Máš toho hodně, ale už se ti to blíží a budeš mít pauzu, sladkou a vytouženou.¨
A jaké písničky že poslouchám? No, coby dříve narozená poslouchám víc písniček z dřívějška, než těch současných. A směs mám opravdu rozličnou, takže poslouchám podle nálady.
Moje tipy z folku - Nerez, Nohavica, Plíhal
Když mám vzpurnou náladu, Kryl.
Když mám vznešeně harmonickou náladu, tak výběr z klasické hudby. Naprostá většina Mozart, hodně Vivaldi. Ti jsou bezkonkurenční. Občas Beethoven, ten je těžší a musím mít na něj náladu, ale taková Ode to joy, se dá střihnout snad vždycky. Moje oblíbená je Alžbětinská serenáda, Pro Adélku a Storm, zahraný Vannesou Mae. Nádherná skladba je Canon in D od Pachelbela, je v rozličných verzích, doporučuji poslechnout a třeba si vybereš tu, která ti fakt lahodit bude.
Pár zajímavých tipů: Cocteau Twins,Jon a Vangelis-Italian song (zkus najít na uložto a stáhnout si),

4 Vendy Vendy | Web | 4. května 2017 v 21:50 | Reagovat

...ajaj, odklikla jsem dřív než jsem dopsala.
Takže, zkus třeba i Ofru Hazu, Loreenu McKennitt nebo zajímavé cd Hector Zazou-Light in the dark.
Ale to jsou vesměs takové pomalovky.
Pro energičtější si dávám směsku. Něco od U2, něco od ACDC, něco od Avril Lavinge, Bon Jovi, staré rockové skupiny jako Slade, Rainbow, Kiss... Je toho docela hodně. Ale nevím, jestli by se ti ty písničky líbily, jseš už v jiné době. I když ani to by nemělo hrát roli, protože písničky jsou některé pořád dobré pro všechny generace ;-)  :-)

5 Jíťa Jíťa | Web | 5. května 2017 v 10:34 | Reagovat

[3]: [4]: Jojo, už jsem od půlky února nazpět (ale radši bych tam byla zůstala :D)
Týjo, děkuju za nálož inspirace! Většinu zmiňovaných znám a taky poslouchám, přesně jak píšeš, tihle interpreti jsou takoví mezigenerační :D A vážnou hudbu si taky občas pustím, spíš k učení na zkoušky, než k programování, tam vládne poněkud tvrdší odvětví :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama