BLOG 1.8.2017 PŘESTĚHOVÁN NA: ABITOFJITT.BLOGSPOT.COM !

Článek s důvody a vysvětlením najdete ZDE.

Namárië, blog.cz!

1. srpna 2017 v 10:00 | Jíťa
Mí drazí,
otálela jsem. Ale mezitím, co si užívám vody a volna na koupališti, ve mě uzrálo rozhodnutí, že už je čas. Vše je připraveno, vymyšleno, naplánováno, a není proto důvod čekat.


Allarmedar se stěhuje na Blogspot.com. Po devíti letech.



Když jsem blog založila, chtěla jsem su vytvořit jakýsi zápisník svých dobrodružství, názorů, myšlenek a zajímavostí. Během let se mi povedlo ujasnit si, jakým tématům mě baví se věnovat, a jaké typy článků ráda píšu. To považuji za důležitý aspekt pro svůj další blogovací vývoj.

Proč se s tímto blogem ale přesouvám na jiný server a opouštím blog.cz? Stojí za tím několik důvodů, které se vám pokusím krátce shrnout.


[1] NEPOKRAČUJÍCÍ VÝVOJ BLOG.CZ

Když jsem zde začínala, byl blog.cz mladou službou, která se ovšem pomalinku vyvíjela, a co chvíli přibyla nějaká vychytávka či byla opravena nějaká chyba.

V posledních letech ale vývojová aktivita poklesla, či téměř vymizela. Stačí si vzpomenout, jak dlouho trvalo, než byl odstraněn problém s přehráváním videí z YouTube. Panel s odkazy na nejnovější články nefunguje dodnes. A další problémy dokážete jistě vyjmenovat sami.

Srovnáme-li blog.cz s ostatními blogovacími službami, nelze si nepovšimnut rozdílů ve vzhledech, ovládání, přizpůsobitelnosti, propojení se sociálními sítěmi, a v dalších oblastech. Rozmýšlí-li se pak člověk, na které platformě bude pohodlnější tvořit a kde bude jeho virtuální pokojíček fungovat lépe, blog.cz tak trochu ostrouhá.

Řekla bych, že blog.cz je službou s velkým potenciálem, který ale nebyl nikdy pořádně využit, a který byl spíše zahozen do koše. Pokud se kdy bude chtít z onoho koše dostat, bude ho to stát nemalou energii, ale pořád je to možné.

Blog.cz u nás byval nejpopulárnější, nejlepší a přívětivou službou, která sdružovala spousty zajímavých blogerů. Proto je dle mého smutné, že dříve tak fajn služba tak moc upadla a trošku hnije. Přitom by nebylo zas tak obtížné najmout dva-tři lidi, kteří by měli za úkol se o technickou stránku serveru starat a vylepšovat ho - např. opravit nejkritičtější errory a třeba přidat mobilní zobrazení, lepší nastavení menu (ne, rozcestníky nejsou to pravé ořechové)....

[2] PROBLÉMY S AKTUALIZACÍ ČLÁNKŮ

Znáte to: napíšete článek, zveřejníte ho, a pak vás napadne, že by se hodilo tam ještě něco dopsat/upravit. Tož, provedete změny, ale když se podíváte na článek na blogu, visí tam stará verze.

Tento problém se mi děje docela pravidelně. Někdy stránka seká dobrotu a úpravu promítne na veřejnosti hned, ale někdy to trvá - rekordem bylo 24h mezi úpravou a jejím projevením se.

[3] PROBLÉMY S OBRÁZKY

...a to jak s jejich načítáním, tak s jejich přidáváním do článků. Což o to, fotky mi obvykle naskládat do článků jdou v pořádku, ale v poslední době nemůžu na obrázek prachsprostě kliknout, vybrat ho, a zmenšit si ho pomocí oněch vodících bodů. Možná, že je to prohlížečem, ale řekněte: neměla by jedna a tatáž služba fungovat všude víceméně stejně dobře?

[4] PORUCHOVOST

Dříve jsem nezažila, že by blog měl výpadky, ale dneska není těžké chtít ráno prohlídnout svou stránku a místo toho objevit hlášku o nedostupnosti serveru. :/

[5] SPAMY V KOMENTÁŘÍCH

Myslím, že jste se s nimi setkali taky: komentáře v angličtině/ruštině/češtině nabízející viagru, alkohol a kdovíco ještě, o které tak nějak nestojíte. Jistě, pořád můžeme ručně u každého takového příspěvku kliknout na smazání a zablokování IP, ale zdá se vám to jako elegantní řešení? Navíc v sekci "nové blogy" je možné často najít spamové stránky, obvykle popsané v azbuce, které nemají skoro žádný obsah, ale které přesto někdo stvořil - ale proč?

.....................................

To by byl krátký výčet nejhlavnějších důvodů, které mě přiměly uvažovat nad odchodem. Tyto úvahy se u mě objevily už začátkem roku, kdy jsem si uvědomila, že sice mám celkem fajn místo, kam se můžu vypsat, ale že okolnosti dělají jeho tvorbu čím dál tím těžší a otravnější.

Říkala jsem si, že po cca 10 letech na blogu by byla škoda to tu opouštět a chtěla jsem svou aktivitou tuto tuzemskou službu dál podporovat. Přeci jen, když jste někde skoro 10 let, přiroste vám to tam k srdci a možná vás i napadne, že byste měli skromě stáhnout ocas mezi nohy a skromě zůstat na tom "našem" haprujícím pískovišti. Jenže - bloguju dlouho a mám celkem jasnou představu, co chci publikovat a jak chci, aby můj web vypadal a jaké ovládání potřebuju - a to mi blog.cz v poslední době přestává poskytovat. Mrzí mě to, ne že ne, ale chci se vyvíjet dál, a proto se stěhuju.

Nechci ale, aby to teď vypadalo, že házím všechno špatné na hlavu blogu. Původním tvůrcům patří velký dík za to, že myšlenku blogovacího serveru přivedli do reality a dali tak spoustě lidem možnost mít jednoduše a v češtině ovladatelný blog. To, že se pak správci a vývojáři změnili/odešli, je věc jiná - občas to přispělo k lepšímu, občas k horšímu. I přes problémy, jaké blog.cz má, je to podle mě slušná blogovací platforma pro nenáročné blogery, kterých se tu najde spousta :)

Ne, blog.cz bych neházela do koše. Stačilo by si uvědomit, co vše by mohl - v pořádně funkčním stavu - nabídnout jak uživatelům, tak provozovateli, a dokopat pár lidí k činnosti. I tak ale teď dokáže uspokojit jednoduché blogerské potřeby - netoužíte-li se hrabat v HTML, CSS, JavaScriptu atd a nemáte potřebu si blog ladit podle svých nejniternějších tužeb jako já, pak tu můžete být spoustu let spokojení - a to je pro tuhle službu, která zaznamenává velký odliv dobře píšících blogerů důležité: aby ji někdo ještě používal, aby měla lidi, co se k ní budou vracet, protože jen tak je možné doufat ve změny. Neříkám, že přijdou, to neví snad nikdo, ale za sebe pravím: pokud uvidím, že blog.cz prošel markantími změnami a stal se slušným místem k životu, nebudu váhat ho znova podporovat.

Nyní mi ale dovolte vás co nejsrdečněji pozvat na mou novou adresu:


Ty nejpodstatnější články byly překopírovány, takže web už teď obsahuje více jak 100-článkovou základnu. V brzku přijdou články další - těšit se můžete např. na fotky z obory, povídání o cyklovýletech, fotočlánky a kupu dalších příspěvků :) Tématicky je nový blog zaměřen stejně jako tento - focení, cestování, povídání o životě...

A protože blogspot nemá nějakou centrální stránku, která by blogery sdružovala, vyzývám vás zároveň k odběru FB stránky blogu, která vám bude ohlašovat nové příspěvky. Nějakou dobu zde na Allarmedaru budou vycházet krátké upoutávky na nové články, takže i ti, kdo můj odchod nezregistrují hned teď, se budou moci přesměrovat na novou adresu.



Toliko tedy odemě ke kroku, který právě dělám. Děkuji vám, drazí kolegové a spřízněné blogerské duše, za skvělou komunitu, kvalitní počtení, inspiraci a zábavu. Stále k vám budu chodit na návštěvy :D A vy jste naoplátku vítáni v mém novém virtuálním domečku. :)

Vaše Jíťa :)


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 10:12 | Reagovat

Popravdě, jsou dny kdy o tom skončit na blog.cz a přesunout se jinam,v kterých opravdu docela vážně přemýšlím o odchodu. jenže pak si říkám, kruci, mám tu základnu a navíc to znám z vlastní zkušenosti, že pokud nemám nastavené odběry tak prostě na blogy které přešli jinam zapomínám. A to je přesně to, proč se mi nechce odejít. Spousta čtenářů je prostě rádo že zvládá ten základ práce s počítačem a internetem a ještě hledat někde nějaké jiné věci je už pro ně dost náročné. Tudíž stále setrvávám zde. I když vím že na blogspot by pro ne bylo i podstatně jednoduší dávat fotky, protože z Picasy, kam si ukládám fotky se dostanu rovnou na něj. Uvidím, možná že vznikne někdy alternativní blog i tam a postupně se přestěhuje i tenhle původní.

2 Lady Lenna Lady Lenna | Web | 1. srpna 2017 v 11:38 | Reagovat

Hodně štěstí na blogspotu, určitě je to správné rozhodnutí :)

3 MagicMax MagicMax | Web | 1. srpna 2017 v 13:49 | Reagovat

Dobré rozhodnutí! ;) Fandím ti! :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

4 Jíťa Jíťa | Web | 1. srpna 2017 v 14:15 | Reagovat

[1]: Taky jsem si právě říkala, že jsem tu zvyklá, vím, co a jak, a mám tu i lidi, co se zajdou podívat docela pravidelně... ale technická stránka věci je pro mě dost velkým důvodem, proč tenhle krok udělat - pokud nejsem spokojená s průběhem tvorby, odrazí se to v kvalitě článků (a ochotě je dělat)... a s odběry: myslím, že není tak obtížné si někam novou adresu poznačit, přidat do záložek, zakliknout na fb... těch možností máme dneska spoustu :)

[2]: [3]: Děkuju vám oběma :)

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 1. srpna 2017 v 17:38 | Reagovat

Ach jo, jak tak koukám jak všichni odchází... říkám si, z úplně stejných důvodů, jako jsi vyjmenovala, jeslti i já nezavrším desátý rok na blogu odchodem na blogspot. Mám tam už svůj archiv pro svou literární tvorbu nějaký ten rok, ale ten nikdy nebyl založen za účelem mít co nejvíc čtenářů, nejvíce byl pro mě, takže vím moc dobře, jak funguje, a... nějak mě to čím dál víc láká. Jenom těch deset let je deset let...

6 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 18:09 | Reagovat

Tak ať to jde ještě lépe - tenhle blog byl, koukám, zdařilý, ale nový je ještě lepší. Tak si tě ukládám do Bloglovin. :-)

7 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 1. srpna 2017 v 18:38 | Reagovat

[1]: Mám to stejně a asi začnu taky budovat něco mimo, aby až se blog.cz úplně rozpadne, měla kam jít a na čem stavět.

[4]: Rovněž jsem na této platformě devět let a mám spoustu důvodů ji odpustit, ale i několik podstatných, proč ne. Achjo, s tímhle dilematem bojuji již několik měsíců...

8 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 1. srpna 2017 v 19:35 | Reagovat

Nikdy jsem sice moc o odchodu z Blog.cz nepřemýšlela, ale přinejmenším mě opravdu již nějakou dobu mrzí, že tento server nemá více možností...a myslím, že vzhledem k dnešní době, by to tady opravdu mohlo vypadat úplně jinak.
Moc dobře si pamatuji, kolik skvělých blogerů/blogerek, které jsem dlouhodobě sledovala, své stránky smazali a většina z nich přešla na blogspot...pak už jsem je neměla ani šanci najít podle předchozího jména.

Pořád pevně, i když možná naivně doufám, že to tu bude mít zpět zase trochu úroveň...

9 Jíťa Jíťa | Web | 3. srpna 2017 v 19:50 | Reagovat

[6]: Děkuju!! :)

[5]: [7]: [8]: Přesun jsem zvoažovala pěkně dlouho, bylo toho dost pro i proti, ale technická stránka věci převážila. Trvalo mi cca 2 týdny si nastavit blog a přetahat články, ale šlo to (hlavně jsem nestěhovala vše, jen ty, kterých si vážně cením - ale i tak jich bylo cca 110). Je na každém, jak se rozhodne pokračovat dál, myslím, že je potřeba, aby tu lidi i nadále psali, přibývali a i zůstávali (sama tu pěstuju ještě jeden blog, kterému je letos 11 let), protože bez zájmu pisatelů není důvod něco vylepšovat... (ne že by se teda teď, když zájem je, něco dělo, nepočítáme-li tu hnusnou reklamní plochu, kterou ani adblock neodstraní...)

10 sign in hotmail sign in hotmail | E-mail | Web | 9. října 2018 v 8:54 | Reagovat

Very interesting blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama